TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM: Asgjë nuk fshihet, VMRO-DPMNE-ja keqpërdor ngjarje tragjike

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Policia, studenti Gafur Ceka nuk është i dyshuar për vrasjen e Sazdovskit

Ina - 11.07.2018

Studenti nga Kërçova me studime në Shkup, Gafur Ceku nuk është i dyshuar për vrasjen e tifozit të Komitave, Nikolla Sazdovki, ashtu siç kanë transmetuar disa media në gjuhën maqedone, pre e të cilave ...

Vrasja e Sazdovskit, të dyshuarit paraqiten në gjyq

Alsat - 11.07.2018

Dy nga tre të dyshuarit për rrahjen e tifozit “Komitët”, Nikolla Sazdovski sot për herë të parë u morën në pyetje nga organi i akuzës. Të dytë kanë shfrytëzuar të drejtën që fillimisht të njihen me ...

VMRO-DPMNE përsëri kërkon përgjegjësi për rastin me Nikolla Sazdovskin

Idividi - 11.07.2018

Shkup, 11 korrik 2018 (MIA) - Dita e tretë që Oliver Spasovski po hesht për hollësirat për rastin me të riun e vrarë Nikolla Sazdovski, reagon VMRO-DPMNE-ja, njëherit duke kërkuar dorëheqjen e ...

VMRO-DPMNE përsëri kërkon përgjegjësi për rastin me Nikolla Sazdovskin

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Prokuroria Publike në Shkup ka filluar veprimet hetimore në lidhje me vdekjen e Sazdovskit

Telegrafi - 11.07.2018

Prokuroria Publike Shkup ka marrë veprime hetimore për konfirmimin e fakteve relative në lidhje me vdekjen e të riut Nikolla Sazdovski. “Prokuroria Publike ka marrë veprime hetimore për vërtetimin e ...

Rasti Sazdovski, merren në pyetje dy të akuzuar

Medial - 11.07.2018

Sulmuesit e arrestuar për rastin e Nikolla Sazdovskit sot për herë të parë janë marrë në pyetje në Prokurori. Që të dy kanë përdorur të drejtën që të njihen me akuzat dhe më pas të japin dëshminë e ...

BDI shpreh ngushllime për familjen e Nikola Sazdovskit

Tetova Sot - 11.07.2018

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikola Sazdovski. Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në ...

Policia, studenti Gafur Ceka nuk është i dyshuar për vrasjen e Sazdovskit

Tetova Sot - 11.07.2018

Studenti nga Kërçova me studime në Shkup, Gafur Ceku nuk është i dyshuar për vrasjen e tifozit të Komitave, Nikolla Sazdovki, ashtu siç kanë transmetuar disa media në gjuhën maqedone, pre e të cilave ...

VMRO-DPMNE përsëri kërkon përgjegjësi për rastin me Nikolla Sazdovskin

Tetova Sot - 11.07.2018

Dita e tretë që Oliver Spasovski po hesht për hollësirat për rastin me të riun e vrarë Nikolla Sazdovski, reagon VMRO-DPMNE-ja, njëherit duke kërkuar dorëheqjen e menjëhershme nga funksioni i tij si ...

Prokuroria Publike në Shkup ka filluar veprimet hetimore në lidhje me vdekjen e Sazdovskit

Botasot - 11.07.2018

Prokuroria Publike Shkup ka marrë veprime hetimore për konfirmimin e fakteve relative në lidhje me vdekjen e të riut Nikolla Sazdovski. “Prokuroria Publike ka marrë veprime hetimore për vërtetimin e ...

BDI bën thirrje për zbardhje të vdekjes së Nikolla Sazdovskit

Telegrafi - 11.07.2018

Bashkimi Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllime tek prindërit, familjarët dhe afërmit e Nikolla Sazdovskit, i cili ndërroi jetë pas një sulmi fizik nga tre persona.

BDI reagon për vrasjen e “komitit” Nikolla Sazdovski

Portalb - 11.07.2018

“Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikolla Sazdovski . Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht ...

Mickoski ndezi qiri në nder të Nikolla Sazdovskit para Kuvendit të Maqedonisë

Telegrafi - 10.07.2018

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski mori pjesë në mbledhjen para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë për nder të të ndjerit, Nikolla Sazdoskit.

Maqedonia pret ftesë për në NATO në Samitin e Aleancës

Zhurnal - 10.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

“Komiti” Sadodovski vdiq pas lëndimeve të marra në kokë

Alsat - 10.07.2018

Nikolla Sazdovski ka vdekur nga lëndimet në tru. Këtë e ka treguar raporti i ekspertizës mjekoligjore i cili sot është dorëzuar në Prokurori. Ndërsa atje deklaratat e tyre i kanë dhënë dëshmitarë të ...

Popovski: Publiku i din të gjithë informatat për hetimet në rastin e të ndjerit Nikolla Sazdoski

Telegrafi - 10.07.2018

Përmes një kumtese të ministrit Robert Popovski thuhet se në rastin e të riut Nikolla Sazdovski, i cili për fat të keq ndërroi jetë, publiku është informuar në kohë për aktivitet që u ndërmorën dhe ...

Zaev: Urrejtja dhe dhuna nuk i ngjajnë Maqedonisë

Alsat - 10.07.2018

Vdekja e të riut Nikolla Sazdovskit në stacionin e autobusit në bulevardin “Aleksandër Makedonski” ka nxitur reagime të funksionarëve politik por edhe të shoqatave për mbrojtjen e të drejtave të ...

