TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Higuain është lojtar i Chelseat, detajet e kontratës

SOT - 18.01.2019

Gonzalo Higuain mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Chelseat, ndërsa mungon vetëm prezantimi i tij. Argjentinasi mbyll para kohe aventurën te Milani dhe bashkohet me ekipin londinez.

“Higuain është lojtari që mund t’i rindez shpresat e Chelsea për titullin”

Lajmi.net - 18.01.2019

Kalimi i Higuain tek Chlesea është çështja më e përfolur e javëve të fundit, në afatin kalimtar dimëror. Argjentinasi tash e sa ditë po kërkohet me ngulm nga skuadra londineze, apo thënë më mirë nga ...

Trajneri i Chelsea flet për Higuainin

Lajmi.net - 18.01.2019

Maurizio Sarri ka sugjeruar se Chelsea janë duke punuar shumë për të nënshkruar me sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain. Mediet në Itali raportojnë se Chelsea është pranë mbylljes së marrëveshjes ...

Higuain te Chelsea? Sarri nuk jep përgjigje

Albeu.com - 18.01.2019

Në konferencën për shtyp para të derbit ndaj Arsenalit, Maurizio Sarri nuk mund të mos pyetej dhe fliste për merkaton , në veçanti Gonzalo Higuain : "Sa afër Chelseat është Gonzalo ? Nuk e di, dua të ...

Higuain drejt Chelsea-t, "El Pipita" përshëndetet me shokët e skuadrës

Albeu.com - 18.01.2019

Gonzalo Higuain është një hap larg transferimit te Chelsea . Argjentinasi në mbrëmje do të mbledhë shokët e skaudrës së Milanit , për tju dhënë lamtumirën atyre.

Higuain organizon darkën e lamtumirës: Pipita përshëndet të gjithë shokët e tij tek Milani

Gazeta Tema - 18.01.2019

Gonzalo Higuain ka organizuar një darkë lamtumire me shokët e skuadrës së tij tek Milani, që luftoi së bashku me ta në fushën e lojës përgjatë këtyre muajve.

Juventusi kërkon Palmierin për Higuainin?

Telegrafi - 18.01.2019

Juventusi thuhet se shpreson të përfshijë mbrojtësin Emerson Palmieri në marrëveshjen e transferimit të Gonzalo Higuain te Chelsea. Telenovela Higuian po vazhdon edhe të premten, me sulmuesin ...

Higuain sot bëhet lojtar i Chelsea, nesër debuton kundër Arsenalit

Lajmi.net - 18.01.2019

Transferimi i Gonzalo Higuain te Chelsea mund të përfundojë sot. Sulmuesi argjentinas ka vendosur të ndërpresë aventurën gjashtë mujore te Milan, për t’u nisur në Angli te skuadra e Chelsea.

Higuain te Chelsea, ja derbi ku do të debutojë argjentinasi në Londër

Gazeta Tema - 18.01.2019

Gonzalo Higuain do ta ndryshojë përsëri fanellën e tij. Pas vetëm gjashtë muajsh te Milani, sulmuesi argjentinas duket se ka zgjedhur Chelsea-n e Sarrit, si destinacion të ri.

“2 milionë euro për çdo gol”, zbulohen shifrat e dështimit të Higuain

Top Channel - 18.01.2019

Minutat e pakta të lojës në stadiumin “Mbreti Abdullah” nuk e ndihmuan Milanin e tij që të shmangte humbjen në finalen e Superkupës, por jo vetëm prej kësaj gjysmë-ndeshjeje, kuqezinjtë po mendojnë ...

Higuain pranë akordit me Chelsea, Milan gjen zëvendsuesin

BalkanWeb - 18.01.2019

Sipas asaj që shkruan Corriere dello Sport, Higuain është gati të bashkohet me ekipin e Chelseat dhe vetëm vizitat mjekësore e ndajnë nga nënshkrimi kontratës.

