TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Belgjikë, dy politikanë katalanas nën urdhërarrest europian

Alsat - 08.11.2019

Politikanët pro pavarësisë katalanase, Antonio Comin dhe Luis Puig, janë arrestuar në Belgjikë dhe janë liruar me kusht, pasi Spanja lëshoi një kërkesë ekstradimi, deklaroi prokuroria e Brukselit.

E kërkon Madridi, Londra nuk e dorëzon gruan katalanase

Zhurnal - 07.11.2019

Mbretëria e Bashkuar refuzoi të aktivizojë një urdhër-arresti evropian të lëshuar nga Spanja për ekstradimin e ish-anëtares së kabinetit katalanas Clara Ponsati, duke thënë se ishte “disproporcional ...