TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Epidemia e fruthit: Furnizohet urgjentisht me barna Klinika Infektive

Gazeta Express - 12.10.2017

Barnat, madje edhe ato të Listës Esenciale, për shërimin e Epidemisë së Fruthit, mungonin gjatë ditës së djeshme në Klinikën Infektive në QKUK. Pacientët detyroheshin që ato t’i blejnë vet.

Pas vdekjes së bebes nga fruthi vjen apeli për familjet e Kosovës

Albeu.com - 12.10.2017

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka reaguar mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos imunizimit /vaksinimit.

Në QKUK po trajtohen 36 raste me fruth

Evropaelire - 12.10.2017

Infektologu Hamdi Ramadani, njëherësh drejtor i Klinikës infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se në këtë klinikë janë duke u mjekuar 36 raste me fruth, prej tyre 4 janë në ...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

Telegrafi - 12.10.2017

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas ...

Pas vdekjes së foshnjës edhe 4 raste të rënda të fruthit në QKUK

Gazeta Express - 12.10.2017

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas ...

Një foshnjë 15 muajshe ka vdekur nga fruthi

Koha.net - 11.10.2017

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur sot në Klinikën Infektive në QKUK. Fëmija i komunitetit rom, që ishte shtruar në këtë klinikë para tri ditësh, ishte diagnostikuar me fruth dhe ishte konstatuar se ...

36 raste me fruth po trajtohen nл Klinikлn Infektive

Botasot - 12.10.2017

Ushtruesi i drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në ...

Vdes nga fruthi fëmija 14 muajsh (Video)

Lajmi.net - 11.10.2017

Një fëmijë 14 muajsh ka vdekur si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit. Në klinikën infektive thanë se viktima nuk ishte vaksinuar me kohë. Prandaj bënë apel tek të gjithë që të marrin vaksinat me ...

IKSHP: Kлtл vit janл regjistruar 94 raste tл fruthit nл Kosovл

Botasot - 11.10.2017

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar ...

Ismaili apelon: Prindлr, vaksinojini fлmijлt!

Botasot - 11.10.2017

Pas rastit tragjik të vdekjes së vajzës së vogël Rabije Kasumi si pasojë e sëmundjes së fruthit, Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Info Lokale, se duhet të rritet vetëdijesimi rreth ...

Familja që u godit nga fruthi: Humbën një foshnjë, zëvendësministri pagoi për ilaçet

Gazeta Express - 11.10.2017

Para dy ditësh Sabile Kastrati nga Fushë Kosova kishte sjellë në Klinikën Infektive pesë fëmijët e saj të prekur me epideminë e fruthit. Të njëjtët u janë nënshtruar terapive në këtë klinikë.

Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK

Albeu.com - 11.10.2017

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit . Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në ...

Të hënën nis vaksinimi kundër gripit sezonal në Maqedoni

Telegrafi - 11.10.2017

Të hënën (16 tetor) fillon vaksinimi kundër gripit sezonal i popullatës, njofton Qendra për Shëndet Publik në Ohër. Për këtë qëllim janë siguruar 3000 vaksina për rajonin e Ohrit, Dibrës dhe Strugës.

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

Almakos - 11.10.2017

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në ...

Vdes foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në Kosovë

Lajmi.net - 11.10.2017

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Flet për Express nëna që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

Gazeta Express - 11.10.2017

Gjendje kaotike në Klinikën Infektive nga epidemia e fruthit, dhjetëra fëmijë kërkojnë ...

Vdes një bebe në QKUK

Albeu.com - 11.10.2017

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur për familjarët ...

Foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në këtë vit

Gazeta Express - 11.10.2017

Një foshnjë 15 muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të ...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

Almakos - 12.10.2017

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas ...

Fruthi i merr jetën fëmijës 14 muajsh

Albeu.com - 11.10.2017

Një fëmijë 14 muajsh ka humbur jetën si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit. Në klinikën infektive thanë se viktima nuk ishte vaksinuar me kohë. Prandaj bënë apel tek të gjithë që të marrin ...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

Almakos - 11.10.2017

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar ...

Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK

Zhurnal - 11.10.2017

Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK Prishtinë, 11 tetor - Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit.

Të hënën nis vaksinimi kundër gripit sezonal në Maqedoni

Botasot - 11.10.2017

Të hënën (16 tetor) fillon vaksinimi kundër gripit sezonal i popullatës, njofton Qendra për Shëndet Publik në Ohër. Për këtë qëllim janë siguruar 3000 vaksina për rajonin e Ohrit, Dibrës dhe Strugës.

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

Telegrafi - 11.10.2017

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në ...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

Alb Portali - 11.10.2017

Loading... Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

36 raste me fruth po trajtohen në QKUK

Koha.net - 12.10.2017

UD. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike ...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

Telegrafi - 11.10.2017

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar ...

Flet nëna që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

Botasot - 11.10.2017

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në ...

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

Lajm - 11.10.2017

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në ...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

Lajmi.net - 12.10.2017

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas ...

IKSHP: Situata epidemiologjike me fruth është nën kontroll

Koha.net - 11.10.2017

Instituti Kombëtar i Shëndeti Publik i Kosovës, sonte, pas vdekjes së një foshnje 15 muajshe në QKUK nga fruthi, ka publikuar një komunikatë për situatën epidemiologjike të fruthit në Kosovë, ...

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

Botasot - 11.10.2017

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në ...

QKUK: 36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

Kosova Live - 12.10.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në ...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

Lajmi.net - 11.10.2017

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar ...

Edhe 4 raste të rënda me fruth në QKUK

Albeu.com - 12.10.2017

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t'u njohur nga afër me gjendjen, pas ...