TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndahet nga jeta ish-ministri Dritan Prifti

Portalb - 13.10.2017

Fatkeqësisht është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti. Prifti vuante nga një sëmundje agresive e gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr ...

Përcillet në banesën e fundit ish-ministri Dritan Prifti (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.10.2017

Është shoqëruar për në banesën e fundit trupi i ish-ministrit Dritan Prifti . Prifti u nda dje nga jeta, pas një beteje të gjatë në luftë me një sëmundje të rëndë të gjakut.

Urimi i djalit të Dritan Priftit pak kohë më parë: Je personi që marr shembull

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANE -Ish- ministri i Energjetikes, Dritan Prifti është ndarë nga jeta gjatë ditë së djeshme në moshën 49-vjecare. Ai vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe i ishte nënshtruar së ...

Fjalët prekëse të djalit të Dritan Priftit: Të dua shumë babi

Albeu.com - 13.10.2017

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti . Ish-ministri Dritan Prifti humbi jetën ditën e djeshme në moshën 49-vjeçare përballë një ...

Zhvillohen homazhe për Dritan Priftin

Mapo - 13.10.2017

Po zhvillohen homazhet për ndarjen nga jeta e ish deputetit të LSI, Dritan Prifti. Homazhet po zhvillohen në ambientet e Muzeut Kombëtar. Personalitete të njohura të politikës dhe medies, miq, të ...

?Lutuni t?a kaloj këtë sëmundje?, Kuvendi 1 minutë heshtje për ish-ministrin

Albeu.com - 13.10.2017

Kuvendi i ka nisur sot punimet me mbajtjen e një minute heshtje në nderim të Dritan Priftit, ish-deputet dhe ish-ministër në Kuvendin e Shqipërisë. Prifti u nda dje nga jeta pas një beteje të gjatë ...

Dritan Prifti, studenti i Harvardit që u kthye për Shqipërinë e '97

Albeu.com - 13.10.2017

Ish-ministri i Ekonomisë Dritan Prifti u nda dje nga jeta pas një sëmundje të rëndë gjaku, me të cilën kishte disa vite që luftonte. Humbja e tij ka pikëlluar të afërmit e të njohurit e tij, pasi ...

Dritan Prifti u nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, sot lamtumira për ish-ministrin

SOT - 13.10.2017

Ditën e sotme do të jepet lamtumira e fundit për ish-ministrin e Energjitikës, Dritan Prifti, pasi u nda dje nga jeta në mënyrë të parakohshme duke humbur kështu betejën me një sëmundje të rëndë.

Sot homazhet për Dritan Priftin

Telegrafi - 13.10.2017

I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit të Energjetikës Dritan Prifti, i cili ndërroi jetë pasditen e së enjtes si pasojë e një sëmundje të rëndë në gjak.

Kuvendi mban një minutë heshtje për nder të ish- deputetit Dritan Prifti

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANE- Në nisje të seancës plenare, deputetët kanë mbajtur një minutë heshtje në nder të ish deputetit Dritan Prifti, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme pas një sëmundje të rëndë.

Nisin homazhet për ish-ministrin Dritan Prifti

Ora news - 13.10.2017

Kanë nisur homazhet për ti dhënë lamtumirën e fundit ish-ministrit të Energjitikës, Dritan Prifti i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme. Homazhet po zhvillohen në ambientet e Muzeut Historik.

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Dritan Priftin

Durres Lajm - 13.10.2017

Kërkesa e Dritan Priftit kur luftonte për jetën Kuvendi nisi seancën sot në orën 8:30, aty ku u ndërpre ditën e djeshme me fjalën e deputetit të LSI-së, Shezai Rrokaj.

Homazhet për ish-ministrin Prifti, ceremonia te Muzeu Kombëtar

Java News - 13.10.2017

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur punimet ditën e sotme me një minutë heshtje për të nderuar ish-deputetin dhe ish-ministrin Dritan Priftin. Prifti u nda nga jeta ditën e djeshme pas një sëmundje të ...

Dritan Prifti nuk e mundi sëmundjen, mesazhi i tij i fundit për politikën

LajmiFundit - 12.10.2017

Vdes ish- ministri i energjetikës Dritan Prifti pas një sëmundje të rëndë gjaku. Prifti ndërroi jetën ditën e sotme, duke u mundur nga sëmundja. Prifti ishte deputet në Kuvendin e Shqipërisë nga viti ...

Kërkesa e fundit e Dritan Priftit për miqtë para se të ndërronte jetë

Albeu.com - 12.10.2017

Dritan Prifti ishte i vetëdijshëm për sëmundjen e rëndë dhe rrjedhimisht disa muaj më parë kishte bërë një kërkesë publike për të gjithë miqtë, simpatizantët dhe të afërmit.

