TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Messi zbulon golin më të mirë, momentin më të keq dhe kundërshtarin më të fortë

Gazeta Express - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se goli i tij me kokë në finale të Ligës së Kampionëve më 2009 kundër Manchester Unitedit është më i miri në karrierën e tij, në një intervistë gjatë t cilës argjentinasi ...

Deklaratë sensacionale nga Messi: U ndjeva i keqtrajtuar, isha shumë afër të largohesha nga Barcelona

Botasot - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se ai ishte shumë afër të largohej nga Barcelona në vitin 2014, pasi ai dhe babai i tij u ndëshkuan për manipulim me taksa. Pesë herë “Topi i Artë” akuzohej se ka përdorur ...

Messi e pranon: Isha shumë pranë largimit nga Barcelona

Top Channel - 09.10.2019

Lionel Messi është shprehur se ka qenë shumë pranë largimit nga Barcelona në vitin 2013, pasi ai u akuzua dhe u shpall fajtor për devijim taksash. Messi u dënua me 2 milion euro dhe 21 muaj burg pasi ...

Messi tregon trajnerin më të mirë që ka punuar gjatë gjithë karrierës

Albeu.com - 09.10.2019

Lionel Messi ka zgjedhur trajnerin më të mirë që ka punuar gjatë karrierës së tij. "Ylli" argjentinas ka punuar me shumë trajnerë te Barça, por ai që i ka lënë më shumë mbresa është trajneri aktual i ...

Messi: Marrëdhënia me Griezmann dhe dëshira për të rikthyer Neymar

Mapo - 09.10.2019

Spekulimet që Lionel Messi ishte kundër transferimit të Antoine Griezmann te Barcelona kanë qenë të shumta. Madje, është thënë dhe se argjentinasi kërkonte me çdo kusht rikthimin e Neymar.

Messi: Kam dashur që kjo gjë të ndodh me Ronaldon

Lajmi.net - 09.10.2019

Dyshja kanë vendosur standard të lartë për shfaqjet individuale gjatë dekadës së fundit, duke vendosur rekorde për arritjet personale. Ky rivalitet është rritur shumë gjatë viteve të fundit kur ...

Lionel Messi i çudit të gjithë: Ka pesë muaj që nuk flas me presidentin!

Gazeta Tema - 09.10.2019

Lionel Messi ka dhënë një intervistë së fundmi për “RAC1”, ku ka rrëfyer shumë gjëra interesante, si për shembull marrëdhënia që ka me presidentin Bartomeu.

Messi: Është gënjeshtër që unë nuk dëshiroja Griezmannin te Barca

Lajmi.net - 09.10.2019

Griezmann iu bashkua kampionëve të La Liga në një transferim prej 120 milionë eurosh përpara sezonit 2019/20. Barca gjithashtu ishte shumë e lidhur me përpjekjen për ta rikthyer Neymar në ‘Camp Nou’ ...

Messi: Dua të pensionohem te Barcelona

Telegrafi - 09.10.2019

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për RAC1 , duke treguar shumë gjëra për karrierën e tij te Barcelona. Ylli argjentinas ka zbuluar për golin e tij më të mirë, vështirësitë që kishte ...

Messi: Unë dëshiroja që Ronaldo të qëndronte në Real Madrid

Gazeta Express - 09.10.2019

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se ai kishte dëshirë që rivali i tij i vjetër, Cristiano Ronaldo, të mos largohej nga Real Madridi. Dyshja e ka ngritur standardin për paraqitjet ...

Messi: Para pesë vitesh isha afër të largohesha nga Barcelona

Telegrafi - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se në vitin 2014 ishte shumë afër të largohej nga Barcelona shkaku që babai i tij akuzohej për evazion fiskal. Pesë herë fituesi i Topit të Artë akuzohej se kishte fshehur të ...

Messi: Isha pranë largimit nga Barcelona para pesë vitesh

Zeri - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se ishte shumë pranë largimit nga Barcelona në vitin 2014 pasi ai dhe babai i tij ishin akuzuar për evazion fiskal. Pesë-herë fituesi i ‘Topit të Artë’ ishte akuzuar për ...

Messi zbulon golin më të mirë, momentin më të keq në karrierë dhe vështirësitë në përballjet me klubet angleze

Telegrafi - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se goli i shënuar në vitin 2009 ndaj Manchester Unitedit me kohë, është më i bukuri deri më tani në karrierën e tij, ndërsa ka treguar edhe për kundërshtarin më të vështirë, ...

Messi befason: Dëshiroja largimin në vitin 2017, por s’kisha oferta

Lajmi.net - 09.10.2019

Messi ka luajtur për Barcën për tërë karrierën e tij profesionale, dhe shpesh ka folur për dëshirën e tij për të qenë një njeri me një klub, por mund të kishte qenë e gjitha shumë ndryshe nëse do ...

Messi: Dëshiroja që Ronaldo të qëndronte te Real Madridi

Telegrafi - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se dëshironte që Cristiano Ronaldo të qëndronte te Real Madridi. Dyshja për më shumë se një dekadë e kanë dominuar botën e futbollit në të gjitha garat dhe kanë shtyrë njëri ...

Rrëfimi i Messit: Ndihesha i keqtrajtuar dhe doja të largohesha nga Spanja, nuk pyetem unë për merkaton

Albeu.com - 09.10.2019

Lionel Messi mbetet padyshim një nga futbollistët më të mirë në botë dhe pavarësisht se nuk e ka nisur mirë sezonin për shkak dëmtimi, ai është kthyer në protagonist ndeshjet e fundit.

