TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Drejtori i Bordit të Trepçës fton punëtorët t’i kthehen punës

Lajmi.net - 10.01.2019

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”.

Kërkesat nga minatorët për Qeverinë

Koha.net - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit Trepça pothuajse qe një javë kanë hyrë në grevë, me një nga kërkesat kryesore të tyre që është rritja e pagave. Në studionin e emisionit Express në KTV për të diskutuar për ...

​Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur rritja e pagave prej 20%

Telegrafi - 10.01.2019

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e ...

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës

Evropaelire - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara.

Minatorët e 'Trepçës' reduktojnë kërkesat

Zeri - 10.01.2019

Minatorët e “Trepçës” kanë vazhduar grevën e tyre të nisur më 3 janar edhe të mërkurën, por nga katër kërkesat që paraprakisht kishin paraqitur për t’u plotësuar insistojnë në dy prej tyre që të ...

S’ka marrëveshje me minatorët e "Trepçës", vazhdon greva

Evropaelire - 09.01.2019

Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës.

Bahtiri dhe Lluka vizitojnë minatorët grevistë, nuk premtojnë zgjidhje

Lajm - 09.01.2019

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen aktuale të grevës ...

Lluka zotohet se Trepça do të jetë prioritet i tij, por nuk iu premton rritje të pagës minatorëve

Lajmi.net - 09.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka sot ka vizituar minatorët e Trepçës. Që nga dita e enjte, minatorët e minierës së Trepçës kanë hyrë në grevë, shkruan lajmi.net.

Lluka: Nuk ka rritje të pagave për minatorët e Trepçës

Portalb - 09.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “Trepça”, të cilët po vazhdojnë grevën.

Drejtori Trepçës: Krye sindikalisti Stantergut merr 1725 euro në muaj

Zeri - 09.01.2019

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ushtruesi i detyrës së menaxherit të ndërmarrjes “Trepça” Xhevdet Tahiri ka thënë se situata financiare dhe operative e ndërmarrjes “Trepça” ishte në ...

Lluka nuk i bind minatorët ta ndërpresin grevën, e nisin edhe ata në Artanë

Koha.net - 09.01.2019

Trepça nuk po mund t’i shmanget krizës. Vizita e Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, nuk ka ndikuar në ndërprerjen e grevës, raporton KTV.

Minatorët e Novobërdës në grevë: Kërcënojnë se do ngujohen në minierë

Zeri - 09.01.2019

Punëtorët e minierës së Novobërdës janë në grevë tash e një javë. Njëjtë sikur me ata të Trepçës, edhe për këta arsyet e grevës janë pakënaqësitë ndaj institucioneve shtetërore.

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, fton punëtorët t’i kthehen punës

Medial - 10.01.2019

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”.

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës

Lajmi.net - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara.

S’ka marrëveshje me minatorët e “Trepçës”, vazhdon greva

Flaka - 10.01.2019

Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës.

Ministri Lluka edhe Kryetari Bahtiri përkrahin kërkesat e minatorëve grevist

Botasot - 09.01.2019

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim pune ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me të cilin ka biseduar më gjerësisht lidhur me gjendjen ...

Minatorët në grevë për rritje page, ministri i AKR-së u pret shpresën

Albeu.com - 09.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka , ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “Trepça”, të cilët po vazhdojnë grevën.

Xhevdet Tahiri arsyeton kërkesën për rritje pagave, kritikon sindikatën dhe fton minatorët të i kthehen vendeve të ...

Botasot - 09.01.2019

Në një publikim në rrjetin social Facebook ushtruesi i detyrës së menaxherit të Trepçës, Xhevdet Tahiri përshkruan në detaje gjendjen në këtë ndërmarrje , arsyeton grevën por kritikon veprimet e ...

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës

Tetova Sot - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara.