TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bahtiri: Do të qeverisim me duar të pastra dhe me mendje e me zemër

Koha.net - 14.11.2017

Kandidati për kryetar të Mitrovicës nga AKR-ja, Agim Bahtiri, mbajti sot takime me banorët e lagjes Ilirida dhe me banorët e fshatit Vllahi. Ai ka deklaruar se ka marrë mbështetje të fuqishme, duke ...

Përçahet PD në Mitrovicë: Kundërshtojnë koalicionin me Bahtirin, përkrahin PDK-në

Lajmi.net - 14.11.2017

Partia e Drejtësisë në Mitrovicë është përçarë në vendim për mbështetje të Agim Bahtirit në balotazhin e së dielës. Një zyrtar i kësaj partie, ka postuar në Facebook një reagim kundërshtues për ...

Pacolli, Reshitaj e Bahtiri përuruan projektin e liqenit akumulues në Mitrovicë

Kosova Live - 14.11.2017

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, e shoqëruar nga zv/kryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli e kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ...

Bahtiri s'ka para për ngrohje të shkollave por i fton arsimtarët në darkë

Albeu.com - 14.11.2017

Kryetari i Mitrovicë s, Agim Bahtiri , i cili po pretendon edhe një mandat në balotazhin e 19 nëntorit, ka ftuar në darkë të gjithë mësimdhënësit e kësaj komune.

Pacolli dhe Reshitaj, meritat ia lënë Bahtirit për projektin e liqenit akumulues

Koha.net - 14.11.2017

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, bashkë me ministren e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj dhe kryetarin e komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, kanë përuruar sot projektin ...

Pacolli: Bahtiri do të zbatojë edhe shumë projekte gjigande

Telegrafi - 14.11.2017

Kryetari i Mitrovicës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka bërë sot përurimin e liqenit artificial në luginën e Ibrit. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe Presidenti i AKR-së ...

Valdete Idrizi tregon se pse PDK-ja e zgjodhi atë që të kandidojë për Mitrovicën

Lajmi.net - 14.11.2017

Valdete Idrizi, kandidate për kryetare të Mitrovicës nga Partia Demokratike e Kosovës, ka shpalosur detaje interesante nga jeta e saj dhe pse PDK-ja e zgjodhi që të jetë pikërisht ajo kandidate për ...

Për t’ua marrë votat, Agim Bahtiri i lejon prerësit ilegalë të bëjnë kërdi në pyjet e Mitrovicës (Dokument)

Lajmi.net - 14.11.2017

Për të marrë ndonjë votë më shumë, Agim Bahtiri pa fije përgjegjësie po i inkurajon prerësit ilegalë që t’i rrafshojnë malet e Mitrovicës. Ata po bëjnë “kërdi” duke prerë ilegalisht, kurse Bahtiri po ...

Zyrtari i VV-së: Vetëvendosja s’duhej ta përkrahte Bahtirin, ai është mashtrues

Lajmi.net - 13.11.2017

Një zyrtar i Vetëvendosjes ka mbetur i habitur me vendimin e partisë së tij për të mbështetur Agim Bahtirin në balotazh. Azdren Shala, koordinator i VV-së për Dragash thotë se Bahtiri është një ...

Valdete Idrizi:  Do të jem kryetare e të gjithë mitrovicasve, pa dallim

Lajmi.net - 13.11.2017

Sot, në Suhadoll, Koshtovë, Lagjen "Ilirida" dhe "Bair", kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, Valdete Idrizi, ka mbajtur takime elektorale me qytetarë, simpatizantë ...

Bahtiri me partnerët e koalicionit “marrin përkrahje të fuqishme” nga Shala e Bajgorës

Koha.net - 13.11.2017

Kandidati i AKR-së për kryetar të Mitrovicës, Agim Bahtiri, edhe sonte i ka vazhduar takimet me banorët e fshatrave të Shalës së Bajgorës. Ai së bashku me kryetarin e VV-së në Mitrovicë, Faruk Mujka, ...

Pacolli, Reshitaj e Bahtiri përuruan projektin e liqenit akumulues në Mitrovicë

Lajmi.net - 14.11.2017

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj, e shoqëruar nga Zv/ Kryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës z. Behgjet Pacolli e Kryetari i Komunës së Mitrovicës z.

Përurohet liqeni artificial në luginën e Ibrit

Koha.net - 14.11.2017

Kryetari aktual i Mitrovicës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka bërë sot përurimin e liqenit artificial në luginën e Ibrit. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe Presidenti i ...

Skandali i ri i Agim Bahtirit: Qeveria i dha pare për shkollë, përmbaruesit ia morën (Dokumente)

Lajmi.net - 13.11.2017

Për shkak të keqmenaxhimit me paranë publike dhe mosshlyerjen e obligimeve financiare, Agim Bahtirit edhe mjetet që Ministria e Financave ia kishte alokuar për rindërtimin e shkollës së djegur “Musa ...

