TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjykata Supreme në Maqedoni solli vendimin për Tomorr Morinën

Ina - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton ...

Edhe sot s’ka vendim për lirimin e Tomorr Morinës

Ina - 13.08.2019

Edhe pse u paralajmërua për sot Gjykata Supreme në Maqedoninë e Veriut nuk ka vendim për lirimin e Tomorr Morinës, ish-pjestarit të UÇK-së, i cili po vuan paraburgimin nga 24 korriku, kur u ndalua në ...

Nesër vendimi për lëndën e Tomor Morinës

Alsat - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Nesër vendimi për lëndën e Tomor Morinës

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet ...

Ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi

Flaka - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Këtë vendim TV21 e mëson ekskluzivisht nga burime të Supremes, ku shruhet ...

Тomor Мorina nuk do të dorëzohet në Serbi

Alsat - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme ka marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve tona, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për ...

Tomorr Morina ja kur do të kthehet në Kosovë

Ina - 12.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomorr Morina nesër pritet të lirohet nga paraburgimi pasi që për disa ditë po qëndron në Shutkë. Ai u ndalua më 24 korrik sipas një fletëarresti të lëshuar nga Interpoli, ...

Lajmi i Fundit: Lirohet Tomor Morina

Gazeta Express - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Express mëson: Tomor Morina do të lirohet nesër nga paraburgimi

Gazeta Express - 12.08.2019

Gazeta Express nga burimet mëson se nesër do të lirohet nga burgu ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina. Sipas burimeve, lirimi i Morinës është çështje e kryer, megjithatë tani në pyetje janë disa ...

Alsat mëson se Tomor Morina nuk do të ekstradohet

Alsat - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme do të marr vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morinës drejt Serbisë. Në ...

Vetëm formalitetet e ndajnë Morinën dhe lirinë e tij, thotë avokati i tij Raufi

Telegrafi - 12.08.2019

Sipas avokatit Naser Raufi gjatë këtyre ditëve pritet vendimi pozitiv i Gjykatës së Lartë për ish ish ushtarin e UÇK-së, Tomor Morina. Raufi për Telegrafi Maqedoni tha se vendimi pritet të jetë ...

Alsat mëson se është marrë vendimi për lirimin e Tomor Morinës

Koha.net - 12.08.2019

Alsat mëson se është marrë vendimi për lirimin e Tomor Morinës, i arrestuar në Maqedoni në bazë të një fletarresti nga Serbia përmes Interpolit. Kujtojmë se Morina ishte arrestuar me 24 korrik, ...

‘Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi’

Botasot - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme do të marr vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morinës drejt Serbisë. Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina është ...

Alsat-M: Tomor Morina nuk do të ekstradohet

Medial - 12.08.2019

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, nuk do të ekstradohet. Kështu thuhet sipas Televizionit Alsat-M, që bën të ditur se ende një vendim final nuk është marr për rastin ...

Nesër merret vendimi për lëndën e Tomor Morinës, rasti kalon në Supreme

Lajmi.net - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Më së voni deri nesër Maqedonia e Veriut do të merr vendim për Tomor Morinën

Telegrafi - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën e Lartë dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Gjykata Supreme sjell vendim: Morina nuk do të ekstradohet

Alsat - 14.08.2019

“Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 solli vendim për lëndën nr.30/2019 ku vërtetohet vendimi i Këshillit Penal i Sektorit për krim të organizuar dhe ...

Morina nesër pritet të lirohet nga paraburgimi, Maqedonia hedh poshtë kërkesën e Serbisë për ekstradim

Gazeta Express - 12.08.2019

Gjykata Supreme ka marrë vendim për mos ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve , në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për herë të ditë, nga ...

Jepet vendimi, lirohet nga burgu ish-ushtari i UÇK, Tomor Morina

BalkanWeb - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Lirohet Tomor Morina

Botasot - 12.08.2019

Alsat mëson se është marrë vendimi për lirimin e Tomor Morinës, i arrestuar në Maqedoni në bazë të një fletarresti nga Serbia përmes Interpolit. Kujtojmë se Morina ishte arrestuar me 24 korrik, ...

Tomor Morina nuk do të ekstradohet

Lajmi.net - 12.08.2019

Sipas Alsat, Gjykata Supreme do të marr vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morinës drejt Serbisë. Kujtojmë se Morina ishte arrestuar me 24 korrik, ndërkaq Ministria e ...

Më së voni deri nesër Maqedonia e Veriut do të merr vendim për Tomor Morinën

Botasot - 14.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën e Lartë dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Gjykata Supreme sjell vendim: Morina nuk do të ekstradohet

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi.

Morina nesër pritet të lirohet nga paraburgimi, Maqedonia hedh poshtë kërkesën e Serbisë për ekstradim

Tetova Sot - 12.08.2019

Gjykata Supreme ka marrë vendim për mosekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina, drejt Serbisë. Sipas burimeve, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për herë të ditë, nga ...

Lirohet nga burgu ish ushtari i UÇK-sw, Tomor Morina

Albeu.com - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina . Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Alsat mëson se Tomorr Morina nuk do të ekstradohet

Koha.net - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme do të marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomorr Morinës drejt Serbisë. Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomorr Morina është ...

Vendos Supremja: Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Lajmi.net - 14.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ishte arrestuar nga autoritetet maqedonase me urdhër-arrest të lëshuar nga Serbia. Pas arrestimit të tij, autoritetet serbe në vazhdimësi që ta ekstradonin në Serbi.

Pritet lirimi i Tomor Morinës (VIDEO)

Medial - 12.08.2019

Gjykata Supreme ka marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve tona, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për herë të ditë, ...

Lirohet Tomor Morina

Shqipmedia - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Lirohet Tomor Morina

Zeri - 12.08.2019

Alsat mëson se është marrë vendimi për lirimin e Tomor Morinës, i arrestuar në Maqedoni në bazë të një fletarresti nga Serbia përmes Interpolit. Kujtojmë se Morina ishte arrestuar me 24 korrik, ...

Alsat mëson vendimin për Tomor Morinën. Ja cili do jetë verdikti

Ina - 12.08.2019

Televizioni Alsat mëson se Gjykata Supreme do të marr vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morinës drejt Serbisë. Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina ...

Vendos Supremja: Tomor Morina, ish-ushtari i UÇK-së nuk do të ekstradohet në Serbi

Zeri - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim që Tomor Morinën të mos e ekstradojë në Serbi. Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ishte arrestuar nga autoritetet maqedonase me urdhër-arrest të ...

Тomor Мorina nuk do të dorëzohet në Serbi

Flaka - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme ka marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve tona, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për ...

Konfirmohet lirimi i Tomor Morinës

Botasot - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna, sipas të cilit vendimi për lirimin e tij ...

Tomor Morina nesër kthehet në Kosovë

Gazeta Express - 12.08.2019

Tomorr Morina, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pritet që të lirohet nesër nga burgu i Maqedonisë së Veriut, ku më 24 korrik u arrestua bazuar në një flet-arrest të lëshuar nga Serbia.

Alsat mëson vendimin për Tomor Morinën. Jacili do jetë verdikti

Antpress - 12.08.2019

Televizioni Alsat mëson se Gjykata Supreme do të marr vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morinës drejt Serbisë. Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina ...

Konfirmohet lirimi i Tomor Morinës

Zeri - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Maqedoni e Veriut, lirohet ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina

Mapo - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna.