TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ceca nuk kursen fjalët nga takimi me Putinin

Lajmi.net - 18.01.2019

Ceca ka qenë më mesin e atyre që u takuan me presidentin rus, Vladimir Putin gjatë vizitës së tij në Beograd. Serbët vazhdojnë ta komentojnë vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

Një ditë pas vizitës së Putin, Vuçiç lut Kosovën të heqë taksën 100%

ABC News - 18.01.2019

Një ditë pas vizitës së presidentit rus Putin, presidenti serb Aleksandar Vuçiç përsëriti kërkesën ndaj Kosovës për të hequr taksën 100% për produktet serbe.

Daçiq i këndon Putinit, shikojeni reagimin e presidentit rus

Lajmi.net - 18.01.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka kënduar për presidentin rus, Vladimir Putin në darkën solemne në Pallatin e Serbisë. Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq e ka ...

“Alo” zbulon numrin e serbëve që pritën Putinin në Beograd

Lajmi.net - 18.01.2019

Numër i madh i qytetarëve serbë dolën në rrugë gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin. Portali serb “Alo” shkruan se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin u prit në Beograd nga mbi 125 mijë ...

Putin ka një skenar të ri për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Lajmi.net - 18.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin qëndroi të enjten për vizitë në Serbi. Ish ambasadori i Serbisë në Bjellorusi, Sreçko Gjukiq ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin gjatë vizitës në ...

Demokratët e Serbisë: I rëndësishëm qëndrimi i Rusisë rreth Kosovës

Botasot - 18.01.2019

Partia opozitare Demokratike e Serbisë, me rastin e vizitës së presidentit rus Vladimir Putin në Beograd beson se është shumë e rëndësishme që Rusia zyrtare në mënyrë të qartë ka shfaqur qëndrimin se ...

Vuçiq: Pa Rusinë s’ka vendim për Kosovën

Koha.net - 18.01.2019

Pa Rusinë dhe për shkak të fuqisë së Rusisë në Këshillin e Sigurimit, është e qartë se kurrfarë zgjidhjeje për problemin e Kosovës nuk do të ketë. Para çdo zgjidhjeje të problemit të Kosovës do të ...

Putini u prit në Serbi më përzemërsisht se në provincat ruse, por...

DW - 18.01.2019

Vladimir Putini u prit në Serbi më mirë se në shumë vende të Rusisë. Kjo vizitë nënvizoi miqësinë mes Rusisë dhe Serbisë, por la pas vete shumë çështje të hapura.

Gjatë vizitës së Putinit në Serbi, vetura me targa të Shqipërisë alarmoi autoritet serbe – në fund doli të jetë makinë ...

Telegrafi - 18.01.2019

Gjatë vizitës së presidenti rus Vladimir Putin në Serbi ku pos takimeve zyrtare, ai është pritur edhe nga qytetarë që e duartrokisnin. Mirëpo gjatë vizitës në kishën Shën Sava të Beogradit, ndodhi ...

Bërnabiç: Brukselit nuk ka pse ti pengoj vizita e Putinit në Beograd

Botasot - 18.01.2019

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç ka hedhur poshtë dyshimet e gazetarëve serb të cilët e kanë pyetur nëse vizita e presidentit rus Vladimir Putin do të mund të ndikonte negativisht në raportet e ...

Bërnabiq: Vizita e Putinit nuk do të ndikojë në marrëdhëniet me BE-në

Lajm - 18.01.2019

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se është shumë e kënaqur me vizitën e presidentit rus Vladimir Putin, të cilin ajo e vlerësoi si jashtëzakonisht të rëndësishme në kuptimin politik dhe atë ...

Putin sfidon NATO-n nga Serbia

ABC News - 18.01.2019

Vizita e presidentit rus Putin në Serbi ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare. ndërsa deklarata më e fortë e liderit të Kremlinit ishte sfida për NATO-n: nuk do ju lëmë Ballkanin në dorë.

Një nga deputetët e Kuvendit të Maqedonisë takoi Putinin në Beograd (FOTO)

Ina - 18.01.2019

Vizita e presidentit rus Vlladimir Putin në Beograd është ndjekur edhe në SHkup, ku ka pasur debate të ndryshme. Por mediat kanë shkruar se me Putinin është takuar edhe një nga deputetët e Kuvendit ...

Putin fluturoi, mbetën 5 pyetje të vështira për Serbinë

Botasot - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin pas vizitës në Serbi u kthye në Moskë. Një ditë pas euforisë ka nis vendosja e vijës rreth ngjarjes më të rëndësishme për Serbinë në këtë vit, por këtu kanë mbetur 5 ...

Putin në Beograd: Veprimet e Prishtinës rrezikojnë qëndrueshmërinë në Ballkan

SOT - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin ka akuzuar dje nga Beogradi autoritetet e Kosovës për veprimesh provokuese ndaj Serbisë që sipas tij mund të dëmtojnë qëndrueshmërinë në Ballkan.

FOTO/ Putin emocionohet nga dhurata simbolike e Vuçiç

BalkanWeb - 18.01.2019

Pasha, një Sarplaninac 3-muajsh me një pemë familjare prej shtatë brezash, u bë qen i pestë që iu dha Vladimir Putinit që kur u bë president në vitin 2000, por ndoshta edhe dhurata më simbolike e ...

‘Çmendet’ Putini: Policia serbe ka të drejtë të jetë në Kosovë

Botasot - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë vizitës në Serbi ka thënë se pozicioni i Rusisë për çështjen e Kosovës është i njohur. “Ne jemi në favor të gjetjes së një zgjidhje në koordinim me Rezolutën 1244 ...

“Spasiba”, një qen dhe një dekoratë

Gazeta Tema - 18.01.2019

Nga Enver Robelli Fjala më e dëgjuar gjatë gjithë ditës së djeshme në Radio Beograd ishte «spasiba». Erdhi Vladimir Putini në Beograd dhe homologut të tij, presidentit serb Aleksandar Vuçiq, gati iu ...

Putin niset drejt Moskës, Vuçiq e përshëndet “babën”

Botasot - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbaruar vizitën në Serbi. Në ora 20:15 ai është nisur me avion drejt Rusisë. Deri në aeroport e përcolli presidenti serb Aleksander Vuçiq.

Ahmeti: Vizita e Putinit në Beograd, tregoi se marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg (Video)

Telegrafi - 17.01.2019

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se vizita e presidentit rus, Vladimir Putin në Serbi, ka treguar se marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg. Ahmeti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Cila ishte porosia kryesore e Putinit nga Beogradi?

Botasot - 17.01.2019

"Qëndrimi i Rusisë në çështjen e Kosovës është i qartë - Moska angazhohet për zgjidhje të pranueshme reciproke ndërmjet Beogradit dhge prishtinës të bazuar në rezolutën 1244 të OKB-së", shkruan ...

Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!

Albeu.com - 17.01.2019

Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që në muret e kryeqytetit serb shkruheshin aso kohe bilbordet me logon: “Vladimmir, shpëtojë ...

Putin në Beograd: Për stabilitet në Ballkan duhen kompromise

DW - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje të enjten (17.01) në Beograd për stabilitet në Ballkan. Kreu i Kremlinit po viziton Serbinë, një aleat kyç i Moskës në rajonin e paqëndrueshëm.

Mesazhi i Putin për Kosovën: Mbështesim çdo marrëveshje të pranueshme për Serbinë

Top Channel - 17.01.2019

Rusia mbështet arritjen e një marrëveshje të pranueshme reciproke Prishtinë-Beograd në përputhje me rezolutën 1244, deklaroi ne kryeqytetin serb presidenti rus Vladimir Putin.

Dhurata që Putin i dha Vuçiqit ka lidhje me Stalinin

Lajmi.net - 17.01.2019

Gjatë vizitës së sotme në Serbi presidenti rus Vladimir Putin e dekoroi homologun e tij serb Aleksander Vuçiq me çmimin ‘Aleksandër Nevski ‘ Këtë çmim Vuçiq e mori për shkak që ka ndihmuar në ...