Zbulimi i Messit: Ja pse do ta largohesha nga Spanja, ikja e Ronaldos…

SuperSport - 09.10.2019

Në vitin 2017, Lionel Messi ka menduar seriozisht të largohet nga Barcelona. Në interevistën e gjatë dhënë për radion kryesore katalane, 32-vjeçari shpjegoi se problemet me taksat e kishin shtyrë të ...

Messi e pranon se e donte largimin nga Barça në vitin 2017, por s’kishte marrë ofertë

Gazeta Express - 09.10.2019

Lionel Messi ka befasuar me intervistën e tij të fundit, pasi që ai bëri të ditur se kishte dashur të largohet nga Barcelona gjatë kohës kur akuzohej për evazion fiskal dhe se vetëm mungesa e ...

Messi: Mendova se Neymari do të shkonte në Real Madrid

Gazeta Express - 09.10.2019

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se kishte menduar se braziliani Neymari do të transferohej në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës, kur Paris Saint-Germaini s’ia lejoi ...

Messi: Nuk e doja Griezmannin? Gënjeshtër! U frikësova për Neymarin…

SuperSport - 09.10.2019

Një ndër temat e shumta për të cilat ka folur Leo Messi në intervistën për “RAC1” (radioja kryesore e Katalunjës), ishte edhe marrëdhënie e tij me blerjen më të rëndësishme të verës, Antoine ...

Messi: Jam frikësuar se Neymar mund t'i bashkohet Real Madridit

Zeri - 09.10.2019

Lionel Messi është frikësuar se sulmuesi i Paris Saint-Germain Neymar mund t’i bashkohej Real Madridit në verë pasi Barcelona kishte dështuar për t’i siguruar shërbimet e tij.

Messi: Mendova se Neymar do të nënshkruante për Real Madridin nëse ai nuk bashkohej me Barcelonën

Telegrafi - 09.10.2019

Lionel Messi ka pranuar se ai mendoi se Neymar do të bashkohej me Real Madridim këtë verë nëse nuk nënshkruante me ish-klubin e tij, Barcelona. Sulmuesi brazilian nuk e fshehu dëshirën e tij për të ...

Messi: Mendova se Neymar do të transferohej në Madrid

Lajmi.net - 08.10.2019

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka thënë se e ka frikësuar mos transferimi i Neymar te Barcelona, për atë se braziliani ka mundur të përfundoi te rivalët e Real Madrid.

Messi: Mendova se Neymar do të transferohej në Madrid

Botasot - 09.10.2019

Lionel Messi ka pranuar se afati kalimtar i verës e ka frikësuar në lidhje me të ardhmen e Neymar. Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka thënë se e ka frikësuar mos transferimi i Neymar te Barcelona, ...

Messi: Nuk e doja Griezmannin? Gënjeshtër! U frikësova për Neymarin se do e merrte Reali

Gazeta Tema - 09.10.2019

Një ndër temat e shumta për të cilat ka folur Leo Messi në intervistën për “RAC1” (radioja kryesore e Katalunjës), ishte edhe marrëdhënie e tij me blerjen më të rëndësishme të verës, Antoine ...

Nuk e doja Griezmannin? Messi: Gënjeshtër. Për Neymar mendova se do të shkonte në Madrid

Java News - 09.10.2019

Një ndër temat e shumta për të cilat ka folur Leo Messi në intervistën për “RAC1” (radioja kryesore e Katalunjës), ishte edhe marrëdhënie e tij me blerjen më të rëndësishme të verës, Antoine ...

“Ndihesha i keqtrajtuar, doja të largohesha”, rrëfehet Leo Messi

BalkanWeb - 09.10.2019

Leo Messi është një futbollist unik, një lojtarë që ka ndryshuar shumë balancat në futboll në dekadën e fundit, nga të paktët futbollist që u përfshi në diskutimin se kush është lojtari më i mirë në ...

Messi e pranon se e donte largimin nga Barça në vitin 2017, por s’kishte marrë ofertë

Tetova Sot - 09.10.2019

Lionel Messi ka befasuar me intervistën e tij të fundit, pasi që ai bëri të ditur se kishte dashur të largohet nga Barcelona gjatë kohës kur akuzohej për evazion fiskal dhe se vetëm mungesa e ...

Messi: Mendova se Neymari do të shkonte në Real Madrid

Tetova Sot - 09.10.2019

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se kishte menduar se braziliani Neymari do të transferohej në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës, kur Paris Saint-Germaini s’ia lejoi ...

Messi: Unë dëshiroja që Ronaldo të qëndronte në Real Madrid

Tetova Sot - 09.10.2019

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se ai kishte dëshirë që rivali i tij i vjetër, Cristiano Ronaldo, të mos largohej nga Real Madridi. Dyshja e ka ngritur standardin për paraqitjet ...

Lionel Messi zbulon pas 2 vitesh arsyen pse donte të largohej nga Barcelona

SOT - 09.10.2019

Lionel Messi që prej vitit 2017 e ka shprehur se dëshiron të largohet nga Barcelona.Në një inetrvistë për “RAC1”, kapiteni i Barcelonës është shprehur se problemet me taksat ishte një prej arsyeve të ...

Messi zbulon golin më të mirë, momentin më të keq dhe kundërshtarin më të fortë

Botasot - 09.10.2019

Lionel Messi ka zbuluar se goli i tij me kokë në finale të Ligës së Kampionëve më 2009 kundër Manchester Unitedit është më i miri në karrierën e tij, në një intervistë gjatë t cilës argjentinasi ...