TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BBC transmeton intervistën e gruas së Millosheviçit

Botasot - 16.04.2019

Mira Markoviç, bashkëshortja e ish-liderit të Jugosllavisë, kasapit Slobodan Miloseviç, ka vdekur ditë më parë në Rusi në moshën 76-vjeçare. Në vitin 2001, gazetari i BBC, Tim Sebastian në emisionin ...

Gruaja e Millosheviçit do të varroset në Pozharevac të Serbisë

Alsat - 15.04.2019

Të shtunën, më 20 prill në Pozharevac do të varrosen urnata e eshtrave të Mirjana Markoviçit, konfirmoi djali i saj Marko Millosheviç për televizionin BK.

Vdes bashkëshortja e Millosheviçit

VOA - 15.04.2019

Në Moskë vdiq Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, e cila luajti rol kyç në politikat e burrit të saj gjatë shpërbërjes së dhunshme të Jugosllavisë në vitet 1990, ...

Vdekja e të vesë së Millosheviç, analistët: Rol kyç në përgjakjen e Ballkanit

ABC News - 15.04.2019

E veja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviç, ndërroi jetë në Moskë në moshën 76-vjeçare, 20 vjet pas luftërave që çuan në shpërbërjen e Jugosllavisë.

Nushi i gëzohet lajmit për vdekjen e gruas së Millosheviqit

Lajmi.net - 15.04.2019

Nushi ka publikuar një fotografi në Insta Story pas vdekjes së Mira Markoviq, gruas së Sllobodan Millosheviqit. Reperi Nushi ka hedhur një fotografi në Instastory ku shihet dy persona, të cilët në ...

Djali dhe vajza e Millosheviçit nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset pranë tij

Alsat - 15.04.2019

Marko dhe Marija Millosheviç, djali dhe vajza e Mirjana dhe Slobodan Millosheviçit, nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset në Serbi. Mirjana Markoviç, gruaja e ish-presidentit të Serbisë dhe ...

E veja e Millosheviçit, Mira Markoviç ndërron jetë në ekzil

DW - 15.04.2019

Mira Markoviç, gruaja e ish-presidentit Sllobodan Millosheviç, një ideologe mjaft e kontestuar njihej për veprime të ashpra ndaj kundërshtarëve politikë. Markoviç vdiq në moshën 76 vjeçare.

Sekreti i madh familjar i Mira Markoviq Millosheviq

Zeri - 15.04.2019

Mediat serbe kanë zbuluar sekretin e madh familjar vetëm një ditë pas vdekjes së saj. Që në fillim të jetës së saj, Mira Markoviq Millosheviq është udhëhequr nga fati tragjik i nënës së saj, i cili ...

Vdes e veja e Millosheviç pas 16 vitesh në arrati

BalkanWeb - 15.04.2019

Mirjana Markoviç, gruaja e ish presidentit jugosllav Slobodan Millosheviç, vdiq dje në Moskë në moshën 77 vjeçare, raportoi agjensia e lajmeve Tanjug, duke cituar informata jozyrtare.

Vdekja në mërgim e “trurit” të krimeve të Milosheviçit dhe dhjetëra milionë euro që mori me vete

Gazeta Tema - 15.04.2019

Mirjana Markoviç, e veja e ish-presidentit serb dhe jugosllav Sllobodan Millosheviç, raportohet se ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare në Moskë, ku jetonte në mërgim.

Kush ishte Mira Markoviq? Komunistja dhe feministja serbe që s’e tradhtoi kurrë Millosheviçin

Alsat - 14.04.2019

ot u mësua që ish gruaja e diktatorit komunist Sllobodan Millosheviq kishte vdekur në Rusi ku jetonte si azilante politike, shkruan Periskopi. Por, kush ishte Mirjana Markoviq? Ajo kishte lindur më ...

Rusi, ndërron jetë bashkëshortja e Milosheviçit

Top Channel - 14.04.2019

Bashkëshortja e ish-presidentit serb Slobodan Milosheviç, e mbiquajtur shpesh si “Zonja Makbeth e Ballkanit”, ka ndërruar jetë këtë të dielë në Rusi, në moshën 76-vjeçare.

