TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hysi: Noka përsëritës. Opozita ka folur më shumë se mazhoranca

Top Channel - 12.10.2017

Deputetja socialiste, Vasilika Hysi, gjithashtu pjesë e Byrosë së Kuvendit argumentoi votën e saj pro përjashtimit të Flamur Nokës me dhjetë ditë nga punimet e parlamentit.

Noka 10 ditë jashtë Kuvendit, reagon Basha: Ju tregoj strategjinë e Ramës

LajmiFundit - 12.10.2017

Reagon për herë të parë kreu i PD-së, për vendimin se Flamur Noka do të qëndrojë 10 ditë jashtë Kuvendit. I pyetur nga Fevziu se çfarë po ndodh në Parlament dhe se cfarë do të ndodhë me opozitën pas ...

Minoritetet, Berisha me Dulen. PD-LSI, firma kundër Ramës

Top Channel - 12.10.2017

Për të dytën javë, Parlamenti i Shqipërisë nuk arrin dot të zhvillojë normalisht seancën plenare. Nëse një javë më parë u votua me opozitën të ngritur në këmbë rreth foltores, këtë të enjte ...

Byroja përjashton me 10 ditë Flamur Nokën

Top Channel - 12.10.2017

Byroja e Kuvendit miratoi kërkesën e një grupi deputetësh të Partisë Socialiste, që kërkuan përjashtimin me 10 ditë të deputetit të Partisë Demokratike, Flamur Noka.

Pezullimi i Nokës mblodhi Byronë Parlamentare, Noka: Është turp i madh

Albeu.com - 12.10.2017

Prezenca e Flamur Nokës në sallë pavarësisht pezullimit që i bëri kryeparlamentari Ruci, ka sjellë mbledhjen e Byrosë Parlamentare. Ndërkohë deputeti Noka ka folur jashtë Kryesisë së Kuvendit .

Byroja përjashton për 10 ditë deputetin Flamur Noka

Ora news - 12.10.2017

Byroja e Kuvendit ka vendosur që të përjashtojë për 10 ditë deputetin e Partisë Demokratike, Flamur Noka. Nënkryetari i Kuvendit, demokrati Edi Paloka tha se deputeti Noka nuk ka shkelur asnjë nen të ...

Noka: Ruçi qëndrim harbut, i amniston Ramës fjalorin e rrugës

Ora news - 12.10.2017

Deputeti, Flamur Noka, nuk priti të merrte vendimin e Byrosë së Kuvendit por la mbledhjen pasi i bëri të ditur qëndrimin etij. Duke folur për gazetarët, Noka tha se është turp për një parlament të ...

Byroja merr vendimin për Nokën, përjashtohet për 10 ditë

Mapo - 12.10.2017

Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe për fyerje të kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi.

LSI bashkon votat me PD kundër përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbeshtetur deputetin demokrat Flamur Noka në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në Kryesinë e Kuvendit, duke votuar kundër përjashtimit të tij.

Flamur Noka: Përjashtimi im, turp i këtij Parlamenti. Kërkova të drejtën time, e teprova kur…

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është paraqitur pasditen e sotme në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ku ka paraqitur pretendimet e tij për ...

Lajmi i fundit/ Opozita kërkon përjashtimin e Ramës, Ruçi e refuzon

LajmiFundit - 12.10.2017

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka refuzuar kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit, me të njëjtin ...

Flamur Noka sfidon Ruçin, kryeparlamentari ndërpret seancën

Top Channel - 12.10.2017

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu për herë të dytë seancën e kësaj të enjteje dhe thërriti mbledhjen e Kuvendit paraditen e së premtes. Ai argumentoi këtë vendim të marrë, pasi sipas ...

Bisedat me dyer të mbyllura, Paloka i “hakërrehet” Ruçit: Kërkoji falje Flamur Nokës

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Zbardhen bisedat e para të mbledhjes me dyer të mbyllura të Byrosë së Kuvendit, aty ku po diskutohet për përjashtimin me 10 ditë nga jeta parlamentare të deputetit Flamur Noka, i cili krijoi ...

Byroja Parlamentare përjashtoi deputetin e PD Flamur Noka

ABC News - 12.10.2017

Seanca parlamentare, e cila rifilloi pasdite në orën 17:00, zgjati vetëm disa minuta. Kryetari i kuvendit Gramoz Ruçi, informoi deputetët se nuk e kishte marrë në konsideratë kërkesën e paraqitur nga ...

Asnjë tolerim, Byroja përjashton Nokën me 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Java News - 12.10.2017

Byroja e Kuvendit ka vendosur përjashtimin e deputetit të PD Flamur Noka me 10 ditë nga punimet e Kuvendit. Pas këtij vendimi, Noka humbet pjesëmarrjen në Komisionin e Sigurisë ku është anëtar si dhe ...