Ish- ministri u ‘’mund’’ nga vdekja, mesazhi i tij për sëmundjen

LajmiFundit - 12.10.2017

Dritan Prifti, ish-ministri i Ekonomisë dhe Energjetikës, ndërroi jetën në moshën 49 vjeҫare. Prifti ka folur para zgjedhjeve të 25 qershorit për gjendjen e tij shëndetësore, dhe ka lajmëruar aso ...

Shuhet Dritan Prifti, vuante nga një sëmundje e rëndë në gjak

Ora news - 12.10.2017

Ndërron jetë pas një sëmundje të rëndë ish-Ministri i Energjitikës dhe ish-deputeti i LSi, Dritan Prifti. Pas përpjekjeve të shumta, 49 vjeçari nuk arriti ta mposhtë sëmundjen e tij as me ndihmën e ...

Humbi "luftën" me leuçeminë, kush ishte Dritan Prifti

Albeu.com - 12.10.2017

Dritan Prifti lindi më 27 gusht 1968 në Berat. Nga viti 2009 deri në 2011 ishte deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Dritan Prifti ishte Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës së ...

« Lajmi i fundit » Ndahet nga jeta ish ministri Dritan Prifti

Zhurnal - 12.10.2017

« Lajmi i fundit » Ndahet nga jeta ish ministri Dritan Prifti Ndahet nga jeta në moshën 49-vjeçare ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti. Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut ...

PROFIL/ Kush ishte Dritan Prifti, njeriu që tronditi jetën politike shqiptare

BalkanWeb - 12.10.2017

Ish-ministri i LSI-së, Dritan Prifti u nda mbrëmjen e kësaj të enjteje nga jeta pas një beteje të gjatë me leuçeminë, por në politikë mbahet mend për shumë ngjarje të bujshme.

Ndahet nga jeta Dritan Prifti

Top Channel - 12.10.2017

Ish-deputeti dhe ish-ministri Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare. Prifti vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe u ishte nënshtruar disa ndërhyrjeve vitet e fundit.

Humbi betejën me Leuçeminë/ Çfarë thoshte gjashtë muaj më parë për sëmundjen Dritan Prifti

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Pak vite më parë ish-ministri i LSI-së fitoi një betejë të rëndë me një sëmundje në kokë, por humbi betejën e dytë që kish nisur me sëmundjen në gjak.

Ndahet nga jeta ish-ministri shqiptar, Dritan Prifti

Shqipmedia - 12.10.2017

Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti. Prifti i ishte nënshtruar së sëfundmi një operacioni tepër të vështirë në Itali, nga i cili nuk janë vënë re ...

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe ish-ministri i Energjitikës Dritan Prifti

ABC News - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjetikës dhe ish-deputeti Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Prej më shumë se një viti, Dritan Prifti kurohej per një ...

Orët e fundit të Dritan Priftit, humbja e shpresave nga mjekët dhe ‘lamtumira’ me familjen

BalkanWeb - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti u nda nga jeta ditën e sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Edhe pas nënshtrimit të kurave intensive në Itali dhe Gjermani muajve të fundit, fatkeqësisht nuk ...

Ndahet nga jeta ish-deputeti shqiptar Dritan Prifti

Koha.net - 12.10.2017

Është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare, ish-ministri shqiptar i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjisë, Dritan Prifti. Dritan Prifti vuante nga një sëmundje e rëndë prej një viti dhe për këtë shkak ai ...

Ndahet nga jeta ish- deputeti shqiptar

Botasot - 12.10.2017

Është ndarë nga jeta ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, i cili vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. Ka vdekur këtë të enjte, ish deputeti dhe ish ministri Dritan Prifti.

LAJM I FUNDIT/ Ndahet nga jeta ish-ministri i LSI-së, Dritan Prifti

BalkanWeb - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti është ndarë nga jeta sot në Tiranë. Ai vdiq për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore nga leuçemia. ...

Ndahet nga jeta ish- deputeti Dritan Prifti

Gazeta Express - 12.10.2017

Është ndarë nga jeta ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, i cili vuante prej kohësh nga një sëmundje e ...

Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë ish-ministri, Dritan Prifti

Java News - 12.10.2017

Ndahet nga jeta ish-ministri dhe deputeti i LSI-së, Dritan Prifti. Ai ka ndërruar jetë pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë. Kohët e fundit Prifti i ishte nënstruar kurave intensive në ...

Kur Dritan Prifti ishte pranë vdekjes, dedikimi prekës i djalit të tij (Foto)

LajmiFundit - 13.10.2017

Një natë më parë, ish- ministri i Energjetikes, Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjecare. Ai vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe i ishte nënshtruar së fundmi një ...

Sot homazhet për Dritan Priftin

Almakos - 13.10.2017

I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit të Energjetikës Dritan Prifti, i cili ndërroi jetë pasditen e së enjtes si pasojë e një sëmundje të rëndë në gjak.

