TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Smajl Latifi: Masakra qe një shekull nga shteti serb, prapë përndiqen shqiptarët

Botasot - 22.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim, Kryetarin e Komunës së Rahovecit, Smajl Latifin, i cili ka reaguar ndaj kësaj ftese duke numëruar krimet që kanë kryer serbët në Kosovë.

Pas Smajl Latifit, merr ftesë nga Specialja edhe një ish-pjesëtar i UÇK-së nga Rahoveci

Telegrafi - 22.10.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Rahovec ka bërë të ditur se ish-ushtari i UÇK-së dhe ish-eprori i TMK-së, Milaim Latifi, ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale.

Specialja thërret edhe ish-eprorin e TMK-së

Lajmi.net - 22.10.2019

Milaim Latifi ishte pjesë e UÇK-së dhe epror i TMK-së. Lexo edhe: Arrijnë shtatë ftesa të reja nga Gjykata Speciale, nuk përjashtohet mundësia për protesta Kujtojmë se Gjykata Speciale sot ka dërguar ...

Gjykata Speciale fton për intervistim Smajl Latifin

Gazeta Express - 22.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim Smajl Latifin, kryetarin e Komunës së Rahovecit, raporton Gazeta Express. Kështu ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Facebook vetë Latifi.

Ish-eprori i TMK-së, merr ftesë nga Specialja

Botasot - 22.10.2019

Pas kryetarit të Komunës së Rahovecit, Samjl Latifi, ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe Milaim Latifi. Derisa kryetari i Rahovecit ishte komandant i Batalionit të lll-të të Brigadës 124 ” ...

Specialja s’ka të ndalur, tjetër ftesë - ftohet kryetari i kësaj komune

Botasot - 22.10.2019

Edhe kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është ftuar nga Gjykata Speciale, raporton “Bota sot”. Këtë e ka konfirmuar vetë Latifi përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Smajl Latifi ftohet nga Specialja

Koha.net - 22.10.2019

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë të ditur se ka pranuar të martën një ftesë për t’u paraqitur në Zyrën e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë.

Gjykata Speciale fton për intervistim Smajl Latifin

Zeri - 22.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim Smajl Latifin, kryetarin e Komunës së Rahovecit, raporton Gazeta Express. Kështu ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Facebook vetë Latifi.

Specialja fton kryetarin e Rahovecit

Medial - 22.10.2019

Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, është ftuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vetë Latifi, nëpërmjet llogarisë në Facebook. “Sot kam pranuar një ftesë për t’u paraqitur në ...

Specialja e ftoi edhe një kryetar të komunës në Kosovë

Portalb - 22.10.2019

Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi , është ftuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vetë Latifi, nëpërmjet llogarisë në Facebook. “Sot kam pranuar një ftesë për t’u paraqitur në ...

Smajl Latifi, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Telegrafi - 22.10.2019

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Latifi këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ku ka shkruar se ftesën e ka ...

Nuk ndalen ftesat e Speciales, ish-eprori i TMK-së është i ftuari i radhës

Zeri - 22.10.2019

Pas kryetarit të Komunës së Rahovecit, Samjl Latifi, ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe Milaim Latifi. Derisa kryetari i Rahovecit ishte komandant i Batalionit të lll-të të Brigadës 124 ” ...

Merr ftesë nga Specialja edhe një ish-pjesëtar i UÇK-së nga Rahoveci

Medial - 22.10.2019

18:50 | 22 Tetor 2019 Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Rahovec ka bërë të ditur se ish-ushtari i UÇK-së dhe ish-eprori i TMK-së, Milaim Latifi, ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale.

Daut Haradinaj i del në krah Smajl Latifit, pas ftesës nga Specialja

Botasot - 22.10.2019

Ish deputeti i partisë së Aleancës së Ardhmërisë së Kosoëes, Daut Haradinaj, i del në krah anëtarit të kësaj partie, njëherazi kryetarit të komunës së Rahovecit, Smajl Latifilit pas ftesës për ...

Daut Haradinaj i del në krah Smajl Latifit, pas ftesës nga Specialja

Lajmi.net - 22.10.2019

E Haradinaj pas kësaj thirrjeje ka shpërndarë një fotografi me Latifin me një përshkrim “ Me Smajlin”. Ndërsa lajmin për ftesën për ntervistim nga Gjykata Speciale e ka bërë të ditur përmes një ...

Smajl Latifi: Masakra qe një shekull nga shteti serb, prapë përndiqen shqiptarët

Zeri - 22.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim, Kryetarin e Komunës së Rahovecit, Smajl Latifin, i cili ka reaguar ndaj kësaj ftese duke numëruar krimet që kanë kryer serbët në Kosovë.