Kurti: Me Agimin fitoni një punëtor dhe një shërbëtor të madh të Mitrovicës, ndërsa me të tjerët fitoni sundim e zullum

Telegrafi - 13.11.2017

Pas zyrtarizimit të marrëveshjes për vazhdimin e koalicionit AKR-VV, Abin Kurti, sot ka qendruar në Mitrovicë ku ka ardhur për t’i dhënë mbështetje kandidatit për kryetar, Agim Bahtiri.

Përurohet rruga e asfaltuar e Rahovës

Koha.net - 13.11.2017

Kryetari aktual i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri dhe zëvendësministri zhvillimit Ekonomik, Besnik Beka, kanë përurua rrugën e asfaltuar të fshatit Rahovë e Ultë, në Shalën e Bajgorës.

LDK ende e pa vendosur për balotazhin në Mitrovicë

Zhurnal - 13.11.2017

LDK ende e pa vendosur për balotazhin në Mitrovicë Prishtinë, 13 nëntor - Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re nuk do ta kenë përkrahjen e elektoratit të Lidhjes Demokratike të ...

Mesazhi i Valdete Idrizit për fillimin e fushatës

Telegrafi - 13.11.2017

Kandidatja e PDK-së, për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi ka dhënë mesazh për qytetarët me rastin e fillimit të fushatës zgjedhore. Mesazhi i znj.

Zyrtari i VV-së: Vetëvendosja s?duhej ta përkrahte Bahtirin!

Albeu.com - 13.11.2017

Një zyrtar i Vetëvendosjes ka mbetur i habitur me vendimin e partisë së tij për të mbështetur Agim Bahtirin në balotazh. Azdren Shala, koordinator i VV-së për Dragash thotë se Bahtiri është një ...

Kurti në Mitrovicë për ta mbështetur Bahtirin

Lajmi.net - 13.11.2017

Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje po qëndron sot në Mitrovicë për ta mbështetur kandidatin e Aleancës Kosova e Re për kryetar të kësaj komune, Agim Bahtirin.

Kamberi: LDK-ja nuk e përkrah as PDK-në as AKR-në në Mitrovicë

Koha.net - 13.11.2017

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re nuk do ta kenë përkrahjen e elektoratit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në balotazhin e 19 nëntorit të zgjedhjeve lokale në Mitrovicë.

PDK në Mitrovicë: Qytetarët nuk mashtrohen nga shpifësit

Telegrafi - 13.11.2017

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në disa portale për gjoja përzgjedhjen e kabinetit qeverisës të kandidates për kryetare të Komunës së ...

Pacolli: Bahtiri do ta udhëheqë Mitrovicën edhe 4 vjet me duar të pastra

Lajmi.net - 12.11.2017

Lideri i AKR-së Behgjet Pacolli, ka shprehur mbështetjen e tij ndaj kandidatit të kësaj partie për kryetar të Mitrovicës Agim Bahtiri në kuadër të rrethit të dytë zgjedhor i cili do të mbahet më 19 ...

Kurti: Me Agimin fitoni një punëtor dhe shërbëtor të madh të Mitrovicës

Zhurnal - 13.11.2017

Kurti: Me Agimin fitoni një punëtor dhe shërbëtor të madh të Mitrovicës Prishtinë, 13 nëntor - Pas zyrtarizimit të marrëveshjes për vazhdimin e koalicionit AKR-VV, Albin Kurti sot ka qëndruar në ...

Idrizi e bindur për fitore në Mitrovicë

Koha.net - 13.11.2017

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi ka dhënë mesazh për qytetarët me rastin e fillimit të fushatës zgjedhore. Sipas saj, më 19 nëntor, qytetarët do t'i thonë mjaft kësaj ...

Kurti i VV-së në Mitrovicë për ta mbështetur Bahtirin e AKR-së

Koha.net - 13.11.2017

Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje po qëndron sot në Mitrovicë për ta mbështetur kandidatin e Aleancës Kosova e Re për kryetar të kësaj komune, Agim Bahtirin.

Kamberi: LDK-ja nuk e përkrah as PDK-në as AKR-në në Mitrovicë

Ina - 13.11.2017

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re nuk do ta kenë përkrahjen e elektoratit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në balotazhin e 19 nëntorit të zgjedhjeve lokale në Mitrovicë.

Idrizi: Të bëjmë fushatë dinjitoze, askush s’mund ta ndalë ndryshimin në Mitrovicë

Lajmi.net - 13.11.2017

Në Kosovë sot zyrtarisht është bërë hapja e fushatës për rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Rreth balotazhit kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, ka dhënë një mesazh.

Kurti i VV-së në Mitrovicë për ta mbështetur Bahtirin e AKR-së

Portalb - 13.11.2017

Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje po qëndron sot në Mitrovicë për ta mbështetur kandidatin e Aleancës Kosova e Re për kryetar të kësaj komune, Agim Bahtirin, transmeton Koha.net .

Valdete Idrizi fton qytetarët të bëjnë fushatë të qetë, demokratike dhe dinjitoze

Kosova Live - 13.11.2017

Kandidatja e PDK-së, për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi ka dhënë mesazh për qytetarët me rastin e fillimit të fushatës zgjedhore. “Sot, ka filluar zyrtarisht fushata zgjedhore e 19 Nëntorit, ...