Putini në Beograd

Telegrafi - 17.01.2019

Leonidha Mërtiri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, sot është në Beograd. Mijëra policë serbë së bashku me elitën e Forcave Speciale ruse, prej ditësh janë në gatishmëri për të garantuar sigurinë e ...

Vladimir Putin, Letërnjoftimi, shkollimi, vitet, lartësia, pasuria dhe shërbimi në KGB

Botasot - 17.01.2019

Shumë media botërore kanë raportuar sot për vizitën e presidentit të Rusisë Vladimir Putin në Beograd, ku përmenden qëndrimet e tij rreth gjendjes aktuale, raporteve ndërkombëtare por edhe për gjërat ...

Putin mesazh Kosovës nga Serbia, e paralajmëron për formimin e Ushtrisë

SOT - 17.01.2019

Në takimin zyrtar në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë për shtyp presidenti rus Putin bëri me dije se lëvizjet e fundit të Prishtinës zyrtare krijojnë një konflikt ...

Vuçiq kërcënon: Nëse nuk gjendet zgjidhja për Kosovën, Putin do të pyetet më shumë!

Botasot - 17.01.2019

Presidenti serb ka theksuar se nuk mund të jetë optimist, se mendon se arritja e zgjidhjes nuk është afër dhe nuk është reale që të ketë në një të ardhme të afërme shkruan “expresso” transmeton “Bota ...

Gjithçka rreth vizitës së Putinit në Beograd

Koha.net - 17.01.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, arriti gjatë ditës për vizitë zyrtare në shtetin e vetëm me raporte të mira në Evropë. Në një ceremoni pompoze në Beograd, Putini u mirëprit nga presidenti serb.

Mediat botërore: Putini konsolidon lidhjet me Serbinë

Evropaelire - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, udhëheqë delegacionin e lartë rus gjatë vizitës në Serbi, me qëllim që të zhvillojë bashkëpunimin me vendin që synon të bëhet pjesë e BE-së, shkruan rrjeti ...

Vuçiq dhe Putin tregojnë qëndrimin e tyre për çështjen e Kosovës

Botasot - 17.01.2019

"Kemi drejtimin strategjik të cilin nuk do ta ndryshojmë " është përgjigjja e Vuçiqit në pyetje nëse pret presion më të madh Serbinë për shkak Rusisë.

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, ushtria dhe taksa tensionuan situatën

Lajmi.net - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare në Serbi ka folur edhe për Kosovën, transmeton ...

Putin merr dhuratë nga Vuçiç pastorin ilir (Emri+Fotot)

SOT - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka marrë sot dhuratë nga Vuçiç një pastor Ilir, të cilin e ka quajtur me emrin ‘Pasha’. Kjo dhuratë i është bërë Putinit për arsye se presidenti rus shquhet për ...

Veprim qesharak i Policisë së Serbisë gjatë vizitës së Putinit në Beograd

Zeri - 17.01.2019

Pak para se të arrij në Beograd presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, policia serbe ka ndalur një veturë me targa të Shqipërisë, të cilën kanë nxituar ta kontrollojnë detajisht, raporton portali ...

Putin: Veprimet e Prishtinës rrezikojnë qëndrueshmërinë në Ballkan

VOA - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin, akuzoi të enjten autoritetet në Kosovë për ndërmarrje veprimesh provokuese ,siç është themelimi i ushtrisë që, sipas tij mund të dëmtojnë qëndrueshmërinë në Ballkan.

Ahmeti: Vizita e Putinit në Beograd, shpërfaq nevojën urgjente të demokratizimit të Ballkanit Perëndimor

Koha.net - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, sot ka vizituar Serbinë ku është takuar me presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Nga atje, ka dhënë deklarata duke e akuzuar Kosovën se po bën provokime.

Putin merr presidentin serb për një udhëtim në limuzinën e tij

BalkanWeb - 17.01.2019

Automjeti i blinduar prej 6 tonësh është bërë ylli i udhëtimeve të Vladimir Putinit jashtë vendit. Gjatë vizitës së tij në Serbi, Presidenti Aleksandër Vuçiç ishte i ftuar të hipë në makinën e ...

Vuçiq: Jemi duke e shqyrtuar përfshirjen e Rusisë në dialog

Tetova Sot - 17.01.2019

Presidenti i i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë se pa përfshirjen e Rusisë nuk do të ketë zgjidhje të çështjes së Kosovës. Ai ka treguar se janë duke e shqyrtuar mundësinë e përfshirjes së Rusisë ...

Putin kërkon kompromise për Kosovën

Zeri - 17.01.2019

Me rastin e Kosovës, Presidenti serb Vuçiq shtoi se para çdo vendimi ai do të konsultohet me Putin dhe se ai duket se ka marrë mbështetjen e tij në këtë drejtim. Pas kësaj, Vladimir Putin mori fjalën.

Pazari 660 milionë euro

Respublica - 17.01.2019

Serbia dhe Rusia firmosën 21 marrëveshje me vlerë 660 milionë euro. Putin u prit me ceremoni të vecantë me të shtëna kurse në rrugët e kryeqytetit dolën mijëra veta për ta pritur gjatë lutjes në ...

Mediat botërore: Putin në Serbi u prit si “super-yll”

Botasot - 17.01.2019

Mediat anekënd Evropës dhe ShBA sot gjatë gjithë ditës janë marrë me vizitën e presidentit rus Vladimir Putin në Serbi, shkruan “Blic”, transmeton “Bota Sot” "Ekspres-i" francez: Putin në Serbi është ...

Putin mbërrin në Beograd, Daçiç: Presim mbështetje për Kosovën

ABC News - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin po zhvillon vizitë zyrtare në Beograd, ndërsa në aeroport është pritur nga homologu serb Vuçiç. Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç, u shpreh se pret mbështetje nga ...

Putin në Serbi: Taksa dhe FSK mund të destabilizojnë Ballkanin

BalkanWeb - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ndodhet për një vizitë zyrtare në Serbi, ndërsa është takuar me homologun serb, Aleksandar Vuçiç. “Rusia pajtohet që Beogradi dhe Prishtina të arrijnë një ...

Fotot e pritjes madhështore të Vladimir Putin në Serbi

SOT - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti sot në Serbi me një pritje madhështore për të treguar mbështetjen e tij ndaj liderit të vendit dhe politikave të tij pro-ruse.

Mediat botërore: Putinin në Serbi e mirëpritën si “Superyll”

Zeri - 17.01.2019

Mediat në të gjithë Evropën, por edhe në Shtetet e Bashkuara po merren me vizitën e sotme të presidentit rus Vladimir Putin në Serbi, transmeton Zeri.info.

Sulmohet gazetari që ishte duke ndjekur Putinin në Beograd

Botasot - 17.01.2019

Ekipi i televizionit N1 është sulmuar nga një person në rrugët e Beogradit. I dyshuari (me flamur në dorë) sulmoi fizikisht gazetarin i cili ishte duke ndjekur ceremoninë e vizitës së presidentit ...

Putin: S’ka ndryshuar qëndrimi ynë për Kosovën, taksa dhe ushtria tensionuan situatën

Botasot - 17.01.2019

(E plotësuar) - Presidenti i Rusisë, Aleksader Putin, në konferencë për media ka folur edhe për çështjen e zgjidhjes së problemit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë.

Incident gjatë vizitës së Putinit në Beograd, policia kontrolloi një makinë me targa shqiptare

Flaka - 17.01.2019

kipe të plocisë serbe kanë rrthuar një veturë me targa shqiptare në afërsi të kishës “Shën Sava”, para se presidenti rus Vladimir Putin të arrijë për vizitë.

Putin mbërriti në Beograd,nën masa të rrepta sigurie

Portalb - 17.01.2019

Ka mbërritur në Serbi, nën masa të rrepta të sigurie, presidenti i Rusisë Vladimir Putin. Kreu i Kremlinit u prit në Aeroportin e Beogradit nga shefi i qeverisë serbe Aleksandar Vuçiç, transmeton ...