TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA e shqetësuar pse asnjë zyrtar i Kosovës nuk u shpall përgjegjës për “Pronto”, vizat italiane, “Toka”...

Koha.net - 16.05.2019

Ambasada e Amerikës përmes një deklarate për media ka kritikuar sistemin e drejtësisë në Kosovë që nuk po e bën askënd përgjegjës për krimin e organizuar që ka thënë se është qartësisht prezent në ...

Edhe një goditje nga Ambasada e SHBA-së: S`do të ketë viza për politikanët e korruptuar në rastet Pronto, viza ...

Botasot - 16.05.2019

Ambasada amerikane përmes një komunikate për media, ka thënë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës për veprimet e tyre korruptuese.

Ambasada e Amerikës i godet të korruptuarit

Zeri - 16.05.2019

Ambasada e Amerikës në Kosovës përmes një njoftimi për media, ka thënë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës.

Ambasada Amerikane: Personat të cilët janë të përfshirë në raste të korrupsionit në Kosovë të mos iu lëshohen vizat për ...

Telegrafi - 16.05.2019

Ambasada e Amerikës në Kosovës përmes një njoftimi për media, ka thënë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës.

Ambasada amerikane vendos sanksione ndaj zyrtarëve të PDK-së dhe të korruptuarve tjerë

Gazeta Express - 16.05.2019

Nëpërmjet një njoftimi për media ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës ka bërë me dije se personat që janë të përfshirë në rastet e mëdha të korrupsionit nuk do të mund të marrin viza për të ...

SHBA: Nuk ka viza amerikane për individët nga Kosova të përfshirë në krim dhe korrupsion

Evropaelire - 16.05.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka njoftuar se po ndërmerr hapa për të mos ju lëshuar viza biznesi apo turizmi individëve nga Kosova që janë të përfshirë në raste të mëdha të krimit dhe ...

SHBA vendos drejtësi, zyrtarët e korruptuar dhe me akuza nuk do të marrin viza

Albeu.com - 16.05.2019

Nëpërmjet një njoftimi për media ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës ka bërë me dije se personat që janë të përfshirë në rastet e mëdha të korrupsionit nuk do të mund të marrin viza për të ...

SHBA nuk do t’u lëshojë viza personave të përfshirë në raste të korrupsionit

Alsat - 16.05.2019

Ambasada amerikane në Kosovë është duke ndërmarrë hapa që individë që janë përfshirë në rastet e mëdha të korrupsionit të mos iu lëshohen vizat për udhëtim në Shtetet e Bashkuara për biznes apo ...

SHBA: Nuk ka viza për ata që janë të përfshirë në korrupsion në Kosovë

VOA - 16.05.2019

Ambasada amerikane në Prishtinë tha të enjten se nuk do të ketë viza udhëtimi për në Shtetet e Bashkuara për personat e përfshirë në korrupsion. Në një komunikatë të kësaj ambasade thuhet se ...

SHBA: Nuk ka viza amerikane për individët nga Kosova të përfshirë në krim dhe korrupsion

Portalb - 16.05.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka njoftuar se po ndërmerr hapa për të mos ju lëshuar viza biznesi apo turizmi individëve nga Kosova që janë të përfshirë në raste të mëdha të krimit dhe ...

Individëve të korruptuar të mos ju lëshohen vizat për ShBA

Kosova Live - 16.05.2019

Qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës për veprimet e tyre korruptuese. Lidhur me këtë, Ambasada e SHBA-ve është duke ndërmarrë hapa për të siguruar që ...