TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kina përjashton disa mallra amerikane nga tarifat, Trump mirëpret lëvizjen

ABC News - 11.09.2019

Kina ka përjashtuar disa kategori produktesh amerikane nga tarifat, një lëvizje kjo që është mirëpritur nga presidenti Donald Trump. Por analistët janë skeptikë se ky gjest i afron palët drejt një ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane

VOA - 11.09.2019

Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën

Evropaelire - 10.09.2019

Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën

Telegrafi - 10.09.2019

Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të ...

Kina përjashton disa mallra amerikane nga tarifat, Trump mirëpret lëvizjenContainer trucks arrive at the Port of Long ...

Medial - 11.09.2019

Lexime: 7 Kina ka përjashtuar disa kategori produktesh amerikane nga tarifat, një lëvizje kjo që është mirëpritur nga presidenti Donald Trump. Por analistët janë skeptikë se ky gjest i afron palët ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane

SOT - 11.09.2019

Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane

Flaka - 11.09.2019

Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane

Zeri - 11.09.2019

Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane

Gazeta Express - 11.09.2019

Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën

Lajmi.net - 10.09.2019

“Nëse dëshirojmë të marrim një rezultat të shkëlqyeshëm, duhet të lejojmë që procesi të marrë rrugën e tij”, tha Navarro në një intervistë për CNBC. Presidenti amerikan, Donald Trump, tash e dy vjet ...