TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

UEFA komenton dënimin me burg të kreut të FFK-së, Agim Ademi

Zeri - 12.07.2019

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka dalë me një qëndrim sa i përket çështjes së dënimit me burg të kreut të FFK-së, Agim Ademi. Ky i fundit vetëm ditë më parë u dënua me nëntë muaj ...

UEFA e zbulon qëndrimin e vet karshi Agim Ademit të dënuar me 9 muaj burgim efektiv

Gazeta Express - 12.07.2019

UEFA nuk e komenton situatën e krijuar në futbollin kosovar pas dënimit me 9 muaj burgim efektiv që Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka shqiptuar presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës ...

Zhvillimet e fundit në FFK, presidenti Agim Ademi në takim me drejtuesit e UEFA-s

Zeri - 11.07.2019

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, po qëndrojnë në selinë e UEFA-s me ftesë të drejtorit të federatave kombëtare, Zoran Lakovic, ku dje dhe sot kanë zhvilluar takime të ...

UEFA flet rreth dënimit të Agim Ademit

Telegrafi - 12.07.2019

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka dalë me një qëndrim sa i përket çështjes së dënimit me burg të kreut të FFK’së, Agim Ademi. Ky i fundit vetëm ditë më parë u dënua me nëntë muaj ...

UEFA po e kryen punën që nuk e kreu Komuna e Prishtinës

Zeri - 11.07.2019

Në vitin 2017 numri një i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte postuar një status ku premtonte se stadiumi i Hajvalisë do të jetë më moderni në Prishtinë, por tash kur kanë kaluar dy vjet e ...

Ademi merr përkrahje nga UEFA! Ai shkoi me ftesë të Lakoviqit

Botasot - 11.07.2019

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, po qëndrojnë në selinë e UEFA-s me ftesë të drejtorit të federatave kombëtare, Zoran Lakoviq, ku dje dhe sot kanë zhvilluar takime të ...

Agim Ademi merr përkrahje nga UEFA

Gazeta Express - 11.07.2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, po qëndrojnë në selinë e UEFA-s me ftesë të drejtorit të federatave kombëtare, Zoran Lakovic, ku ...

Agim Ademi merr përkrahje nga UEFA

Zhurnal - 11.07.2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, po qëndrojnë në selinë e UEFA-s me ftesë të drejtorit të federatave kombëtare, Zoran Lakovic, ku ...

FFK merr përkrahje nga UEFA për projektet e reja

Medial - 11.07.2019

19:05, 11 Korrik 2019 Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë përkrahje për projektet e reja nga shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë (UEFA). Konfirmimi ka ardhur nga Zoran Lakovic, Drejtor i ...