TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jeta e presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan – fëmijëria e tij, ardhja në pushtet, si i mbijetoi grusht shtetit dhe ...

Telegrafi - 23.10.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shfrytëzoi të gjithë avantazhin nga vendimi i presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria veriore në fillim të tetorit.

Marrëveshje armësh dhe bankash, 7 orët e pazarit të Sirisë

Respublica - 22.10.2019

Pas gati shtatë orësh bisedimesh, Vladimir Putin dhe Rexhep Tajip Erdogan njoftuan në një konferencë të përbashkët shtypi se Rusia dhe Turqia do të fillojnë patrullin e përbashkët në Siri në një zonë ...

Putin-Erdogan, diskutime se kush i kontrollon pjesët e pasura me naftë në Siri

Top Channel - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin filluan bisedimet sot në Soçi për “normalizimin e situatës” në Sirinë verilindore, njoftoi Kremlini.

Erdogan: Kurdët duhet të tërhiqen brenda 150 orësh

Botasot - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë diskutuar sot në Soçi lidhur me situatën në Siri, pas përfundimit të armëpushimit pesëditor në verilindje të ...

I jepet kohë largimit të milicive kurde, Turqia dhe Rusia zgjatin me 6 ditë armëpushimin në Siri

Java News - 22.10.2019

Turqia dhe Rusia kanë firmosur një armëpushim të ri 6-ditor në veri të Sirisë për të përfunduar evakuimin e milicive kurde. Vendimi u bë i ditur nga presidenti turk Erdogan, në përfundim të takimit ...

Putin tregon çfarë i tha Erdogan për operacionin turk në Siri

Botasot - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i shpjegoi sot homologut të tij rus Vladimir Putin qëllimet e operacionit ushtarak të Turqisë në Siri. "Erdogan më shpjegoi në detaje objektivat e operacionit ...

Armëpushimi drejt fundit, Erdogan: Janë ende 1200 luftëtarë kurdë që duhet të largohen

Top Channel - 22.10.2019

Qindra forca kurde mbeten afër kufirit verilindor të Sirisë pavarësisht armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA që kërkonte tërheqjen e tyre ndërkohë që Turqia do të rifillojë ofensivën e saj në zonë ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

Evropaelire - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë "me vendosmëri edhe më të madhe", nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Erdogan kundërshton Macronin për zgjatjen e armëpushimit në Siri

Alsat - 22.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan hodhi sot poshtë një propozim të bërë nga homologu francez, Emmanuel Macron për një zgjatje të armëpushimit në Siri.

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri

Botasot - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u takua me homologun rus për të diskutuar situatën në Sirinë veriore, ku Turqia është betuar të vazhdojë ofensivën kundër luftëtarëve kurdë.

Orët e fundit të armëpushimit po skadojnë, Erdogan: Largohuni ose do të godasim më shumë

Top Channel - 22.10.2019

Ndërkohë që orët e armëpushimit pesë-ditësh po skadojnë, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi rreth 1.300 luftëtarë kurdë nga Siria se ata duhet të largohen nga zonat në verilindje ...

Fati i Sirisë në duart e Putin?

Alsat - 22.10.2019

Operacioni ushtarak në Siri ka në pritje të një takimi të planifikuar për sot në Soçi mes Presidentit rus Vladimir Putin dhe Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, sipas këshilltarit të Presidentit ...

Assadi e quan Erdoganin “hajdut”

Telegrafi - 22.10.2019

Gjatë një vizite në Idlib, zonë kjo e rikthyer nën kontrollin e ushtrisë siriane që nga fillimi i luftës civile në Siri, presidenti i këtij vendi Bashar al Assad e ka quajtur presidentin turk Recep ...

Sonte përfundon armëpushimi në Siri, Erdogan kërcënon: Nëse nuk tërhiqen luftëtarët kurdë, Turqia do të sulmojë më ...

Telegrafi - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar se ofensiva në veri të Sirisë do të vazhdojë edhe më ashpër kundër forcave kurde të YPG-së, nëse nuk tërhiqen deri në afatin e paraparë të ...

Assad e quan Erdoganin hajdut

Botasot - 22.10.2019

Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një "hajdut" në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin e ...

Sot mbaron armëpushimi në Siri, Erdogan takohet me Putinin

Gazeta Express - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, do ta vizitojë të martën Rusinë për të biseduar me homologun e tij rus, Vladimir Putin, lidhur me zhvillimet në pjesën verilindore të Sirisë, ku Turqia e ka ...

Erdogan: Nuk synojmë tokat e asnjë shteti, por këtë s’mund ta kuptojnë ata që një pikë gjak e shohim më pak të vlefshme ...

BalkanWeb - 21.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi se Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA).

Përplasja në Siri, Erdogan: Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti

Gazeta Tema - 21.10.2019

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur se “Turqia nuk synon tokën e asnjë shteti”, transmeton Anadolu ...

Erdogan: S’mund të kuptojnë ata që një pikë nafte e shohin më të vlefshme sesa një pikë gjak

Zeri - 21.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi se Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA).

Erdogan: Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli

Zhurnal - 21.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli.

Sot mbaron armëpushimi në Siri, Erdogan takohet me Putinin

Botasot - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, do ta vizitojë të martën Rusinë për të biseduar me homologun e tij rus, Vladimir Putin, lidhur me zhvillimet në pjesën verilindore të Sirisë, ku Turqia e ka ...

Assad e quan Erdoganin hajdut

Alsat - 22.10.2019

Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një “hajdut” në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin e ...

Assad e quan Erdoganin hajdut!

