TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skandali/1.3 miliardë $ kokainë në anijen e bankës amerikane

BalkanWeb - 12.07.2019

Autoritetet amerikane kanë kapur mbi 1 miliard dollarë kokainë në pronësi të një fondi të drejtuar nga banka e investimeve dhe kompania e shërbimeve financiare, JPMorgan Chase.

SHBA, Filadelfia, kapet drogë me vlerë 1.3 miliardë dollarë e fshehur në kontenier

Botasot - 11.07.2019

Dogana amerikane ka kapur një anije me drogë në llogari të super bankes JPMorgan, pasi autoritetet gjetën mbi një miliard dollarë drogë, në të, njofton shtypi amerikan raporton Bota sot.