TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Danimarkë, shuhet në moshën 83-vjeçare Princi Henrik

Java News - 14.02.2018

Princi Henrik, bashkëshorti francez i mbretëreshës Margrethe, monarku danez, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Një deklaratë në faqen e internetit të shtëpisë mbretërore tha se princi vdiq në gjumë ...

Danimarkë, ndahet nga jeta princi Henrik

Gazeta Tema - 14.02.2018

Princi Henrik i Danimarkës është ndarë nga jeta. Bashkëshorti i mbretëreshës Margarita ishte 83 vjeç dhe vuante nga demenca. Gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar shumë ditët e fundit dhe dje ...

Vdes princi Henrik i Danimarkës

Antpress - 14.02.2018

Princ Henrik, bashkëshorti i mbretëreshës daneze Margrethe II, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, njoftoi sot në mëngjes pallati mbretëror danez. Princ Henrik vdiq dje në mbrëmje në Pallatin ...

Vdes Princi Henrik i Danimarkës

Zhurnal - 14.02.2018

Vdes Princi Henrik i Danimarkës Një deklaratë në faqen e internetit të shtëpisë mbretërore tha se princi vdiq në gjumë mbrëmjen e vonë të së martës, me mbretëreshën pranë.

Vdes princi Henrik i Danimarkës

Koha.net - 14.02.2018

Princ Henrik, bashkëshorti i mbretëreshës daneze Margrethe II, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, njoftoi sot në mëngjes pallati mbretëror danez. Princ Henrik vdiq dje në mbrëmje në Pallatin ...

Danimarkë, ndahet nga jeta princi Henrik, bashkëshorti i mbretëreshës Margrethe II

BalkanWeb - 14.02.2018

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare, Princ Henrik, bashkëshorti i mbretëreshës daneze Margrethe II. Princ Henrik vdiq dje në mbrëmje në Pallatin Fredensborg, rreth 40 kilometra në veri të ...

Vdes princi Henrik i Danimarkës

Telegrafi - 14.02.2018

Princ Henrik, bashkëshorti i mbretëreshës daneze Margrethe II, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, njoftoi sot në mëngjes pallati mbretëror danez. Princ Henrik vdiq dje në mbrëmje në Pallatin ...