Top Channel - 22.10.2019

Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një “hajdut” në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin e ...

Sonte përfundon armëpushimi në Siri, Erdogan kërcënon: Nëse nuk tërhiqen luftëtarët kurdë, Turqia do të sulmojë më ...

Gazeta Express - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar se ofensiva në veri të Sirisë do të vazhdojë edhe më ashpër kundër forcave kurde të YPG-së, nëse nuk tërhiqen deri në afatin e paraparë të ...

Erdogan: Nëse nuk tërhiqen luftëtarët kurdë, Turqia do të sulmojë më ashpër

Zeri - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar se ofensiva në veri të Sirisë do të vazhdojë edhe më ashpër kundër forcave kurde të YPG-së, nëse nuk tërhiqen deri në afatin e paraparë të ...

Sonte përfundon armëpushimi në Siri, Erdogan kërcënon: Nëse nuk tërhiqen luftëtarët kurdë, Turqia do të sulmojë më ...

Botasot - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar se ofensiva në veri të Sirisë do të vazhdojë edhe më ashpër kundër forcave kurde të YPG-së, nëse nuk tërhiqen deri në afatin e paraparë të ...

Assad e quan Erdoganin hajdut

Tetova Sot - 22.10.2019

Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një “hajdut” në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin e ...

Presidenti i Sirisë e quan Erdoganin hajn

Zeri - 22.10.2019

Presidenti sirian Bashar al-Assad e quajti homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan një “hajdut” në vizitën e tij të parë në zonat në provincën Idlib që kohët e fundit janë kthyer nën kontrollin e ...

Assad e quan Erdoganin “hajdut”

SOT - 22.10.2019

Gjatë një vizite në Idlib, zonë kjo e rikthyer nën kontrollin e ushtrisë siriane që nga fillimi i luftës civile në Siri, presidenti i këtij vendi Bashar al Assad e ka quajtur presidentin turk Rexhep ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

Botasot - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë "me vendosmëri edhe më të madhe", nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

Zhurnal - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri

Gazeta Tema - 22.10.2019

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”.

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

Lajmi.net - 22.10.2019

Duke folur në Ankara, përpara se të nisej drejt Rusisë, Erdogan tha se të gjitha milicitë kurde duhet të largohen nga zona e sigurt, që Turqia dëshiron ta krijojë përgjatë një pjese të kufirit të saj ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

Alsat - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Putin-Erdogan, diskutime se kush i kontrollon pjesët e pasura me naftë në Siri

Tetova Sot - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin filluan bisedimet sot në Soçi për “normalizimin e situatës” në Sirinë verilindore, njoftoi Kremlini.

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri

Alsat - 22.10.2019

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”.

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri

Zhurnal - 22.10.2019

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”.

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

BalkanWeb - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Erdogani kërkon mbështetjen e Putinit për një ofensivë tjetër mbi popullin kurd

Gazeta Express - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Erdogani kërkon mbështetjen e Putinit për një ofensivë tjetër mbi popullin kurd

Zeri - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Putin tregon çfarë i tha Erdogan për operacionin turk në Siri

Top Channel - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i shpjegoi sot homologut të tij rus Vladimir Putin qëllimet e operacionit ushtarak të Turqisë në Siri. “Erdogan më shpjegoi në detaje objektivat e operacionit ...

​Erdogan: Kurdët duhet të tërhiqen brenda 150 orësh

Lajmi.net - 22.10.2019

Në një konferencë të përbashkët për media, Erdogan tha se me homologun e tij Putin kanë arritur një marrëveshje ‘historike” duke siguruar unitetin politik, integritetin territorial të Sirisë dhe ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve

Tetova Sot - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë ...

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri

Tetova Sot - 22.10.2019

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”.

Ankaraja dhe Moska janë pajtuar për ‘marrëveshjen historike’: Bëhen të ditura detajet e takimit Erdogan-Putin

Telegrafi - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë diskutuar sot në Soçi lidhur me situatën në Siri, pas përfundimit të armëpushimit pesëditor në verilindje të ...

Erdogan iu jep ultimatum kurdëve pas takimit me Putinin

Gazeta Express - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë diskutuar sot në Soçi lidhur me situatën në Siri, pas përfundimit të armëpushimit pesëditor në verilindje të ...

Putin tregon çfarë i tha Erdogan për operacionin turk në Siri

Flaka - 22.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i shpjegoi sot homologut të tij rus Vladimir Putin qëllimet e operacionit ushtarak të Turqisë në Siri. “Erdogan më shpjegoi në detaje objektivat e operacionit ...

Erdogan: Kurdët duhet të tërhiqen brenda 150 orësh

Flaka - 22.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë diskutuar sot në Soçi lidhur me situatën në Siri, pas përfundimit të armëpushimit pesëditor në verilindje të ...

Putin dhe Erdogan, marrëveshje për të larguar kurdët nga kufiri Turqi-Siri

VOA - 22.10.2019

Forcat siriane dhe ruse do të vendosen në verilindje të Sirisë për të larguar luftëtarët kurdë të YPG –së si dhe armatimet e tyre nga kufiri me Turqinë bazuar në një marrëveshje të arritur të martën, ...

Turqia dhe Rusia firmosin edhe për 6 ditë të tjera armëpushim

Medial - 22.10.2019

Lexime: 7 Turqia dhe Rusia kanë firmosur një armëpushim të ri 6-ditor në veri të Sirisë për të përfunduar evakuimin e milicive kurde Ypg. Vendimi u bë i ditur nga presidenti turk Rexhep Tajip ...