Kuvendi i Shqipërisë mbajti një minutë heshtje në nder të Dritan Priftit

Koha.net - 13.10.2017

Në nisje të seancës plenare, deputetët kanë mbajtur një minutë heshtje në nder të ish ministrit Dritan Prifti, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme pas një sëmundje të rëndë.

U nda sot nga jeta, mesazhi i fundit i Dritan Priftit për politikën

BalkanWeb - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti u nda nga jeta ditën e sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Edhe pas nënshtrimit të kurave intensive në Itali dhe Gjermani muajve të fundit, fatkeqësisht nuk ...

Kur Dritan Prifti bëhej armiku nr.1 i Ramës dhe miku i besuar i Berishës

Albeu.com - 12.10.2017

Dritan Prifti ka qenë një aktor i rëndësishëm i politikës shqiptare që prej vitit 2005 kur themeluan LSI-në me Ilir Metën. Ai doli nga skena politike pas zgjedhjeve të vitit 2013 kur nuk arriti të ...

Ndahet nga jeta Dritan Prifti

Lajmi.net - 12.10.2017

Ish-deputeti dhe ish-ministri i Shqipërisë, Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare. Prifti vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe u ishte nënshtruar disa ndërhyrjeve vitet e ...

"Lutjuni zotit nëse besoni se do e kaloj", çfarë thoshte pak muaj më parë për sëmundjen Dritan Prifti

SOT - 12.10.2017

Lajmi për ndarjen nga jeta të ish ministrit të Energjitikës, Dritan Prifti, ka tronditur opinionin publik mbrëmjen e sotme. Pak vite më parë ish-ministri i LSI-së fitoi një betejë të rëndë me një ...

Ndahet nga jeta ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti

Respublica - 12.10.2017

Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti. Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe ...

Orët e fundit të Dritan Priftit, humbja e shpresave nga mjekët dhe ‘lamtumira’ me familjen

Mapo - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti u nda nga jeta ditën e sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Edhe pas nënshtrimit të kurave intensive në Itali dhe Gjermani muajve të fundit, fatkeqësisht nuk ...

Vdes ish-deputeti shqiptar, Dritan Prifti

Telegrafi - 12.10.2017

Është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare, ish-ministri shqiptar i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjisë, Dritan Prifti. Dritan Prifti vuante nga një sëmundje e rëndë prej një viti dhe për këtë shkak ai ...

Ndahet nga jeta deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Dritan Prifti

Portalb - 12.10.2017

Është ndarë nga jeta ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe ish ministër i Energjetikës, Dritan Prifti, i cili vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Ndahet nga jeta ish-ministri i LSI-së, Dritan Prifti. Vuante nga leucemia

Mapo - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti është ndarë nga jeta sot në Tiranë. Ai vdiq për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore nga leuçemia. Ai ishte deputet i LSI-së.

Ish-ministri Dritan Prifti në gjendje të rëndë shëndetësore

Mapo - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti mësohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime pranë tij, bëjnë me dije për median, se Prifti ka kryer së fundmi një operacion tepër të vështirë ...

Dritan Prifti, në gjëndje të rëndë shëndetësore

Albeu.com - 11.10.2017

Ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti është në gjëndje të rëndë shëndetësore. Burime të sigurta bëjnë me dije për Albeu.com se Prifti ka bërë sëfundmi një operacion tepër të vështirë në Itali, ...

Urimi prekës i djalit të Dritan Priftit: Je personi që marr shembull

SOT - 13.10.2017

Ish- ministri i Energjetikes, Dritan Prifti është ndarë nga jeta gjatë ditës së djeshme në moshën 49-vjecare. Ai vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe i ishte nënshtruar së fundmi një ...

Sot homazhet për Dritan Priftin

Zhurnal - 13.10.2017

Sot homazhet për Dritan Priftin Tiranë, 13 tetor - I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit të Energjetikës Dritan Prifti, i cili ndërroi jetë pasditen e së enjtes si pasojë e një sëmundje të rëndë ...

Sot homazhet/ Mesazhi i fundit për politikën që shkroi Dritan Prifti

Botasot - 13.10.2017

Ish-ministri i energjetikës Dritan Prifti ka ndërruar jetë pasditen e djeshme pas një sëmundje të rëndë gjaku. Mësohet se sot do te mbahen homazhe tek Muzeu Kombëtar nga ora 10:00, deri në 12:00, ...

LAJMI I FUNDIT/ Ndahet nga jeta Dritan Prifti

Albeu.com - 12.10.2017

Ish-ministri i Energjitikës Dritan Priti është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 49 vjecare. Dritan Prifti vuante nga leucemia prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë ...

VIDEO/ Dritan Prifti përcillet në banesën e fundit, Tom Doshi në krye të kortezhit

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANE – Ditën e sotme u zhvilluan homazhe në nderim të figurës së ish-ministrit të Energjetikës, Dritan Prifti, i cili u nda dje nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 49-vjeçare pasi humbi ...