TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tiranë: Protesta para drejtorisë së policisë për lirimin e protestuesve të lagjes së unazës së re

VOA - 10.10.2019

Disa dhjetëra banorë të lagjes së lagjes periferike të mbiquajtur Unaza e Re protestuan sot para drejtorisë së policisë së kryeqytetit pas ndalimit të disa banorëve, që njihen si drejtues të ...

Ndalohen tre protestues të Unazës së Re, banorët kërkojnë lirimin e tyre

RTSH - 10.10.2019

Arrestimi i tre banorëve të Unazës së Re për veprat penale të pjesëmarrjes në protesta të paligjshme dhe bllokim i rrugëve tensionoi situatën në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, mëngjesin e kësaj të ...

Ndryshimi i Kodit Penal/ Efektet e para te banorët e “Unazës së Re”, tre në pranga

Top Channel - 10.10.2019

Vetëm dy ditë pas hyrjes në fuqi ndryshimeve të bëra në Kodin Penal, tre persona kanë rënë në pranga. Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale S. D., 56 vjeç; G. Sh., 54 vjeç; I. K.

Protesta para Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Balliu: Pluralizmin do ta mbrojmë me gjak

Top Channel - 10.10.2019

Në protestën e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Në protestën e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ...

Gratë e Unazës: Ministret e Ramës janë të degjeneruara, ne jemi modeli i femrës shqiptare

Gazeta Tema - 10.10.2019

Gratë e Unazës së Re kanë sulmuar ministret e qeverisë, të cilat i dërguan letër parlamentit holandez për t’i kërkuar të mos bllokojnë negociatat. “Zonjat ministre janë një turp i vërtetë.

Protesta e banorëve të “Unazës”, Braimllari i LSI-së: Edi Rama dhe Damian Gjiknuri duhet të ishin në burg

Top Channel - 10.10.2019

Në protestën e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, e cila ka nisur e tensionuar është i pranishëm edhe ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari.

Tensionohet situata tek Unaza e Re, vazhdon protesta te Drejtoria e Policisë, shpërthen Flamur Noka: Nëse do të isha ...

SOT - 10.10.2019

Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka i është bashkuar protestës së banorëve të Unazës së Re te Drejtoria e Policisë së Tiranës. "Kauza e banorëve të Astirit është e shenjtëruar, këta banorë mbrojnë ...

Video/ Tension te Drejtoria e Policisë së Tiranës, banorët e “Unazës” tentojnë të thyejnë derën

Top Channel - 10.10.2019

Ka nisur me tension protesta e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Një prej banorëve ka tentuar të thyejë derën kryesore të godinës së Policisë, por ...

Shoqërimet te Unaza e Re, Braimllari: Rama e banda kriminale në pushtet bëjnë këto lëvizje për të trembur banorët

BalkanWeb - 10.10.2019

Nga drejtoria e policisë, ku banorë të Unazës janë mbledhur në protestë dhe kërkojnë lirimin e të shoqëruarëve, ish deputeti i LSI, Endrit Braimllari u shpreh se Edi Rama dhe banda kriminale në ...

“Bllokuan rrugën e penguan qarkullimin”, ja ç’thotë policia për arrestimet tek Unaza e Re

BalkanWeb - 10.10.2019

Policia e Tiranës flet zyrtarisht për arrestimet tek Unaza e Re. Në një njoftim për mediat, policia deklaron se tre personat e arrestuar kanë bllokuar rrugën dhe kanë penguar qarkullimin rrugor.

Tensionohet situata pranë Drejtorisë së Policisë, banorët e ‘Astirit’ sulmojnë efektivët

SOT - 10.10.2019

Janë shënuar përplasje e tensione te Drejtoria e Policisë së Tiranës, ku kanë mbërritur banorët e Unazës së Re. Banorët janë grumbulluar në protestë para drejtorisë dhe kanë sulmuar policët, të cilët ...

Protesta e Unazës së Re, Balliu paralajmëron policët: Do mbani përgjegjësi ligjore, tubimi do vijojë

BalkanWeb - 10.10.2019

Nga protesta e banorëve pranë Drejtorisë së Policisë ish deputeti i PD, Klevis Balliu paralajmëroi sot efektivët e policisë se do të mbajnë përgjegjësi ligjore për cdo shoqërim të paligjëshëm.

Protesta e “Unazës së Re” zhvendoset tek Drejtoria e Policisë së Tiranës

RTSH - 10.10.2019

Momente tensioni janë regjistruar të enjten paradite përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pasi banorë të zonës së “Unazës së Re” kanë protestuar për ndalimin e disa ...

“Duam djemtë tanë” Banorët e Unazës së Re para Drejtorisë së Policisë kërkojnë lirimin e të shoqëruarëve

BalkanWeb - 10.10.2019

Banorë të Unazës së Re janë mbledhur para drejtorisë së Policisë në Tiranë. Ata kërkojnë lirimin e personave të arrestuar mëngjesin e sotëm. Në mbështetje të banorëve, ndodhen ish deputetët e ...