Higuain, nesër testet mjekësore të Chelsea

Botasot - 17.01.2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain raportohet se nesër (e premte) do ti kryejë testet mjekësore, derisa ai sonte do të ateroi në Londër Sipas Corriere dello Sport, Higuain pritet që ti bashkohet ...

Higuain te Chelsea, të premten testet mjekësore

Telegrafi - 17.01.2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain të premten do tu nënshtrohet testeve mjekësore te Chelsea. Sipas Corriere dello Sport, Higuain është gati të bashkohet me Chelsean dhe vetëm formalitetet mjekësore ...

Higuain – Chelsea, ja kur pritet të bëhet zyrtarizimi

Lajmi.net - 17.01.2019

Gonzalo Higuain – Chelsea është “drama” që nuk ka fund në këtë afat kalimtar. Londinezët janë vënë në kërkim të argjentinasit qysh në hapjen e këtij afati kalimtar, por kanë hasur në shumë pengesa.

Higuain është lojtar i Chelseat, detajet e kontratës

Medial - 18.01.2019

Gonzalo Higuain mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Chelseat, ndërsa mungon vetëm prezantimi i tij. Argjentinasi mbyll para kohe aventurën te Milani dhe bashkohet me ekipin londinez.

Bonucci flet për "shpërthimin" e Higuain ndaj arbitrit pas ndeshjes (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2019

Finalja e superkupës mes Milanit dhe Juventus-it u mbyll në shifrat 1-0 dhe me tension, teksa Gonzalo Higuain u konfliktua me arbitrin e ndeshjes Banti.

Milan gjen zëvendësuesin e Higuainit

Albeu.com - 17.01.2019

Siç raporton Tuttosport, Milani është në kërkim të pasardhësit të Gonzalo Higuainit , i cili pritet të largohet nga San Siro këto ditë. Sulmuesi argjentinas aktualisht është i huazuar tek ...

Higuain një katastrofë, çdo gol i ka kushtuar Milanit më shumë se 2 milion euro

Albeu.com - 17.01.2019

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea, megjithatë për të kuptuar që transferimi i tij te kuqezinjtë ka qenë një dështim i madh, ...

Statistika të tmerrshme: Higuain i ka kushtuar Milanit 17.5 milionë euro në gjashtë muaj, një gol i tij dy milionë euro

Telegrafi - 17.01.2019

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea. Se transferimi i tij te kuqezinjtë ishte një dështim i madh e tregojnë edhe statistikat.

Sulmuesi që mahniti Evropën zëvendëson Higuainin te Milani

Lajmi.net - 17.01.2019

Milan janë të detyruar të ndërhynë në tregun e transferimeve për të sjellë në sulmuesi në ‘San Siro’, për të zëvendësuar Gonzalo Higuain. 31 vjeçari ka vendosur t’i jap fund qëndrimit gjashtë muajsh ...

U kry: Higuain te Chelsea para të shtunës

Lajmi.net - 17.01.2019

Chelsea thuhet se shpreson të përfundojë transferimin e sulmuesit të Milanit, Gonzalo Higuain, përpara ndeshjes së tyre kundër Arsenalit të shtunën. Sipas ‘Evening Standard’, Chelsea ka rënë dakord ...

Bonucci zbulon se çfarë i tha Higuainit pas finales së Superkupës

Lajmi.net - 17.01.2019

Leonardo Bonucci ka zbuluar se çfarë i ka dhënë Gonzalo Higuainit pas finales së Superkupës së Italisë. Pas triumfit të Juventusit në Superkupën e Italisë, Leonardo Bonucci ka shpjeguar se ai kishte ...

Higuain akuzon mediat: Nëse doni rrëmujë me mua, nuk do të keni sukses (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2019

Gonzalo Higuain i është përgjigjur dhmbë për dhëmbë gazetarve të cilët e kanë pyetur mbi të ardhmen e argjentinasit. Ai iu ka thënë se nëse doni rrëmujë nuk do keni sukses me mua, shkruan Albeu.com.

