TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Raiola është në Paris! Po diskutohet për kalimin e De Ligt te PSG

BalkanWeb - 12.06.2019

Mino Raiola është në Paris për t’u takuar me krerët e Paris Sën Zhërmenit. Në këto çaste, prokuratori i famshëm është në kryeqytetin francez për të biseduar me PSG për mundësinë e transferimit në ...

Hakohet llogaria e Abidalit në Instagram, ku thuhet se Barcelona nuk e do De Ligtin

Telegrafi - 12.06.2019

Barcelona ka konfirmuar se llogaria e Eric Abidalit në Instagram është hakuar, pasi që aty është bërë me dije se ata më nuk janë të interesuar në transferimin e Matthijs de Ligt.

Abidal sqaron situatën e De Ligtit me Barcelonën

Gazeta Express - 12.06.2019

Gjatë orëve të fundit është raportuar se Matthijs de Ligti mund të mos i bashkohet Barcelonës gjatë afatit kalimtar të verës, por Paris Saint-Germainit.

De Ligt afër transferimit në PSG, menaxheri i tij mban takim në Paris

Gazeta Express - 12.06.2019

Spekulimet për të ardhmen e kapitenit te qendërmbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligt, po vazhdojnë ende. Lajmet e fundit që vijnë nga Spanja thonë se menaxheri i Matthijs de Ligtit, Mino Raiola, ...

Barcelona dorëzohet për De Ligt?

Lajmi.net - 12.06.2019

‘Blaugranasit’ tashmë ka arritur një marrëveshje me kampionët e Eredivisie për një nënshkrim që i ka kushtuar 75 milionë euro [De Jong] dhe ata paraqitën ofertën e tyre përfundimtare për holandezin ...

Barcelona po e humb durimin me De Ligtin

Gazeta Express - 12.06.2019

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt, ende nuk e ka marrë vendimin për të ardhmen e tij dhe Barcelona tashmë ka filluar të irritohet nga mënyra se si holandezi po sillet gjatë ...

PSG djeg konkurencën, De Ligt drejt Kullës Eiffel!

SuperSport - 12.06.2019

Jo vetëm Barcelona, Juventus dhe Manchester United, pasi në garë për shërbimet e yllit të Ajaxit, Matthijs De Ligt është edhe Paris Saint Germain. Mund të jetë pikërisht talenti holandez goditja e ...

Nuk është Barcelona, ja ku transferohet De Ligt

Alsat - 12.06.2019

Në mediat e huaja ditë më parë u raportua se Barcelona ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt për 75 milionë euro. Por si duket kjo nuk ëhstë e vërtetë pari që PSG është ...

Ajaksi gjen zëvëndësimin për De Ligt

Alsat - 12.06.2019

Rio Hilen është përforcimi më i ri i Ajaksit, i cili vjen në vend të Matijs De Ligt, për të cilin besohet se do të largohet nga kampionët e Holandës. Për De Ligtin kanë shfaqur interesim të gjithë ...

De Ligt ka vendosur…..drejt Parisit

Alsat - 12.06.2019

PSZH është futur në garë për holandezin De Ligt dhe i mëshon fort pistës së mbrojtësit. Në kryeqytetin francez duan që të gjejnë zëvendësuesin ideal të Tiago Silvës dhe 19-vjeçari i Ajaksit është ...

Mësohet më në fund skuadra e re e De Ligt

Lajmi.net - 12.06.2019

Mbrojtësi 19 vjeçar pati një sezon të paharruar me Ajax, ku arritën deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Kontributi i De Ligt në këtë sukses të Ajax, ka bërë që shumë skuadra të shprehin ...

Me Messin apo me Ronaldon? De Ligt i dyzuar për të ardhmen e tij

SuperSport - 11.06.2019

Tashmë që sezoni 2018/19 ka përfunduar për mbrojtësin e Ajaxit Matijs de Light, edicioni i ri shoqërohet ende me dilemën se cilën fanellë do të mbajë veshur.

Ylli i shumëkërkuar holandez: Paratë s’janë problem për mua, dua të luaj

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt, ende nuk e di ku do të luajë sezonin e ardhshëm, por këmbëngul se nuk i intereson ana financiare por nëse klubi i ri do të mundë t’ia garantojë atij një vend ...

Ronaldo apo De Jong? De Ligt zgjedh lojtarin me të cilin do luante

Lajmi.net - 11.06.2019

Ylli i Ajax është një nga talentët më të kërkuar në futbollin botëror pas një sezoni të jashtëzakonshëm në të cilin ai ndihmoi klubin e tij deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ronaldo u fut “shkes”, De Ligt tradhton Barcelonën!

BalkanWeb - 11.06.2019

Të gjithë e duan por De Ligt nuk e ka aspak me nxitim të vendos për të ardhmen. Mbrojtësi holandez ka përfunduar në shënjestrën e klubeve më të rëndësishme në Europë, mjafton të zgjedh ku dëshiron të ...

Abidal sqaron situatën e De Ligtit me Barcelonën

Botasot - 12.06.2019

Gjatë orëve të fundit është raportuar se Matthijs de Ligti mund të mos i bashkohet Barcelonës gjatë afatit kalimtar të verës, por Paris Saint-Germainit.

De Ligt drejt Parisit, PSG në bisedime me menaxherin e lojtarit

Albeu.com - 12.06.2019

Spekulimet për të ardhmen e kapitenit te qendërmbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligt, po vazhdojnë ende. Lajmet e fundit që vijnë nga Spanja thonë se menaxheri i Matthijs de Ligtit, Mino Raiola, ...

Kapiteni i Ajaksit, ofertë nga klubi i sheikëve

ABC News - 10.06.2019

Paris Sen Zhermeni është fare pranë kapitenit të Ajaksit, De Ligt. Klubi francez pritet të bëjë një ofertë të madhe për klubin holandez, dhe një rrogë të madhe për mbrojtësin 19-vjeçar Kush nuk e ...

Po mahnit Evropën, tjetër skuadër në gjurmët e De Ligt

Flaka - 10.06.2019

Paris Saint Germain futet në garë për mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt. Lajmi vjen nga mediat britanike, me “The Independent” që pohon se kampionët e Ligue 1 kërkojnë firmën me 19 vjeçarin.

De Ligt i befason të gjithë me zgjedhjen e tij!

Botasot - 12.06.2019

U mendua se Barcelona kishte arritur marrëveshjen me Matthijs de Ligt për 75 milionë euro, por jo! PSG është futur në garë dhe i mëshon fort pistës së mbrojtësit.

Me Messin apo me Ronaldon?

Flaka - 11.06.2019

Tashmë që sezoni 2018/19 ka përfunduar për mbrojtësin e Ajaxit Matijs de Light, edicioni i ri shoqërohet ende me dilemën se cilën fanellë do të mbajë veshur.