Shoqërohen dy banorë të Unazës së Re, gratë mblidhen për protestë (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2019

Hyrja në fuqi e ndryshimeve në Kodin Penal që dënon edhe ata që zenë rrugët ka bërë që policia të shoqërojë në ambientet e saj dy persona, ndërsa janë shpallur në kërkim katër të tjerë.

Banorët e Astirit protestojnë te Drejtoria e Policisë (FOTO+VIDEO)

Mapo - 10.10.2019

Sot në mëngjes policia e kryeqytetit ka arrestuar tre protestuaes te Unaza e Re. Banorët e Astirit kanë më shumë se një vit që protestojnë për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga shembja.

Protesta e banorëve te policia, çuni i Fahriut kërcenon Ramën: Do i jap përgjigje pa mëshirë, sot tubim pa afat

Gazeta Tema - 10.10.2019

Klevis Balliu u shpreh se protesta pasditen e sotme do të vijojë pavarësisht hyrjes në fuqi të ndryshimeve të Kodit Penal. Balliu akuzoi kryeministrin Rama për arrestimet dhe tha se do i japë ...

Sërish tensione te “Unaza e Re”, video e shoqërimit të një prej banorëve

Top Channel - 10.10.2019

Në zonën e “Unazës së Re” në Tiranë janë rritur sërish tensione pasi raportohet se janë shoqëruar disa persona. Partia Demokratike, duke cituar banorët e zonës, thotë se janë shoqëruar në polici disa ...

“Ku është Amerika?”, protestuesit e Astirit thyejnë derën e Policisë së Tiranës

Java News - 10.10.2019

Shoqërimi i tre protestuesve të Unazës së Re ka bërë që mbështetësit e tyre të mblidhen para Policisë së Tiranës. Gjatë protestës së tyre janë dëgjuar parrulla si “Lironi djemtë tanë” dhe “Ku është ...

Video/ Policia arreston dy banorë, protestues tek Unaza e Re

Mapo - 10.10.2019

Policia e Tiranës ka nisur arrestimet mëngjesin e sotëm tek Unaza e Re, aty ku banorët protestojnë prej një viti kundër shembjes së banesave të tyre. Në pamjet më poshtë është momenti kur policia ...

Video/ “Shoqërohen zërat kryesorë të protestës te Unaza e Re” PD: Gratë mblidhen për protestë

BalkanWeb - 10.10.2019

Banorë të Unazës së Re janë shoqëruar mëngjesin e sotëm nga policia. Lajmi është bërë denoncuar nga PD, e cila ka shpërndarë për mediat edhe video nga momenti kur forca të policisë kanë kryer ...

Sërish tensione te “Unaza e Re”, video e shoqërimit të një prej banorëve

Botasot - 10.10.2019

Në zonën e “Unazës së Re” në Tiranë janë rritur sërish tensione pasi raportohet se janë shoqëruar disa persona. Partia Demokratike, duke cituar banorët e zonës, thotë se janë shoqëruar në polici disa ...

“Duam djemtë tanë” Banorët e Unazës së Re para Drejtorisë së Policisë kërkojnë lirimin e të shoqëruarëve

Medial - 10.10.2019

TIRANE Banorë të Unazës së Re janë mbledhur para drejtorisë së Policisë në Tiranë. Ata kërkojnë lirimin e personave të arrestuar mëngjesin e sotëm. Në mbështetje të banorëve, ndodhen ish deputetët e ...

PD rifillon përplasjen përmes banorëve të “Unazës’, çuni i Fariut sërish “star”: Ku është Amerika

Gazeta Tema - 10.10.2019

Banorë të Unazës së Re janë mbledhur para drejtorisë së Policisë në Tiranë. Ata kërkojnë lirimin e personave të arrestuar mëngjesin e sotëm. Në mbështetje të banorëve, ndodhen ish deputetët e ...

Tension te Drejtoria e Policisë së Tiranës, banorët e “Unazës” tentojnë të thyejnë derën

Botasot - 10.10.2019

Ka nisur me tension protesta e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Një prej banorëve ka tentuar të thyejë derën kryesore të godinës së Policisë, por ...

Shoqërimet te Unaza e Re, Braimllari: Rama e banda kriminale në pushtet bëjnë këto lëvizje për të trembur banorët

Medial - 10.10.2019

Nga drejtoria e policisë, ku banorë të Unazës janë mbledhur në protestë dhe kërkojnë lirimin e të shoqëruarëve, ish deputeti i LSI, Endrit Braimllari u shpreh se Edi Rama dhe banda kriminale në ...

