TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zjarre të frikshme në Australi

RTSH - 08.11.2019

Autoritetet australiane po përballen me vatra zjarri të rrezikshme që po djegin mbi 570 mijë hektarë tokë. Zjarret e përhapura nga pyjet dhe shkurret kanë shkrumbuar disa shtëpi, kanë bllokuar rrugët ...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

Evropaelire - 08.11.2019

Autoritetet australiane thonë se një numër "i paparë" i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin.

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi (VIDEO)

Zhurnal - 08.11.2019

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të ...

Zjarri në Kaliforni mund të shihet edhe nga hapësira, NASA publikon fotografitë

Telegrafi - 06.11.2019

Agjencia hapësinore amerikan e njohur si NASA, ka publikuar fotografitë e pasojave të zjarrit që prej ditësh po bën ‘kërdinë’ nëpër Kaliforni. Deri më tani janë shuar 72 zjarre, të cilat kanë ...

Zjarri në Kaliforni mund të shihet edhe nga hapësira, NASA publikon fotografitë

Botasot - 06.11.2019

Agjencia hapësinore amerikan e njohur si NASA, ka publikuar fotografitë e pasojave të zjarrit që prej ditësh po bën ‘kërdinë’ nëpër Kaliforni. Deri më tani janë shuar 72 zjarre, të cilat kanë ...

Zjarri në Kaliforni mund të shihet edhe nga hapësira, NASA publikon fotografitë

Lajmi.net - 06.11.2019

Deri më tani janë shuar 72 zjarre, të cilat kanë shkatërruar 31.160 hektarë pyje dhe 35 ndërtesa në veri të Kalifornisë, transmeton Telegrafi. Si pasojë e zjarreve janë evakuuar qindra mijëra banorë, ...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

Gazeta Express - 08.11.2019

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin.

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi (VIDEO)

Ina - 08.11.2019

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të ...

Është rritur numri i vatrave të zjarrit në Australi

Portalb - 08.11.2019

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor, njofton REL . Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin.

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

Botasot - 08.11.2019

Autoritetet australiane thonë se një numër "i paparë" i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin.

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

Alsat - 08.11.2019

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin.

Australia kërcënohet nga zjarret, dy shtete në rrezik

Koha.net - 08.11.2019

Thatësira që vazhdon prej vitesh në rajonet lindore të Australisë ka ndihmuar përhapjen e zjarreve që tani kërcënojnë banesat dhe popullsinë. Autoritetet thonë se situata është serioze ndërsa ...