Trajneri i Chelsea flet për Higuainin

Almakos - 18.01.2019

Maurizio Sarri ka sugjeruar se Chelsea janë duke punuar shumë për të nënshkruar me sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain. Mediet në Itali raportojnë se Chelsea është pranë mbylljes së marrëveshjes ...

Juve-Chelsea, arrihet marrëveshja për Higuain

Gazeta Tema - 17.01.2019

Ajo që ishte në ajër gjatë gjithë ditës tashmë po realizohet: Gonzalo Higuain do të transferohet te Chelsea dhe praktikisht është arritur marrëveshja.

Juventusi dhe Chelsea arrijnë marrëveshje për Higuainin?

Telegrafi - 17.01.2019

Juventusi dhe Chelsea kanë rënë dakord për një huazim kompleks me mundësi zgjatje, që mund të bëhet me detyrim detyrim blerje për Gonzalo Higuain. Skuadra nga Stamford Bridge do të nënshkruajë ...

Gattuso zbulon arsyen se pse Higuain e filloi ndeshjen nga stoli

Albeu.com - 16.01.2019

Gonzalo Higuain nuk e nisi nga fillimi ndeshjen e Superkupës ndaj Juventusit në Jeddah të Arabisë Saudite. “Ai është i pafat momentalisht”, tha Gattuso për Higuainin.

Arrihet marrëveshja, Higuain te Chelsea, Milani në kërkim të një sulmuesi

SuperSport - 17.01.2019

Të tjerë hapa para, ndoshta vendimtare për kalimin e Gonzalo Higuain drejt Chelsea-t të Londrës. Juventusi, që zotëron kartonin e sulmuesit argjentinas, dhe blutë e Londrës kanë arritur marrëveshjen ...

Higuain përleshet keq me gjyqtarin (VIDEO)

Zeri - 16.01.2019

Juventusi e mposhti Milanin me rezultatin 1-0, kështu duke e marrë titullin e Superkupës së Italisë, mirëpo pas përfundimit të ndeshjes Gonzalo Higuain ndërroi disa fjalë me gjyqtarin kryesor të ...

​Chelsea arrin marrëveshje me Juventusin për transferimin e Higuainit

Gazeta Express - 17.01.2019

Chelsea e ka arritur marrëveshjen me Juventusit për ta transferuar sulmuesin Gonzalo Higuain gjatë afatit kalimtar të janarit. Marrëveshja për huazimin e argjentinasit në Milan deri në fund të këtij ...

Chelsea arrin marrëveshje me Juventusin për Higuainin

Koha.net - 17.01.2019

Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për ta transferuar në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni sulmuesin Gonzalo Higuain, raporton Sky Italia.

Juventusi kërkon Palmierin për Higuainin?

Almakos - 18.01.2019

Juventusi thuhet se shpreson të përfshijë mbrojtësin Emerson Palmieri në marrëveshjen e transferimit të Gonzalo Higuain te Chelsea. Telenovela Higuian po vazhdon edhe të premten, me sulmuesin ...

Higuain sot bëhet lojtar i Chelsea, nesër debuton kundër Arsenalit

Botasot - 18.01.2019

Transferimi i Gonzalo Higuain te Chelsea mund të përfundojë sot. Sulmuesi argjentinas ka vendosur të ndërpresë aventurën gjashtë mujore te Milan, për t’u nisur në Angli te skuadra e Chelsea.

Higuain te Chelsea, pritet vetëm zyrtarizimi

Albeu.com - 18.01.2019

Gonzalo Higuain do ta ndryshojë përsëri fanellën e tij. Pas vetëm gjashtë muajsh te Milani, sulmuesi argjentinas duket se ka zgjedhur Chelsea-n e Sarrit, si destinacion të ri.