Gruaja e Milloshevicit kishte jetuar në Rusi, kishte jetë luksoze me “një pension”

Gazeta Express - 14.04.2019

Mirjana Markoviq, e veja e diktatorit famëkeq dhe kriminelit Sllobodan Millosheviqit, që vdiq sot, ishte dënuar me një vit burg, më 2017, për shpërdorim detyre gjatë ndarjes së një apartamenti në ...

Gruas së ‘kasapit’ të Ballkanit i ndodh më e keqja, ajo...

SOT - 14.04.2019

Mirjana Markovic dhe bashkëshorti i saj, ish presidenti i Jugosllavise, Sllobodan Milloshevic E veja e kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviçit, Miriana Markoviç, raportohet se ka ndërruar jetë ...

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Lajmi.net - 14.04.2019

E veja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq është ndar nga jeta në moshën 76 vjeçare. Ajo ka vdekur sot rreth orës 15:30 në Rusi, raportojnë mediat serbe Ajo konsiderohej krah i djathtë ...

Ndërron jetë gruaja e Sllobodan Millosheviqit

Alsat - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Miriana Markoviç e veja e Sllobodan Millosheviq. Ajo kishte jetuar në azil politik në Rusi prej vitit 2003. Sipas raportimeve të mediave serbe, ajo ka vdekur rreth orës 15:00.

Ndërron jetë gruaja e Sllobodan Millosheviç

ABC News - 14.04.2019

Ndërron jetë Mirjana Markoviç e veja e Sllobodan Millosheviç. Bashkëshortja e ish-kasapit të Ballkanit vdiq në 76 vjeçare në Rusi, atje ku ajo jetonte prej vitesh.

Vdiq e veja e ish presidentit serb, Millosheviç

VOA - 14.04.2019

Mediet serbe njoftuan se të dielën në Rusi, vdiq Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, i cili vdiq më 2006 në Hagë, derisa po gjykohej për krime lufte dhe gjenocid nç ...

Shtriga e Serbisë

Gazeta Tema - 14.04.2019

Në moshën 76-vjeçare në Moskë ka vdekur Mira Markoviq, e veja e Sllobodan Millosheviqit – dhe gruaja mbase më me ndikim në punët politike në historinë e Serbisë.

Gruaja e Kasapit të Ballkanit që vdiq sot akuzohej për vrasjen e Stamboliqit

Gazeta Express - 14.04.2019

Bashkeshortja e Millosheviq dyshohet se ka përgatitur rrëmbimin dhe vrasjen e një prej rivaleve më të ashpër politik. Mirjana Markoviq, bashkëshortja e kasapit Sllobodan Millosheviq, dyshohet se ka ...

Selimi për gruan e Millosheviqit: E ka të rezervuar një vend në ferr

Zeri - 14.04.2019

Sot ka vdekur Mirjana Markoviq, gruaja e kasapit të Ballkanit, ish-presidentit të Serbisë dhe Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviq. Për këtë ka reaguar dhe ish-minstrri i Jashtëm i Kosovës, aktualisht ...

Vdes gruaja e kryekriminelit Sllobodan Millosheviq

Botasot - 14.04.2019

Sipas mediave serbe, ajo vdiq rreth orës 15.00 sipas kohës së Evropës Qendrore. Ish-shefja i JUL-it ka pasur disa operacione në vitet e fundit. Ajo ka qenë në spital në Rusi javën e kaluar dhe ...

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Koha.net - 14.04.2019

Ka vdekur në moshën 76 vjeçare, e veja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq. Siç raportojnë mediat serbe ajo ka vdekur sot rreth orës 15:30, në Rusi.

Vdes gruaja e Sllobodan Millosheviqit

Gazeta Express - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Mirjana Markoviç e veja e ish-kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Sipas raportimeve të mediave serbe, ajo ka vdekur rreth orës ...

Djali dhe vajza e Milloshevicit nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset pranë tij

Antpress - 15.04.2019

Mirjana Markovic, gruaja e kriminelit Milloshevic, ka vdekur dje në Rusi. Marko dhe Marija Milloshevic, djali dhe vajza e Mirjana dhe Slobodan Milloshevicit, nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset në ...

