TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndryshime në Pankinë, Solskjaer drejt largimit

Top Channel - 10.10.2019

Po zbulohet gjithmonë e më shumë identikiti i trajnerit të ri të Mancester Junaitid, një emër pa shumë përvojë por me dëshirën për të shkëlqyer në terrene ku as nuk e kishte menduar më parë.

Zi e më zi për Unitedin, kjo gjë nuk i kishte ndodhur që 12 vjet

Zeri - 09.10.2019

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaerit ka shënuar më pak gola në Premierligë se çdo skuadër tjetër e Manchester Unitedit në 12 vite, transmeton zeri.info Vetëm nëntë gola të shënuara në tetë ndeshje është ...

Man Utd gjen trajnerin e ri

Lajmi.net - 09.10.2019

Starti i dobët në Premierligë, dy fitore në tetë ndeshje dhe renditja në vendin e 12, kanë bërë që ‘Djajtë e Kuq’ ta mendojnë shkarkimin e trajnerit norvegjez.

Ky është kushti i Allegrit për Man Utd

Lajmi.net - 09.10.2019

Ish trajneri i Juventusit aktualisht është i papunë që pas largimit nga Torino pas përfundimit të sezonit të kaluar, dhe raportohet se ai mund të bëhet trajneri i ri i Manchester United.

Allegri i jep ultimatum Unitedit

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri italian shihet si zëvendësues eventual i trajnerit norvegjez, Ole Gunnar Solskjaer Manchester United po mendon qysh tash për pasardhësin e Ole Gunnar Solskjaerit, shkruan Gazeta Express.

Solskjaer i ka ditët të numëruara, “Djajtë e Kuq” do ta zëvendësojnë me “Baby Mourinhon”

SuperSport - 09.10.2019

Drejtuesit e Manchester United kanë piketuar Julian Nagelsmann si trajnerin e ardhshëm në “Old Trafford”. Mediet angleze raportojnë se “Djajtë e Kuq” prej kohësh kanë nisur të punojnë “nën rogoz” për ...

Allegri në Premierligë, te skuadra e njohur

Lajmi.net - 08.10.2019

Bëhet fjalë për ish trajnerin e Juventusit, Massimiliano Allegrin, që karrierën mund ta vazhdojë në Premierligë. Media e madhe angleze ‘Daily Mail’ nuk ka dyshime, duke shkruar se Allegri është ...

Kriza te Man.United, “Djajtë e Kuq” bëjnë merkato në Seria A

Botasot - 09.10.2019

Manchester United vuan në mënyrë të tmerrshme në kampionat. Pas një starti pozitiv, “Djajt e Kuq” kanë nisur të bien frikshëm, aq pranë zonës së rënies nga Premier League.

Solskjaer në prag të shkarkimit nga Man Utd

Lajmi.net - 08.10.2019

Sipas ‘The Sun’, Manchester United janë të vendosur të largojnë Ole Gunnar Solskjaer nëse pëson humbje nga Norwich City në fund të muajit tetor, përcjell lajmi.net.

Allegri, zgjedhja e parë e Manchester United

Gazeta Express - 08.10.2019

Massimiliano Allegri është bërë zgjedhja e parë e Manchester Unitedit për ta zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaerin në postin e trajnerit, nëse shkarkohet norvegjezi.

Rënia e Ole Gunar Solskjaerit, tani ka kundër edhe lojtarët e Junajtidit

BalkanWeb - 08.10.2019

Ole Gunar Solskjaer nuk po kalon orë të mira te Mançester Junajtidi. Tekniku norvegjez, që pasoi Murinjon dhjetorin e shkuar, po dështon të marrë rezultate në këtë sezon me “Djajtë e Kuq” që vijojnë ...

Solskjaeri shkarkohet nga Man Utd nëse humb ndeshjen tjetër

Medial - 08.10.2019

18:34 | 8 Tetor 2019 Manchester United është i vendosur për të shkarkuar trajnerin Ole Gunnar Solskjaeri nëse mposhten kundër Norwichit në fund të muajit.

Solskajer duket se po i vjen fundi, shansi i fundit për të është Liverpooli

Albeu.com - 08.10.2019

Ole Gunnar Solskjaer është futur në historinë e Manchester United , për startin më të keq, që kur ka lindur Premier League. Por gjërat për teknikun norvegjez të Red Devils janë komplikuar edhe më ...

Solskjaer drejt shkarkimit, Alegri pritet të marrë “timonin” e Mançester Junajtid

SOT - 08.10.2019

Mançester Junajtid po kalon momente të vështira, pasi nuk ka as organizimin, as cilësinë e lojës dhe as rezultatet e duhura për të qenë një skuadër pretendente në Premier League angleze.

Solskajer me “valixhe në duar”, Man.United projekton pasuesin e tij, strateg italian

BalkanWeb - 08.10.2019

Vetëm një mrekulli mund të bëj që Ole Gunnar Solskajer të qëndroj në bankinën e Man.United. Në kushtet kur ndodhen “djajtë e kuq”, në vendin e 12-të me vetëm 9-të pikë në 8-të ndeshje, vështirë se ...

Solskjaer i frikësohet shkarkimit nga Man Unitedi

Gazeta Express - 08.10.2019

Ndeshja kundër Liverpoolit në “Old Trafford”, që do të zhvillohet pasi të përfundojnë ndeshjet e ekipeve kombëtare, mund të jetë vendimtare për fatin e Ole Gunnar Solskjaer si trajner i Manchester ...

Përballja ndaj Liverpoolit do ta përcaktojë të ardhmen e Solskjaerit

Telegrafi - 08.10.2019

Ole Gunnar Solskjaer tashmë është në dijeni se është shumë afër të shkarkohet nga Manchester United. Djajtë e Kuq kanë arritur të arkëtojnë vetëm nëntë pikë nga tetë ndeshje të zhvilluara dhe janë ...

Solskjaer në prag të shkarkimit nga Man.Utd

Botasot - 08.10.2019

Manchester United dhe Ole Gunnar Solskjaer janë afër të ndajnë rrugët. Sipas ‘The Sun’, Manchester United janë të vendosur të largojnë Ole Gunnar Solskjaer nëse pëson humbje nga Norwich City në fund ...

Solskjaer i ka ditët të numëruara, “Djajtë e Kuq” do ta zëvendësojnë me “Baby Mourinhon”

Durres Lajm - 09.10.2019

Drejtuesit e Manchester United kanë piketuar Julian Nagelsmann si trajnerin e ardhshëm në “Old Trafford”. Mediet angleze raportojnë se “Djajtë e Kuq” prej kohësh kanë nisur të punojnë “nën rogoz” për ...

Allegri i jep ultimatum Unitedit

Tetova Sot - 09.10.2019

Trajneri italian shihet si zëvendësues eventual i trajnerit norvegjez, Ole Gunnar Solskjaer Manchester United po mendon qysh tash për pasardhësin e Ole Gunnar Solskjaerit, shkruan Gazeta Express.