VIDEO: Tension te Drejtoria e Policisë së Tiranës, banorët e “Unazës” tentojnë të thyejnë derën

Gazeta Tema - 10.10.2019

Banoret e Unazës se Re janë mbledhur përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës paraditen e sotme, pasi njoftuan se tre prej banorëve të kësaj zone janë arrestuar nga policia.

Përplasje në Drejtorinë e Policisë në Tiranë, banorët e Unazës së Re sulmojnë policët për shoqërimet

Gazeta Express - 10.10.2019

Është tensionuar situata te Drejtoria e Policisë së Tiranës, ku kanë mbërritur banorët e Unazës së Re. Banorët janë grumbulluar në protestë para drejtorisë dhe kanë sulmuar policët, të cilët nuk i ...

Protesta e banorëve të “Unazës”, Braimllari i LSI-së: Edi Rama dhe Damian Gjiknuri duhet të ishin në burg

Botasot - 10.10.2019

Në protestën e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, e cila ka nisur e tensionuar është i pranishëm edhe ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari.

Shoqërimet tek Unaza e Re, Braimllari: Banda kriminale në pushtet bën këto lëvizje për të trembur banorët

Durres Lajm - 10.10.2019

Nga drejtoria e policisë, ku banorë të Unazës janë mbledhur në protestë dhe kërkojnë lirimin e të shoqëruarëve, ish deputeti i LSI, Endrit Braimllari u shpreh se Edi Rama dhe banda kriminale në ...

Situata e rënduar te Drejtoria e Policisë, Balliu del me deklaratë të fortë dhe zbulon çfarë pritet të vendosin banorët ...

SOT - 10.10.2019

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu i pranishëm në protestën e sotme u shpreh se marshimi i banorëve të Astirit do të vijojë pavarësisht hyrjes në fuqi të ndryshimeve të Kodit Penal dhe shtoi se nuk ...

Ndryshimi i Kodit Penal/ Efektet e para te banorët e “Unazës së Re”, tre në pranga

Botasot - 10.10.2019

Vetëm dy ditë pas hyrjes në fuqi ndryshimeve të bëra në Kodin Penal, tre persona kanë rënë në pranga. Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale S. D., 56 vjeç; G. Sh., 54 vjeç; I. K.

3 të ndaluar nga protesta në Astir, policia jep informacion zyrtar

Albeu.com - 10.10.2019

Policia ka dhënë sqarime se pse 3 shtetas, banorë të Unazës së Re janë arrestuar mëngjesin e sotëm duke cituar ndryshimet e reja në Kodin Penal për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në ...

Arrestimi i tre protestuesve, Policia: Bllokuan rrugën tek “Astiri”, i kap Kodi i ri Penal

Java News - 10.10.2019

Policia e Tiranës ka dhene informacion per arrestimet e kryera ne zonen e Unazes se Re per tre banore, te cilet sic thote, kane bllokuar diten e djeshme rrugen dhe me ndryshimet e reja ne Kodin ...

“Bllokuan rrugën e penguan qarkullimin”, ja ç’thotë policia për arrestimet tek Unaza e Re

Medial - 10.10.2019

TIRANË Policia e Tiranës flet zyrtarisht për arrestimet tek Unaza e Re. Në një njoftim për mediat, policia deklaron se tre personat e arrestuar kanë bllokuar rrugën dhe kanë penguar qarkullimin ...

Tension te Drejtoria e Policisë së Tiranës, protestojnë banorët e Unazës së Re

Telegrafi - 10.10.2019

Ka nisur me tension protesta e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Një prej banorëve ka tentuar të thyejë derën kryesore të godinës së policisë, por ...

Përplasjet për arrestimet e 3 banorëve të ‘Astirit’, reagon Policia (Informacioni zyrtar)

SOT - 10.10.2019

Policia e Tiranës ka reaguar duke dhënë informacion për arrestimin e 3 banorëve të Unazës së Re. Sipas Policisë shtetasit kanë bllokuar ditën e djeshme rrugën dhe me ndryshimet e reja ne Kodin Penal, ...

“Bllokuan rrugën e penguan qarkullimin”, ç’thotë policia për arrestimet tek Unaza e Re

Durres Lajm - 10.10.2019

Policia e Tiranës njofton se tre personat e arrestuar në zonën e Unazës së Re kanë bllokuar rrugën dhe kanë penguar qarkullimin rrugor. Sipas burimeve zyrtare me ndryshimet e Kodit Penal që hynë në ...

Gratë e “Unazës së Re” sulmojnë ministret: Pse shkoni në Holandë? Jeni degjenerimi i vendit

Java News - 10.10.2019

Gratë e Unazës së Re kanë sulmuar ministret e qeverisë, të cilat i dërguan letër parlamentit holandez për t’i kërkuar të mos bllokojnë negociatat. “Zonjat ministre janë një turp i vërtetë.