TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paçja, përbërësi kryesor i sofrës së iftarit në Shkup

Portalb - 15.05.2019

Muslimanët në Shkup kanë arritur që ushqimet speciale që i përgatisin prej vitesh gjatë syfyreve dhe iftareve në muajin e Ramazanit t’i vazhdojnë edhe sot me të njëjtin përkushtim dhe entuziazëm, ...

Ja çka përmban një iftar i shëndetshëm

Telegrafi - 15.05.2019

Koha e iftarit është pjesa më e mirë e ditës gjatë agjërimit, por iftari mund të jetë sfidues për njerëzit që dëshirojnë t’i përmbahen zakonit të të ngrënit mirë edhe gjatë muajit të Ramazanit.

Çfarë ushqimi duhet të hani në Ramazan?

Botasot - 15.05.2019

Çfarë duhet pasur kujdes për një muaj të shëndetshëm Ramazani? Le të ngrihemi medoemos në syfyr sepse koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime të pasura me karbohidrate, ...

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

Telegrafi - 15.05.2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe ...

7 këshilla për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë

Tetova Sot - 14.05.2019

Shtatë këshillat për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë janë: 1. Në programin e agjërimit të respektojnë principet e ushqimit në 3 vakte ushqimore, iftar, darkë dhe syfyr. 2.

Historia e tr.ishtë në Ramazan! Nëna dhe djali i saj jetim e presin iftarin dhe syfyrin pa ushqim!

Antpress - 14.05.2019

Historitë e tr.ishta të shqiptarëve nuk kanë mbarim! Kësaj radhe do ju tregojmë një histori rrën.qethëse të një nënë dhe të djalit të saj je.tim të cilët për fat të keq e presin iftarin dhe syfyrin ...

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

Zeri - 15.05.2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe ...

7 këshilla për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë

Antpress - 15.05.2019

Shtatë këshillat për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë janë: 1. Në programin e agjërimit të respektojnë principet e ushqimit në 3 vakte ushqimore, iftar, darkë dhe syfyr. 2.