Noka: Nuk di të them vendimin e Byrosë, por turpin e Parlamentit

Ora news - 12.10.2017

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka tha pas mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, se nuk e dinte se çfarë vendimi është marrë ndaj tij, por shton se di cili është turpi i Parlamentit sot.

Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë

Top Channel - 12.10.2017

Lulzim Basha dhe Flamur Noka ishin në një zë jashtë sallë së Kuvendit pas ndërprerjes së seancës nga Gramoz Ruçi. Si kryetari i PD-së, ashtu edhe deputeti i përjashtuar nga seanca e së enjtes, ...

Gjimnazistët e Shkodrës “ngujohen” në Kuvend bashkë me deputetët e PD

SOT - 12.10.2017

Pas përplasjeve të ashpra gjatë seancës plenare, deputetët e Partisë Demokratike, janë ngujuar edhe këtë të enjte në sallën e Kuvendit. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përjashtoi deputetin Flamur ...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

Botasot - 12.10.2017

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka.

Flamur Noka s'del nga salla e Kuvendit, Ruçi shtyn seancën për nesër

SOT - 12.10.2017

Ashtu sikurse u njoftua edhe më herët, seanca plenare në Kuvend filloi sërish në orën 17:00, por edhe këtë herë pa rrezultat pasi deputeti i PD Flamur Noka mbajti sërish qëndrim duke mos u larguar ...

LAJM I FUNDIT/ Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare.

"Atentat në Kuvend", Basha zbulon frikën e Edi Ramës

Botasot - 12.10.2017

E ka quajtur atentat ndaj demokracisë Flamur Noka mbylljen e seancës parlamentare nga Gramoz Ruçi dhe shtyrjen e saj për mëngjesin e së premtes. Seanca e nisur në 17.00 të kësaj pasditeje u shty pasi ...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, Byroja vendos sot për Nokën

Ora news - 12.10.2017

Ka zgjatur vetëm 8 minuta seanca plenare e thirrur pasditen e sotme pas ndërprerjes në mesditë. Që në nisje të seancës kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, bëri një përmbledhje të minutave të vëna në ...

Ruçi mbyll derën e Kuvendit, Noka: Ministri i Sigurimit po i bën atentat demokracisë

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Flamur Noka bën “rezistencë”, Ruçi nuk fal. Ja çfarë vendosi në Kuvend

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Kryeparlamentari Gramoz Ruçi tregohet i rreptë kur vjen puna tek rregullorja. Pasi shtyu disa herë seancën, ai e mbylli për sot Kuvendin, për ta zhvendosur ditën e nesërme, pasi deputeti ...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

Gazeta Express - 12.10.2017

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur ...

Mbyllet seanca Parlamentare, Flamur Noka bën rezistencë, Ruçi nuk fal, ja vendimi që u mor

Gazeta Tema - 12.10.2017

Është mbyllur pa nisur mirë seanca e somte parlamentare e parashikur që të zhvillohej pasdite. Kjo pasi deputeti i partisë Demoktratike Fanur Noka nuk ka dalë nga senca edhe pse ihste përjashtur nag ...

LSI bashkohet me PD-në kundër Ramës, ja çfarë do të kërkojnë në Kuvend

Zhurnal - 12.10.2017

LSI bashkohet me PD-në kundër Ramës, ja çfarë do të kërkojnë në Kuvend Tiranë, 12 tetor - Deputetët e Partisë Demokratike kanë deklaruar se jo vetëm që nuk do të lënë sallën e Kuvendit, por kanë bërë ...

Noka nuk lëshon sallën e parlamentit, refuzohet kërkesa për përjashtimin e Ramës

Java News - 12.10.2017

Deputeti i PS, Erion Brace, duke debatuar me deputetet e PD, Roland Keta dhe Flamur Noka, gjate nje seance parlamentare, ku jane diskutuar nismat ligjore te propozuara nga opozita, amendamentet ne ...

Socialistët: Noka të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

Top Channel - 12.10.2017

Teksa opozita kërkoi nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi përjashtimin e kryeminsitrit Edi Rama nga seanca e sotme, një grup deputetësh socialistë i kërkojnë këtij të fundit mbledhjen e Byrosë për ...

Noka u përjashtua nga seanca, PS mbledh firmat: Të ndëshkohet 10 ditë

LajmiFundit - 12.10.2017

Trazira dhe debat në Kuvend, lufta është për firma. PD-LSI-PR kanë gati firmat për përjashtimin me 10 ditë të kryeministrit Rama, nga ana e saj PS po mbledh firmat për përjashtimin po me kaq ditë të ...

PD-LSI-PR bashkohen kundër Ramës: Të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

LajmiFundit - 12.10.2017

Ndërkohë që seanca e Kuvendit u ndërpre pas vendimit të kryetarit Gramoz Ruçi dhe do të rinisë në orën 17:00, deputetet demokratë, jo vetem qe nuk do te lene sallen e Kuvendit, por kane bere tashme ...

