TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpend Ahmeti ikën nga debati në Rubikon me Arban Abrashin

Gazeta Express - 14.11.2017

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka anuluar pjesëmarrjen në debatin përballë kundërkandidatit të tij nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arban ...

Abrashi: Do ta kthejmë dinjitetin e nëpërkëmbur të mësimdhënësve të Prishtinës

Lajmi.net - 14.11.2017

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, në kuadër të fushatës elektorale për balotazh, mbajti një takim të martën e mësuesit e kryeqytetit, ku u shpreh se katër vitet e ...

Abrashi humbës në debatin e parë përballë Shpend Ahmetit

Ina - 14.11.2017

Debati i mbrëmshëm mes dy kandidatëve për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmetit nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Arban Abrashit nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka ngjallur shumë reagime dhe komente nga ...

Abrashi: Programi im për Prishtinën

Evropaelire - 14.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës, Arban Abrashi në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se përvoja e tij menaxheriale dhe programi i tij për ...

Pozhari: Prishtinës nuk i duhet një kryetar si Arban Abrashi me hipotekën e të kaluarës! (VIDEO)

Almakos - 14.11.2017

“Nuk dua të kthehem në të kaluarën, nuk dua të bart hipotekën e të kaluarës sepse po flasim për katër vitet e fundit! “, kjo mbase ishte fjalia më e sinqertë e një kandidati i cili është i ...

Debati i mbrëmshëm | Pse Arban Abrashi kolapsoi para Shpend Ahmetit

Ina - 14.11.2017

Mbrëmë u zhvillua debati i parë mes dy kandidatëve për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit. Sipas moderatorit, ky debat arriti rekord të shikueshmërisë në televizionet kosovare.

Abrashi zotohet për ndërtimin e qendrave ditore për të moshuarit

Koha.net - 14.11.2017

Gjatë një takimi që ka zhvilluar të martën me gratë pensioniste të Kosovës, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka prezantuar projektin e tij për ...

Kush e fitoi debatin mes Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit?

Ina - 14.11.2017

Dueli i mbrëmshëm televiziv në mes së kryetarit aktual të Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe kandidatit të LDK-së, Arban Abrashi ka nxitur militantë dhe personalitete të këtyre dy subjekteve politike për ...

Abrashi: Dyfytyrësi, uji dhe ngrohja s’janë projekte të Ahmetit

Zhurnal - 14.11.2017

Abrashi: Dyfytyrësi, uji dhe ngrohja s’janë projekte të Ahmetit Prishtinë, 14 nëntor - Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka thënë se kundërkandidati i tij nga Lëvizja ...

Sonte në Rubikon përballen Ahmeti e Abrashi

Koha.net - 14.11.2017

Për Prishtinën sonte në Rubikon përballen Shpend Ahmeti e Arban Abrashi. Cilat janë prioritetet e tyre? Ku zë vend zhvillimi ekonomik? Si do ta rregullojnë trafikun urban? Kush po dëmtohet nga tatimi ...

Abrashi: Malisheva për 4 vjet ndërtoi 12 shkolla, Prishtina asnjë

Lajmi.net - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka akuzuar qeverisjen e Shpend Ahmetit në kryeqytet për degradimin e arsimit.

Fehmi Ferati i Vetëvendosjes e voton Arban Abrashin!

Lajmi.net - 13.11.2017

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Mitrovicës, Fehmi Ferati, po distancohet edhe më shumë nga partia e tij. Ferati, i njohur si Fehi, pasi kundërshtoi koalicionin e lidhur ndërmjet ...

Kandidati i VV-së e largon postimin nga facebooku pasi Shpend Ahmeti dështoi në sondazh

Lajmi.net - 13.11.2017

Kandidati i VV-së për kryetar të Mitrovicës, Fehmi Ferati shpërndau një sondazh live në facebook për të votuar për kandidatin e preferuar për Prishtinën.

Abrashi – Ahmetit: Mos i mashtro qytetarët e Prishtinës

Lajmi.net - 13.11.2017

Nuk kanë munguar polemikat në debatin ndërmjet Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit I plotësuar (23:35) -Një polemikë mes dy kandidatëve për kryetar komune në Prishtinë ka plasur kur të dy kanë folur ...

Abrashi: Malisheva për 4 vjet ndërtoi 12 shkolla, Prishtina asnjë

Gazeta Express - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka akuzuar qeverisjen e Shpend Ahmetit në kryeqytet për degradimin e ...

Fehmi Ferati i Vetëvendosjes e voton Arban Abrashin në Klan Kosova

Gazeta Express - 13.11.2017

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Mitrovicës, Fehmi Ferati, po distancohet edhe më shumë nga partia e ...

Abrashi: 7 mijë punëtorë ikën nga Prishtina, kjo tregon për qeverisjen e Shpend Ahmetit

Gazeta Express - 13.11.2017

Kandidati i LDK’së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi thotë se 7 mijë punëtorë ikën nga Prishtina për shkak të ikjes së investitorëve nga kryeqyteti.

Abrashi i cilëson si ëndrra premtimet e Ahmetit: Katër vite me arsyetime

Lajmi.net - 13.11.2017

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi e ka akuzuar Shpend Ahmetin se për katër vite ka pasur vetëm arsyetime. Ai në debatin në Klan Kosova i ka cilësuar si ëndrra premtimet e ...