“2 milionë euro për çdo gol”, të Higuain

Alsat - 18.01.2019

Minutat e pakta të lojës në stadiumin “Mbreti Abdullah” nuk e ndihmuan Milanin e tij që të shmangte humbjen në finalen e Superkupës, por jo vetëm prej kësaj gjysmë-ndeshjeje, kuqezinjtë po mendojnë ...

Higuain te Chelsea, të premten testet mjekësore

Almakos - 17.01.2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain të premten do tu nënshtrohet testeve mjekësore te Chelsea. Sipas Corriere dello Sport, Higuain është gati të bashkohet me Chelsean dhe vetëm formalitetet mjekësore ...

Milani e gjen pasardhësin e Higuainit

Tetova Sot - 17.01.2019

Sulmuesi argjentinas pritet të largohet nga San Siro në ditët në vazhdim Milani është në kërkim të pasardhësit të Gonzalo Higuainit, i cili pritet të largohet nga San Siro këto ditë, shkruan ...

Higuain një katastrofë, çdo gol i ka kushtuar Milanit më shumë se 2 mln euro!

SuperSport - 17.01.2019

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea, megjithatë për të kuptuar që transferimi i tij te kuqezinjtë ka qenë një dështim i madh, ...

Statistika të tmerrshme: Higuain i ka kushtuar Milanit 17.5 milionë euro në gjashtë muaj, një gol i tij dy milionë euro

Almakos - 17.01.2019

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea. Se transferimi i tij te kuqezinjtë ishte një dështim i madh e tregojnë edhe statistikat.

Sulmuesi që mahniti Evropën zëvendëson Higuainin te Milani

Medial - 17.01.2019

Milan janë të detyruar të ndërhynë në tregun e transferimeve për të sjellë në sulmuesi në ‘San Siro’, për të zëvendësuar Gonzalo Higuain. 31 vjeçari ka vendosur t’i jap fund qëndrimit gjashtë muajsh ...

Arrihet marrëveshja, Higuain te Chelsea, Milani në kërkim të një sulmuesi

Albeu.com - 17.01.2019

Të tjerë hapa para, ndoshta vendimtare për kalimin e Gonzalo Higuain drejt Chelsea-t të Londrës . Juventusi, që zotëron kartonin e sulmuesit argjentinas, dhe blutë e Londrës kanë arritur marrëveshjen ...

Chelsea arrin marrëveshje me Juventusin për Higuainin

Botasot - 17.01.2019

Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për ta transferuar në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni sulmuesin Gonzalo Higuain, raporton Sky Italia.

“2 milionë euro për çdo gol”, zbulohen shifrat e dështimit të Higuain

Durres Lajm - 18.01.2019

Minutat e pakta të lojës në stadiumin “Mbreti Abdullah” nuk e ndihmuan Milanin e tij që të shmangte humbjen në finalen e Superkupës, por jo vetëm prej kësaj gjysmë-ndeshjeje, kuqezinjtë po mendojnë ...

Higuain një katastrofë, çdo gol i ka kushtuar Milanit më shumë se 2 milionë euro!

Gazeta Tema - 17.01.2019

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea, megjithatë për të kuptuar që transferimi i tij te kuqezinjtë ka qenë një dështim i madh, ...

Higuain huazohet te Chelsea

Alsat - 17.01.2019

Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për ta transferuar në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni sulmuesin Gonzalo Higuain, raporton Sky Italia.

Higuain një katastrofë, çdo gol i ka kushtuar Milanit më shumë se 2 mln euro!

Lajm - 18.01.2019

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea, megjithatë për të kuptuar që transferimi i tij te kuqezinjtë ka qenë një dështim i madh, ...

Higuain huazohet te Chelsea

Antpress - 17.01.2019

17 Janar 2019 / 11:20 Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për ta transferuar në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni sulmuesin Gonzalo Higuain, raporton Sky Italia.