TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë dëmi ka bërë Flora Brovina me publikimin e fotografisë, sipas Jahjagës

Gazeta Express - 16.05.2019

Ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka cilësuar si të gërditshëm veprimin e deputetes së PDK’së, Flora Brovina, e cila ka publikuar një fotografi ku shihen veprimet morbide të ...

Prokuroria Speciale hap hetime për fotografinë e publikuar nga deputetja Brovina

Koha.net - 16.05.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se do të hap hetime për dhunimin e një 35 vjeçare nga forcat serbe, për të cilin e dëshmoi sot në seancën e Kuvendit, deputetja Flora Brovina.

RrGK: Publikimi i fotografive të dhunimit, shkelje e rëndë dhe dëmton gjendjen emocionale të të mbijetuarave

Gazeta Express - 16.05.2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), ka reaguar pas publikimit të fotografisë e cila shfaq mënyrën se si serbët i dhunonin seksualisht gratë kosovare, në prani të familjarëve.

PDK s’kishte votuar për të kompensuar gratë e dhunuara, Flora Brovina u kërkonte dëshmi

Gazeta Express - 16.05.2019

Opinioni u tmerrua nga dy fotografi që deputetja e PDK-së, Flora Brovina vendosi të shpalosë para mediave. Për terrorin serb gjatë luftës, tregon më së miri ajo pamje ku shihet një e re kosovare që ...

Jahjaga kritikon ashpër deputeten Brovina

Koha.net - 16.05.2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka kritikuar ashpër deputeten Flora Brovina për publikimin e një fotografie që tregonte dhunimin e një gruaje nga forcat ushtarake serbe gjatë luftës në ...

Debate në kuvendin e Kosovës, deputetja publikon foto shokuese

ABC News - 16.05.2019

Deputetja Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqesë për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët, ndërsa prapa janë familjarët e saj.

Brovina nuk ndalet, publikon fotografi të një vajze 7 vjeçare që ka vdekur gjatë dhunës seksuale nga serbet

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, që sot ka publikuar një fotografi tronditëse të një gruaje duke u dhunuar para familjarëve të saj nga 3 ushtarë serbë, ka vazhduar me publikimin e dëshmive nga ...

Profesori i Parisit: Flora Brovina është Enver Hoxhaj femër

Botasot - 16.05.2019

Profesori dhe ligjëruesi në Universitetit e Parisit, Nezir Kraki, ka reaguar ashpër ndaj deputetes të Partisë Demokratike të Kosovës, pas publikimit të një fotoje në të cilën shihet një grua ...

Analisti sulmon Flora Brovinën: Turp, je mashë e pushtetit

BalkanWeb - 16.05.2019

Analisti politik Haki Abazi ka reaguar ashpër, pas publikimit të një fotografie, ku shihen disa ushtarë serbë duke dhunuar seksualisht një grua shqiptare gjatë luftës.

Flora Brovina publikon fotografinë e 7 vjeçares: Vdiq pasi u dhunua nga ushtarët serbë

Ina - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka shpalosur fakte të tjera nga gjenocidi serb i kryer në Kosovë. Ajo në seancën e Kuvendit të Kosovës ka treguar fotografi tronditëse nga dhunimi që forcat serbe i ...

Deputetja Brovina shfaq fotografinë e një vajze 7 vjeçare: Ka vdekur gjatë dhunimit nga forcat serbe

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja FLora Brovina ka thënë gjenocidi nuk ka ndodhur vetëm gjatë luftës së fundit për herë të parë ndaj popullit të Kosovës. Ajo në seancën e Kuvendit ka përmendur edhe gjenocidin në regjionin e ...

Brovina e publikon një fotografi të 7-vjeçares që ka vdekur si pasojë e dhunimit

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, gjatë seancës së Kuvendit ka treguar një fotografi të një vajze 7-vjeçare, për të cilën ka thënë se ka vdekur pas dhunimit nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë ...

Brovina ekspozon edhe një tjetër fotografi të një viktime të dhunës seksuale

Medial - 16.05.2019

Flora Brovina, në seancën ku po flitet për gjenocidin serb në Kosovë, tha se argumenti më i mirë për këtë ditë është rezoluta. “Gjenocidi nuk ka ndodhur për herë të parë ndaj popullit tonë.

Brovina paraqet edhe një fotografi të një vajze 7 vjeçare të dhunuar gjatë luftës

Zeri - 16.05.2019

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës , Flora Brovina para deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe familjarëve të viktimave në luftën e fundit të Kosovës, ka treguar një fotografi të ...

Bogujevci kërkon që fotografia e gruas duke u dhunuar nga serbët të largohet

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci, ka kërkuar që fotografia që është bërë publike sot nga deputetja e PDK-së Flora Brovina, që dëshmon se si një grua ishte dhunuar nga serbët në sy të ...

Të mbijetuarit e dhunës seksuale: Publikimi i pamjeve pa cenzurë, i ka rikthyer kujtimet e tmerrshme të luftës për ...

Telegrafi - 16.05.2019

Pas publikimit në media dhe rrjetet sociale të fotografisë, e cila paraqet kryerjen e dhunimeve gjatë luftës në Kosovë, QKRMT ka pranuar shumë telefonata dhe reagime nga të mbijetuarit e dhunës ...