Pamjet e sherrit, Noka godet me grushte në Kuvend (VIDEO)

Albeu.com - 12.10.2017

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend . Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend , gjë e cila ka acaruar së tepërmi ...

PD, PR e LSI bëhen bashkë për të përjashtuar Ramën

Albeu.com - 12.10.2017

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me ...

Ofendoi Berishën, opozita kërkon përjashtimin e Ramës

Top Channel - 12.10.2017

Partitë opozitare kanë kërkuar përjashtimin nga Parlamenti të kryeministrit Edi Rama, për shkak se sipas tyre ai ofendoi ish-kryeministrin Berisha teksa ky i fundit po fliste në seancë.

Tension në parlament, Ruçi përjashton Nokën

RTSH - 12.10.2017

Seanca e sotme parlamentare ka shënuar debate të ashpra gjatë zhvillimit të diskutimeve për ligjin për pakicat kombëtare në Shqipëri. Tensionet kanë çuar edhe në përjashtimin e deputetit demokrat ...

Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën

RTSH - 12.10.2017

Krerët e grupeve parlamentare të PD, LSI dhe PR, si dhe një grup deputetësh të partive opozitare, i kanë kërkuar kreut të parlamentit Gramoz Ruçi, të përjashtojë nga seanca kryeministrin Edi Rama, ...

Bllokimi i seancës, Balla: Skenar i parapërgatitur

Top Channel - 12.10.2017

Pas këtij momenti ka reaguar kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një skenar të parapërgatitur nga opozita.

Quajti Berishën ?i rrjedhur?, PD në sulm për të përjashtuar Ramën

Albeu.com - 12.10.2017

Partia Demokratike nuk ka ndërmend të dorëzohet para Edi Ramës dhe Gramoz Ruçit. Pas përjashtimit të demokratit Flamur Noka nga Kuvendi dhe mbylljen e fjalës së Berishës, PD ka gati hakmarrjen.

Historia e përjashtimeve të Flamur Nokës nga Kuvendi, përplasjet që e kanë pezulluar nga jeta parlamentare

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Historia e përjashtimeve nga seancat plenare për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka nuk është e re. Pas pezullimit sot nga Kuvendi, (për të katërtën herë) pasi bllokoi foltoren dhe ...

Plas keq në Kuvend, Noka-Ramës: S?ke b*thë ti heqësh fjalën Berishës

Albeu.com - 12.10.2017

Debatet e ashpra në Kuvend kanë detyruar kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin të shtyjë seancën parlamentare deri në orën 17:00. Debatet nisën që më heqjen e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, ...

Pezullimi i seancës së Kuvendit, shihni çfarë po bëjnë brenda deputetët e PD (Foto)

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Pas pezullimit të deputetit Flamur Noka nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruci me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren dhe shtyrjes së seancës, duket se deputetët e opozitës nuk janë larguar nga ...

Pas përjashtimit të Nokës, demokratët marrin një vendim

Albeu.com - 12.10.2017

Është ndërprerë seanca e Kuvendit edhe ditën e sotme për shkak të debatëve të nxehta që përfshinë parlamentin. Pas ndërprerjes së fjalës së Berishës dhe përjashtimit të Nokës nga Kuvendi, demokratët ...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

Ora news - 12.10.2017

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u përjashtua nga seanca e sotme, ...

PD e LSI bashkë, kërkojnë përjashtimin e Ramës. Ofendoi Berishën

Ora news - 12.10.2017

PD e LSI bëhen bashkë dhe kërkojnë përjashtimin e kryeministrit Edi Rama me 10 ditë nga parlamenti. Ora News siguron dokumentin i cili është firmosur dhe LSI Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar ...

“Rrugaç lëre Berishën të flasë!”, Ruçi përjashton nga seanca Flamur Nokën

LajmiFundit - 12.10.2017

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e Kuvendit deputetin Flamur Noka. Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës ...

DEBATI/ Noka kërkoi përjashtimin e Ramës se quajti Berishën ?të rrjedhur?

Albeu.com - 12.10.2017

Është ndërprerë seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Debatet e shumta dhe ndërprerja e fjalës së Berishës në Kuvend çuan në përjashtimin e Flamur Nokës nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi .

Ruçi e përjashtoi nga seanca, por PS firmos një tjetër kërkesë për Flamur Nokën

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Ndonëse kreu i parlamentit e përjashtoi nga seanca e sotme deputetin e PD-së Flamur Noka, PS shkon edhe më tej me qëndrimin e saj. Si në një kundërpërgjigje ndaj kërkesës së opozitës ...

Gramoz Ruçi i bën ?zborin? Berishës, demokratët pushtojnë foltoren

Albeu.com - 12.10.2017

Ka nisur me debate të forta seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, ku si çdo seancë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ketë përplasje.

Rama-Berishës: Je i rrjedhur! PD dhe LSI: Të përjashtohet 10 ditë

Mapo - 12.10.2017

Partia Demokratike, ajo Republikane dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat.