TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reforma Zgjedhore/ Rudina Hajdari i jep përgjigjen e prerë Bashës: Mos të shmangim vëmendjen, afatet i vendosim ne ...

SOT - 10.10.2019

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një prononcim për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore është shprehur se ftesa për Partinë Demokratike mbetet ...

Reforma Zgjedhore, Hajdari: Fokusi ynë është ndryshimi i sistemit, ftesa mbetet e hapur për PD-në

Top Channel - 10.10.2019

Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e Komisionit, Rudina Hajdari u shpreh në një deklaratë për mediat se afati i realizimit të reformës varet nga ...

Rudina Hajdari: Nuk ka Reformë Zgjedhore në dy faza, ja çfarë vendosëm për ndryshimin e sistemit. Ftesa mbetet e hapur ...

Gazeta Express - 10.10.2019

Pas takimit të sotëm për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e komisionit, Rudina Hajdari ka deklaruar prerë se nuk do të ketë reformë në dy faza, duke theksuar se bashkë me propozimet e OSBE-ODIHR ...

Hajdari: Nuk ka reformë me dy faza, do jetë tërësore, ftesa për PD e hapur

BalkanWeb - 10.10.2019

Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën zgjedhore, Rudina Hajdari ka folur pas mbledhjes së sotme, ku i ka bërë sërish ftesë Partisë Demokratike dhe partive të tjera jashtë sistemit të depozitojnë ...

Filmi dokumentar i Luan Hajdaragës, mikut të të gjithëve (Foto)

Mapo - 10.10.2019

Nga Alessia Selimi Në përvjetorin e ndarjes nga jeta, personaliteti i njohur i skenës politike shqiptare, Luan Hajdaraga u përkujtua pasditen e djeshme në kinema “Millenium” me një film dokumentar.

"Një e vërtetë e hidhur që hedh shumë dyshime se çfarë do ndodhë", Rudina Hajdari jep lajmin aspak të mirë

SOT - 09.10.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në Twiter për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian. Pas Holandës që ka dalë kundër dhe Francës që ende nuk ka dalë me një përgjigje, ...

Negociatat/ Rudina Hajdari: Danimarka mbetet skeptike, s’dihet çfarë do të ndodhë me Shqipërinë

Java News - 09.10.2019

Deputetja opoziatare Rudina Hajdari ngre dyshime për fatin e çeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, për shkak të skepticizmit sipas saj të Danimarkës.

FOTOT: Luan Hajdaraga bën bashkë Ilir Metën e Kaç Islamin, me socialistët. Braçe “pajtohet” me presidentin

Gazeta Tema - 09.10.2019

Një aktivitet në përkujtim të të ndjerit Luan Hajdaraga, ka mbledhur socialistët në Tiranë. Mes të pranishmëve ka qenë edhe presidenti Ilir Meta, që është shfaqur miqësor me “armiqtë” e tij.

Film dokumentar në nder të Luan Hajdaragës, mikut të të gjithëve

Mapo - 09.10.2019

U bë një vit pa Luan Hajdaragën. Sot, miq të afërm e jo vetëm, do të mblidhen tek “Milenium” aty ku do të shfaqet një film dokumentar mbi jetën dhe karrierën e politikanit dhe profesorit të njohur.

Përkujtimorja ndaj Luan Hajdaragës bën bashkë socialistët, Meta nuk humb rastin të “pajtohet” me të gjithë (FOTO)

Java News - 09.10.2019

Një aktivitet në përkujtim të të ndjerit Luan Hajdaraga, ka mbledhur socialistët në Tiranë. Mes të pranishmëve ka qenë edhe presidenti Ilir Meta, që është shfaqur miqësor me “armiqtë” e tij.

Rudina Hajdari jep lajmin e keq për shqiptarët

Albeu.com - 09.10.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në Twiter për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian. Pas Holandës që ka dalë kundër dhe Francës që ende nuk ka dalë me një përgjigje, ...

Rudina Hajdari: Nuk ka Reformë Zgjedhore në dy faza, ja çfarë vendosëm për ndryshimin e sistemit

Durres Lajm - 10.10.2019

Pas takimit të sotëm për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e komisionit, Rudina Hajdari ka deklaruar prerë se nuk do të ketë reformë në dy faza, duke theksuar se bashkë me propozimet e OSBE-ODIHR ...

Vota pa ndryshim sistemi, si përgjigjet Rudina Hajdari

Albeu.com - 10.10.2019

Bashkëkryesuesja e Komisionit të Reformës Zgjedhore Rudina Hajdari në një komunikim që ka pasur me mediat pas mbledhjes së sotme, nuk ka dhënë përgjigje të drejtpërdrejtë për pyetjen nëse opozita e ...

Hajdari: S’ka Reformë Zgjedhore në dy faza, duhet ta shembim këtë lloj sistemi. Ftesa për PD mbetet e hapur

Java News - 10.10.2019

Pas takimit të sotëm për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e komisionit, Rudina Hajdari ka deklaruar prerë se nuk do të ketë reformë në dy faza, duke theksuar se bashkë me propozimet e OSBE-ODIHR ...

Reforma Zgjedhore, Hajdari: Fokusi ynë është ndryshimi i sistemit, ftesa mbetet e hapur për PD-në

Botasot - 10.10.2019

Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e Komisionit, Rudina Hajdari u shpreh në një deklaratë për mediat se afati i realizimit të reformës varet nga ...