TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump shpreson që SHBA-ja nuk do të përfshihet në luftë me Iranin

Evropaelire - 16.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se shpreson që SHBA-ja të mos përfshihet në luftë me Iranin. Presidenti Trump i bëri këto komente para takimit me presidentin e Zvicrës, Ueli ...

Në kërkim të një lufte me Iranin

Respublica - 16.05.2019

Nga Izraeli në Arabinë Saudite, aktorë të ndryshëm politikë dhe mediatikë po flasin për luftë kundër Iranit. “Qeni” i ndërsyer në këtë përballje ngjan të jetë SHBA që pasi po ngec në skenarin ...

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata

Evropaelire - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime ...

Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare

ABC News - 15.05.2019

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me ...

UASHINGTON – Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy ...

Trump shtyn tarifat për makinat, bursat shënojnë rritje

Botasot - 15.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi "Bloomberg", sipas të cilit kjo ndikoi që të ...

SHBA – Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur ...

Kur Edi Rama thoshte se Donald Trump është i rrezikshëm për shqiptarët

Gazeta Express - 15.05.2019

Gjatë zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, shqiptarët me shumicë e përkrahnin kandidaten demokrate Hillary Clinton kundër Donald Trumpit që po garonte në emër të republikanëve.

Trump shpreson që SHBA-ja nuk do të përfshihet në luftë me Iranin

Alsat - 16.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se shpreson që SHBA-ja të mos përfshihet në luftë me Iranin. Presidenti Trump i bëri këto komente para takimit me presidentin e Zvicrës, Ueli ...

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

VOA - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Shtëpia e Bardhë shqyrton dërgimin e 120 mijë trupave në kufi me Iranin

Antpress - 15.05.2019

Gjatë një takimi të këshilltarëve për siguri të presidentit amerikan, sekretari i mbrojtjes, Patrick Shanahan, e paraqiti planin e ndryshuar për dërgimin e 120 mijë ushtarëve në Lindje të Mesme në ...

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Gazeta Express - 15.05.2019

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar. Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë ...

Ngjarje e rëndë/ Aksidentohet eskorta e Presidentit (FOTO)

SOT - 15.05.2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme. Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor ditën e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Luoisiana, kanë thënë ...

Donald Trump i riu do paraqitet para Senatit në qershor

Gazeta Express - 15.05.2019

Donald Trump i riu dhe Komiteti i Intelegjencës i Senatit kanë arritur një marrëveshje që djali më i madh i presidentit amerikan Donald Trump të dalë para komitetit pas dyerve të mbyllura në qershor, ...

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

BalkanWeb - 14.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”.

Raportojnë gazetarët: Donald Trump pëson në aksident

Botasot - 14.05.2019

Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor në Luoisiana, gjatë ditës së sotme, kanë thënë gazetarët që po udhëtonin me presidentin.

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata

Botasot - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime ...

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, ...

Medial - 15.05.2019

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me ...

​Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.

Trump shtyn tarifat për veturat, bursat shënojnë rritje

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi “Bloomberg”, sipas të cilit kjo ndikoi që të ...

Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Alsat - 15.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Europian si dhe duke ...

Donald Trump Jr. do të merret në pyetje në Senatin amerikan

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Zeri - 15.05.2019

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar. Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë ...

SHBA – Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

Medial - 14.05.2019

UASHINGTON, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga ...

Donald Trump pëson aksident

Tetova Sot - 14.05.2019

Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor në Luoisiana, gjatë ditës së sotme, kanë thënë gazetarët që po udhëtonin me presidentin.

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata

Portalb - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime ...

Trump: Jam i bindur që Irani do të kërkojë bisedime

Java News - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.

Donald Trump Jr. do të merret në pyetje në Senatin amerikan

Zeri - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”.

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”.

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

Botasot - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.