E veja e Millosheviçit, Mira Markoviç ndërroi jetë në ekzil

Portalb - 15.04.2019

E veja e Sllobodan Millosheviçit, Mira Markoviç ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare, raportojnë mediat serbe. Sipas njoftimeve ajo ndërroi jetë në një spital rus në Sotçi ose në Moskë, të dhënat ...

Sekreti i madh familjar i Mira Markoviq Millosheviq

Lajmi.net - 15.04.2019

Mediat serbe kanë zbuluar sekretin e madh familjar vetëm një ditë pas vdekjes së saj. Që në fillim të jetës së saj, Mira Markoviq Millosheviq është udhëhequr nga fati tragjik i nënës së saj, i cili ...

Vdekja në mërgim e “trurit” të krimeve të Milosheviçit dhe dhjetëra milionë euro që mori me vete

Portalb - 15.04.2019

Mirjana Markoviç, e veja e ish-presidentit të Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviç, vdiq të dielën në spital në Moskë, njoftoi media serbe. Raportohet se Markoviç i është nënshtruar disa ndërhyrjeve ...

Rusi, vdes bashkëshortja e Sllobodan Millosheviçit

Java News - 14.04.2019

Bashkëshortja e ish-presidentit serb Slobodan Milosheviç, e mbiquajtur shpesh si “Zonja Makbeth e Ballkanit”, ka ndërruar jetë këtë të dielë në Rusi, në moshën 76-vjeçare.

Gruaja e Milloshevicit kishte jetuar në Rusi, kishte jetë luksoze me “një pension”

Botasot - 14.04.2019

Mirjana Markoviq, e veja e diktatorit famëkeq dhe kriminelit Sllobodan Millosheviqit, që vdiq sot, ishte dënuar me një vit burg, më 2017, për shpërdorim detyre gjatë ndarjes së një apartamenti në ...

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Almakos - 14.04.2019

E veja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq është ndar nga jeta në moshën 76 vjeçare. Ajo ka vdekur sot rreth orës 15:30 në Rusi, raportojnë mediat serbe Ajo konsiderohej krah i djathtë ...

Ndërron jetë gruaja e Sllobodan Millosheviqit

Antpress - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Miriana Markoviç e veja e ish-kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Ajo kishte jetuar në azil politik në Rusi prej vitit 2003.

Shtriga e Serbisë

Java News - 14.04.2019

Në moshën 76-vjeçare në Moskë ka vdekur Mira Markoviq, e veja e Sllobodan Millosheviqit – dhe gruaja mbase më me ndikim në punët politike në historinë e Serbisë.

Gruaja e kriminelit Millosheviq dyshohej se kishte vrarë presidentin e Serbisë

Zeri - 14.04.2019

Bashkëshortja e Millosheviq dyshohet se ka përgatitur rrëmbimin dhe vrasjen e një prej rivaleve më të ashpër politik. Mirjana Markoviq, bashkëshortja e kasapit Sllobodan Millosheviq, dyshohet se ka ...

Selimi pas vdekjes së gruas së Millosheviqit: Ajo e ka të rezervuar një vend të veçantë në ferr

Gazeta Express - 14.04.2019

Ka vdekur në moshën 76 vjeçare e veja e “Kasapit të Ballkanit”, Mira Markoviq – Millosheviq, bashkëshortja e ish-presidentit të Serbisë dhe ish-Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviq.

Vdes gruaja e kryekriminelit, Sllobodan Millosheviq

Telegrafi - 14.04.2019

Mirjana Markoviq, vejusha e kryekriminelit të Serbisë Sllobodan Millosheviq, vdiq sot. Sipas mediave serbe, ajo vdiq rreth orës 15.00 sipas kohës së Evropës Qendrore.

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq

Ina - 14.04.2019

Ka vdekur në moshën 76 vjeçare, e veja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq. Siç raportojnë mediat serbe ajo ka vdekur sot rreth orës 15:30, në Rusi, përcjell Koha.net.