Publikohet fotoja e tmerrshme/ Ja si ushtarët serbë përdhunonin gratë kosovare

Top Channel - 16.05.2019

E mbajtur fortë tek duart dhe këmbët nga dy ushtar gjersa i treti kryente aktin e përdhunimit. Derisa me pushkë mbi kokë tre familjarë ende të gjallë qëndronin para saj, të detyruar të shohin tmerrin ...

Ky është njëri nga serbët e dyshuar për dhunimin e tmerrshëm të gruas

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka publikuar fakte tronditëse të dhunimit të një femre kosovare në prani të familjarëve të saj nga ushtarët serbë. Një nga serbët e dyshuar për këtë krim makabër ...

Familjarët të shqetësuar pasi Brovina publikon fotografinë, kërkohet heqja e saj ngaqë viktima është ende gjallë

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda-Bogujevci- Rama, në fjalën e saj në seancën e Kuvendi të Republikës së Kosovës, ku pritet që të krijohet një Tribunal që do të gjykojë krimet serbe në ...

“Makabre, e tmerrshme, e trishtuese fotoja e publikur nga Flora Brovina”

Botasot - 16.05.2019

Gazetarja Erëza Vela, fotografinë e publikuar nga Flora Brvina, e quan makabre, të tmerrshme dhe trishtuese. Ajo thotë se Flora dhe kolegët e saj është dashur me i ditë këto fakte hiq pa ba spektakël.

Bogujevci: Familjarët kërkuan largimin e fotografisë ku shihet një grua duke u dhunuar nga forcat serbe

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e LVV-së, Saranda Bogujevci në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës për Tribunalin e krimeve serbe, ka bërë apel për mediat që të largojnë fotografinë e publikuar sot gjatë ditës të ...

Haki Abazi e quan Flora Brovinën mashë të mbeturinave të qelbura

Botasot - 16.05.2019

Njohësi i çështjeve politike Haki Abazi, i ka reaguar ashpër deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina e cila e publikojë sot në hollin e Kuvendit një fotografi e cila ishte shkrepur ...

Historia e gruas në foton që tronditi Kosovën: Ushtarët serb e përdhunuan para familjarëve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Serb ët kryen genocid gjatë luftës së Kosovës duke vrarë mijëra shqiptarë, ndërkohë që u shpërngulën prej shtëpive gati një milion prej tyre. Një tjetër formë e dhunës se kriminelëve serb në Kosovë ...

We are not problematic guys

Gazeta Express - 16.05.2019

Në samitin në Alpbach të Austrisë ishte Presidenti Thaçi që deklaroi që ai dhe Vuçiq nuk ishin djem problematik. Në kohën kur ka ndodhur ky dhunim Vuçiqi ishte jashtëzakonisht problematik.

Brovina paraqet dëshmi se si ishte dhunuar një grua gjatë luftës në sy të familjes

Alsat - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serb gjatë luftës në Kosovë.

Bogujevci e quan të padrejtë publikimin e fotografisë të gruas që u dhunua, thotë se shqetësoi familjarët

Koha.net - 16.05.2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se është i padrejtë publikimi i fotografisë nga Flora Brovina. “Kisha kërkuar që të hiqet fotografia e familjarëve, janë të shqetësuar, ...

Familjarët e viktimave të shqetësuar pas publikimit të fotos së përdhunimit të një gruaje

Zeri - 16.05.2019

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës që po mbahet tani ka kërkuar nga mediat që të largojnë foton që është bërë publike nga ...

Kërkohet largimi i menjëhershëm i fotografisë së viktimës të dhunës seksuale

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci ka kërkuar nga mediat që të largohet fotografia e viktimës së dhunës seksuale. Gjatë seancës së Kuvendit, Bogujevci ka thënë se këtë kërkesë e kanë bërë ...

Edhe Arta Krasniqi reagon për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina

Botasot - 16.05.2019

Arta Krasniqi, familjare e kolonel Ahmeti Krasniqit, ka reaguar ashpër, ndaj fotografisë së publikuar sot nga Flora Brovina. Krasniqi thotë se, të kenë turp pasi plotë 20 vite i kanë mbajtur të ...

Publikoi një fotografi të dhunimit të një gruaje nga ushtarët serbë, Flora Brovina ka edhe dy dëshmi tjera

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka paralajmëruar se do të bëjë publikimin edhe të dy dëshmive tjera për krimet që serbët i kanë kryer në Kosovë.

Luzha për publikimin e fotos nga Brovina: Shumë vonë mund të jetë si kurrë

Botasot - 16.05.2019

Sot deputetja e PDK-së, Flora Brovina e ka publikuar një foto që tregon se si një grua shqiptare dhunohet nga serbët. Kjo foto ka ngjallur reagime të shumta.

Vasfije Krasniqi reagon pas fotos së publikuar nga Flora Brovina

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina tronditi sot opinionin me një foto që vendosi ta publikojë, e që ishte një grua që përdhunohej nga tre ushtarë kriminelë serb, para syve të familjarëve të viktimës.