Abrashi: Nuk po shohim rezultat, përkundër zhurmës për autobusët (Video)

Telegrafi - 13.11.2017

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka treguar shkurtimisht disa prej arsyeje se pse duhet votuar atë para kundërkandidatit nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpend Ahmeti.

Ahmeti: Vazhdim i së mirës në Prishtinë, jo kthim prapa (Video)

Telegrafi - 13.11.2017

Shpend Ahmeti në përballjen e parë me Arban Abrashin në Klan Kosova ka deklaruar se fitorja e Vetëvendosjes në Prishtinë, nënkupton vazhdimin e gjërave të mira në qytet dhe jo kthim prapa në të ...

Arban Abrashi ia thotë në sy Shpend Ahmetit: I humbe 4 vjet në Prishtinë

Gazeta Express - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë se katër vjetët e fundit kanë qenë vite të humbura për Prishtinën, si në kontekstin kohor, ashtu edhe atë ...

Abrashi: Do ta kthejmë dinjitetin e nëpërkëmbur të mësimdhënësve të Prishtinës

Kosova Live - 14.11.2017

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, në kuadër të fushatës elektorale për balotazh, mbajti një takim të martën e mësuesit e kryeqytetit, ku u shpreh se katër vitet e ...

Abrashi: Programi im për Prishtinën

Lajmi.net - 14.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës, Arban Abrashi në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se përvoja e tij menaxheriale dhe programi i tij për ...

Abrashi zotohet për ndërtimin e qendrave ditore për të moshuarit

Kosova Live - 14.11.2017

Gjatë një takimi që ka zhvilluar të martën me gratë pensioniste të Kosovës, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka prezantuar projektin e tij ...

Abrashi: Rinia do ta udhëheqë Prishtinën në katër vitet e ardhshme

Koha.net - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë të hënën gjatë një takimi me të rinjtë, se ekipi që ai drejton përbëhet nga të rinjtë më të mirë që ...

Sonte Abrashi dhe Ahmeti në debat për Prishtinën

Lajmi.net - 13.11.2017

Arban Abrashi dhe Shpend Ahmeti do të përballen sonte në debat për balotazhin për Prishtinë. Abrashi dhe Ahmeti do të përballen në televizionin Klan Kosova, ku vetë Abrashi përmes një postimi në ...

Abrashi: Fokusi im është zhvillimi ekonomik

Koha.net - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi e ka nisur të hënën fushatën me një takim me komunitetin e biznesit, pasi që sipas tij, zhvillimi, Fondi i Punësimi ...

Sonte përballja për Prishtinën, Arban Abrashi e konfirmon pjesëmarrjen në debat

Gazeta Express - 13.11.2017

Me nisjen e fushatës për balotazh, sonte do të përballën në debat televiziv pretendentët për kryetarë të Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Arban ...

Abrashi: Do ta kthejmë dinjitetin e nëpërkëmbur të mësimdhënësve të Prishtinës

Telegrafi - 14.11.2017

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, në kuadër të fushatës elektorale për balotazh, mbajti një takim sot me mësuesit e kryeqytetit, ku u shpreh se katër vitet e ...

Abrashi zotohet për ndërtimin e qendrave ditore për të moshuarit

Telegrafi - 14.11.2017

Gjatë një takimi që ka zhvilluar të martën me gratë pensioniste të Kosovës, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka prezantuar projektin e tij ...

Abrashi: Rinia do ta udhëheqë Prishtinën në katër vitet e ardhshme

Lajmi.net - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë të hënën gjatë një takimi me të rinjtë, se ekipi që ai drejton përbëhet nga të rinjtë më të mirë që ...

Abrashi e nis fushatën me prioritetin e parë zhvillimin dhe punësimin

Lajmi.net - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi e ka nisur të hënën fushatën me një takim me komunitetin e biznesit, pasi që sipas tij, zhvillimi, Fondi i ...

Abrashi: Për katër vjet pati stagnim në arsim, do t’ua kthejmë dinjitetin mësimdhënësve

Koha.net - 14.11.2017

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK-ja, Arban Abrashi, në kuadër të fushatës elektorale për balotazh, mbajti një takim të martën me mësuesit e kryeqytetit, ku u shpreh se katër ...

Abrashi zotohet për ndërtimin e qendrave ditore për të moshuarit

Lajmi.net - 14.11.2017

Gjatë një takimi që ka zhvilluar të martën me gratë pensioniste të Kosovës, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka prezantuar projektin e tij ...

Abrashi: Rinia do ta udhëheqë Prishtinën në katër vitet e ardhshme

Kosova Live - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë të hënën gjatë një takimi me të rinjtë, se ekipi që ai drejton përbëhet nga të rinjtë më të mirë që ...

Abrashi nis fushatën me premtimet për zhvillim dhe punësim

Telegrafi - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi e ka nisur të hënën fushatën me një takim me komunitetin e biznesit, pasi që sipas tij, zhvillimi, Fondi i ...

​Abrashi: Rinia do ta udhëheqë Prishtinën në katër vitet e ardhshme

Telegrafi - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një takimi që ka pasur sot me të rinjtë, ka thënë se ekipi që ai drejton përbëhet nga të rinjtë më të ...

Abrashi e nis fushatën me prioritetin e parë, zhvillimin dhe punësimin

Kosova Live - 13.11.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi e ka nisur të hënën fushatën me një takim me komunitetin e biznesit, pasi që sipas tij, zhvillimi, Fondi i ...