Ka vdekur gruaja e Sllobodan Milosheviqit

Zeri - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Mirjana Markoviq e veja e ish-kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq, shkruan Reporteri.net. Sipas raportimeve të mediave serbe, ajo ka vdekur rreth orës ...

Sekreti i madh familjar i Mira Markoviq Millosheviq

Botasot - 15.04.2019

Mediat serbe kanë zbuluar sekretin e madh familjar vetëm një ditë pas vdekjes së saj. Që në fillim të jetës së saj, Mira Markoviq Millosheviq është udhëhequr nga fati tragjik i nënës së saj, i cili ...

“Zonja Makbeth e Ballkanit”/ Ndahet nga jeta e veja e Millosheviç

Mapo - 14.04.2019

Bashkëshortja e ish-presidentit serb Slobodan Millosheviç, e mbiquajtur shpesh si “Zonja Makbeth e Ballkanit”, ka ndërruar jetë këtë të dielë në Rusi, në moshën 76-vjeçare.

Gruaja e diktatorit që dha shpirt jetonte te Putin, jeta luksoze që bënte me paratë e vjedhura

Albeu.com - 14.04.2019

Mirjana Markoviq, e veja e diktatorit famëkeq dhe kriminelit Sllobodan Millosheviqit , që vdiq sot, ishte dënuar me një vit burg, më 2017, për shpërdorim detyre gjatë ndarjes së një apartamenti në ...

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Tetova Sot - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Miriana Markoviç e veja e Sllobodan Millosheviq. Ajo kishte jetuar në azil politik në Rusi prej vitit 2003. Sipas raportimeve të mediave serbe, ajo ka vdekur rreth orës 15:00.

Shtriga e Serbisë

Ina - 15.04.2019

Në moshën 76-vjeçare në Moskë ka vdekur Mira Markoviq, e veja e Sllobodan Millosheviqit – dhe gruaja mbase më me ndikim në punët politike në historinë e Serbisë.

Gruaja e Millosheviçit e ka një vend të veçantë në ferr

Botasot - 14.04.2019

Ka vdekur në moshën 76 vjeçare e veja e “Kasapit të Ballkanit”, Mira Markoviq – Millosheviq, bashkëshortja e ish-presidentit të Serbisë dhe ish-Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviq.

Para se te arrestohet nga Interpol-i vdes Mira, e veja e kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç

Botasot - 15.04.2019

Ka vdekur në moshën 76 vjeçare, e veja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviç. Ajo konsiderohej krah i djathtë i Sllobodan Millosheviqit, udhëheqësit më famëkeq të pasluftës së dytë ...

Ndahet nga jeta gruaja e diktatorit të tmerrshëm (FOTO LAJM)

LajmiFundit - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Mirjana Markoviç e veja e ish-kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Sipas raportimeve të mediave serbe, ajo ka vdekur rreth orës 15:00.

Sekreti i madh familjar i Mira Markoviq Millosheviq

Alsat - 15.04.2019

Mediet serbe kanë zbuluar sekretin e madh familjar vetëm një ditë pas vdekjes së saj. Që në fillim të jetës së saj, Mira Markoviq Millosheviq është udhëhequr nga fati tragjik i nënës së saj, i cili ...

Shtriga e Serbisë

Mapo - 15.04.2019

Në moshën 76-vjeçare në Moskë ka vdekur Mira Markoviq, e veja e Sllobodan Millosheviqit – dhe gruaja mbase më me ndikim në punët politike në historinë e Serbisë.

Vdes gruaja e diktatorit të tmerrshëm (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.04.2019

Ka ndërruar jetë Mirjana Markoviç e veja e ish-kasapit të Ballkanit , Sllobodan Millosheviq . Sipas raportimeve të mediave serbe, ajo ka vdekur rreth orës 15:00.

Sekreti i madh familjar i Mira Markoviq Millosheviq

Medial - 15.04.2019

Mediat serbe kanë zbuluar sekretin e madh familjar vetëm një ditë pas vdekjes së saj. Që në fillim të jetës së saj, Mira Markoviq Millosheviq është udhëhequr nga fati tragjik i nënës së saj, i cili ...