Foto+18/Përdhunimet e serbëve, denoncimi në kuvendin e Kosovës

BalkanWeb - 16.05.2019

Teksa në Kuvendin e Kosovës zhvillohej seanca plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi tepër tronditëse.

Zyrtari i VV-së: Brovina dhe Veseli i përdorin dëshmitë e krimeve monstruoze të Serbisë për ditë të vështira të tyre ...

Botasot - 16.05.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka reaguar pasi deputetja nga radhët e PDK-së, Flora Brovina ka publikuar fotografi teksa një grua shqiptare dhunohej nga serbët.

Fotografi të tmerrshme: Kështu i dhunonin kriminelët serbë gratë kosovare

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që sipas saj dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serbë gjatë luftës në Kosovë.

Flora Brovina publikon fotografi të përdhunimit të një gruaje gjatë luftës

Zeri - 16.05.2019

Sot Kuvendi i Kosovës mbanë seancë plenare për votimin e Rezolutës për gjenocidin serb gjatë luftës në Kosovë, e pikërisht sot deputetja Flora Brovina, ka publikuar para gazetarëve një fotografi ...

Flora Brovina publikon dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar një grua në Kosovë (Foto/Video)

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë.

Deputetja e PDK-së tregon një fotografi se si tre serbë dhunojnë një grua

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina ka paraqitur sot para gazetarëve një fotografi ku shihen ushtarë serbë duke dhunuar një grua shqiptare. Siç shihet në fotografi tre ushtarë serbë dhunonin gruan ...

Dëshmi tronditëse, pamje se si ushtria serbe ka dhunuar femrat në Kosovë

Botasot - 16.05.2019

Në ditën kur Kuvendi i Kosovës po mbanë seancën plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi tronditëse.

Rezoluta për genocidin serb, Flora Brovina publikon foton e përdhunimit nga ushtarët serbë

Respublica - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina ka publikuar një fotografi tronditëse ku sipas saj shfaqen ushtarë serbë që përdhunojnë një grua nga Kosova gjatë luftës së vitit 1999.

Brovina do të dëshmojë për krimet serbe me një foto ku shihet një grua duke u dhunuar, ajo është ende gjallë

Koha.net - 16.05.2019

Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqes për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët. Në po këtë foto, prapa gruas ku po përdhunohet ajo janë familjarët e ...

Prokuroria Speciale do të nis hetimet në bazë të fotos së publikuar nga deputetja Brovina

Botasot - 16.05.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njofton opinionin se me të marrë lajmin që deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ka paraqitur një fotografi që sipas saj dëshmon dhunimin e një gruaje 35 ...

Pas publikimit të fotografisë nga Flora Brovina reagon RrGK-ja

Zeri - 16.05.2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), ka reaguar pas publikimit të fotografisë e cila shfaq mënyrën se si serbët i dhunonin seksualisht gratë kosovare, në prani të familjarëve.

PDK s’kishte votuar për të kompensuar gratë e dhunuara, Flora Brovina u kërkonte dëshmi

Zeri - 16.05.2019

Opinioni u tmerrua nga dy fotografi që deputetja e PDK-së, Flora Brovina vendosi të shpalosë para mediave. Për terrorin serb gjatë luftës, tregon më së miri ajo pamje ku shihet një e re kosovare që ...

Jahjaga: Veprim i gërditshëm, joligjor dhe jonjerëzor i Flora Brovinës

Zeri - 16.05.2019

Publikimi i fotografive nga deputetja e PDK-ës, Flora Brovina, ku shihet dhunimi i një gruaje nga kriminelët serb gjatë luftës në Kosovë, ngjalli reagime në gjithë vendin.

Brovina nxjerr fotografinë e radhës, si serbët dhunuan për vdekje 7 vjeçaren

Albeu.com - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina , gjatë seancës së Kuvendit ka treguar një fotografi të një vajze 7-vjeçare "> 7-vjeçare , për të cilën ka thënë se ka vdekur pas dhunimit nga forcat serbe gjatë ...

Brovina ekspozon edhe një tjetër fotografi të një viktime të dhunës seksuale

Tetova Sot - 16.05.2019

Flora Brovina, në seancën ku po flitet për gjenocidin serb në Kosovë, tha se argumenti më i mirë për këtë ditë është rezoluta. “Gjenocidi nuk ka ndodhur për herë të parë ndaj popullit tonë.

Familjarët e të mbijetuarve të dhunës seksuale të shqetësuar me pamjet që u publikuan sot, kërkohet largimi i tyre

Koha.net - 16.05.2019

Qendra Kosovare për rehabilitimin e të mbijetuarve të torturës, ka reaguar pas publikimit të fotografisë për dhunën seksuale gjatë luftës në Kosovë, fotografi e publikuar nga Flora Brovina.

Dëshmia e krimeve/ Familjarët të shqetësuar pasi Brovina publikon fotografinë, kërkohet heqja e saj

SOT - 16.05.2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci – Rama, në fjalën e saj në seancën e Kuvendi të Republikës së Kosovës, ku pritet të krijohet një Tribunal që do të gjykojë krimet serbe në Kosovë, ...