Vrasja e Nikolla Sazdovskit, sot pritet të dëshmojë dëshmitari kyç

Telegrafi - 10.07.2018

Për vdekjen e të riut Nikolla Sazdovski, pas dëshmisë kyçe që do të jepet sot dhe pas rezultateve nga obduksioni, pritet që Prokuroria të nis hetimet dhe të rikualifikojë veprën.

Arsovski: Në vitin e fundit Shkupi është qytet i pasigurt për jetesë

Idividi - 10.07.2018

Shkup, 9 korrik 2018 (MIA) - Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së Dimçe Arsovski sot në konferencë për shtyp tha se në Shkup prindërit frikohen për fëmijët e tyre sepse dhunuesit, kriminelët dhe mafiozët ...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

Tetova Sot - 10.07.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëvee “Komitët”.

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

Alsat - 10.07.2018

Sot në Prokurorin Publike në Shkup duhet të dëshmojë një dëshmitar kyç vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski. Dëshmitari në fjalë ka qenë i pranishëm në momentin e sulmit ndaj Sazdovskit, i cili mbrëmë ...

Komandant Vallteri: Drejtësia të shkojë deri në fund për vdekjen e Sazdovskit, jo politikë

Ina - 10.07.2018

Një nga themeluesit e Shoqatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Daim Hiseni i ka dërguar një letër ngushëllimi familjes së Nikolla Sazdovski, i cili dje ndërroi jetë si pasojë e plagëve që kishte ...

Zaev: Urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë

Telegrafi - 10.07.2018

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua nga tre persona në Shkup.

Komiteti i Helsinkit kërkon që të dënohen fajtorët që shkaktuan vdekjen e Sazdovskit

Botasot - 09.07.2018

Ky rast është një konfirmim se krimet nga urrejtja janë serioze dhe se pasojat e tyre mund të jenë fatale, thonë nga Komiteti i Helsinkit për rastin me djalin e ri Nikolla Sazdovski, i cili kishte ...

Policia, studenti Gafur Ceka nuk është i dyshuar për vrasjen e Sazdovskit

Flaka - 11.07.2018

Stduenti Ceka sot ka kërkuar ndihmnë nga Almakos për t’u mbrojtur nga spekulimet në mediat e papërgjegjshme, të cilat lajmet e tyre i bazojnë në postime në fejsbuk ose duke i kopjuar prej portaleve ...

BDI reagon për vrasjen e “komitit” Nikolla Sazdovski

Botasot - 11.07.2018

“Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikolla Sazdovski. Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht ...

BDI bën apel për qetësi

Lajm - 11.07.2018

Bashkimi Demokratik për Integrim sot bëri apel për qetësi distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës pas vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, i cili në ...

Mickoski ndezi qiri nder të Nikolla Sazdovskit para Kuvendit të Maqedonisë

Botasot - 10.07.2018

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski mori pjesë në mbledhjen para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë për nder të të ndjerit, Nikolla Sazdoskit.

Popovski: Publiku i din të gjithë informatat për hetimet në rastin e të ndjerit Nikolla Sazdoski

Botasot - 10.07.2018

Përmes një kumtese të ministrit Robert Popovski thuhet se në rastin e të riut Nikolla Sazdovski, i cili për fat të keq ndërroi jetë, publiku është informuar në kohë për aktivitet që u ndërmorën dhe ...

Vrasja e Nikolla Sazdovskit, sot pritet të dëshmojë dëshmitari kyç

Botasot - 10.07.2018

Për vdekjen e të riut Nikolla Sazdovski, pas dëshmisë kyçe që do të jepet sot dhe pas rezultateve nga obduksioni, pritet që Prokuroria të nis hetimet dhe të rikualifikojë veprën.

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

Ina - 10.07.2018

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin Publikuar: 12:06, 10 Korrik, 2018 Kryeministri Zoran ...

Vrasja e Sazdovskit, pritet të dëshmoj dëshmitari kyç

Flaka - 10.07.2018

Sot në Prokurorin Publike në Shkup duhet të dëshmojë një dëshmitar kyç vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski. Dëshmitari në fjalë ka qenë i pranishëm në momentin e sulmit ndaj Sazdovskit, i cili mbrëmë ...

Zaev: Urrejtja dhe dhuna nuk i përshtaten Maqedonisë

Botasot - 10.07.2018

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua nga tre persona në Shkup.

BDI shpreh ngushllime për familjen e Nikola Sazdovskit

Ina - 11.07.2018

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shprehë ngushëllime të thella deri tek prindërit, familja dhe të afërmit e të ndjerit Nikola Sazdovski. Humbja e një jete të re dhe të pafajshme, veçanërisht në ...

Zaev reagon për vdekjen e 21-vjeçarit: Gjuha e urrjetjes e dëmton vendin

Botasot - 10.07.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar pas shqetësimeve për nxitjen e tensioneve për shkak të vdekjes së 21-vjeçarit, Nikolla Sazdovski, anëtar i grupit të tifozëvee “Komitët”.

Zaev: Apeloj që të gjithë të përmbahemi nga gjuha e urrejtjes dhe jotoleranca

Lajm - 10.07.2018

Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar për vdekjen e 21-vjeçarit Nikolla Sazdovski, i cili para disa ditëve u sulmua nga tre persona në Shkup.

BDI: Distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës

Idividi - 11.07.2018

Shkup, 11 korrik 2018 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim sot bëri apel për qetësi distancim nga provokimet, veçanërisht nga porositë e urrejtjes dhe intolerancës pas vdekjes së 21-vjeçarit, ...