TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Von der Leyen: Në fjalimin programatik për Europën zë vend edhe Ballkani

DW - 08.11.2019

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të BE, ku bën pjesë edhe një Europë që mëson ...

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në!

SOT - 08.11.2019

Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe ...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut

Botasot - 08.11.2019

Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE.

Von Der Leyen dhe Merkel kundër Macron: Do t`i ofrojmë Shqipërisë dhe Maqedonisë rrugë alternative!

Top Channel - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyce që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në.

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

Gazeta Tema - 08.11.2019

“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula ...

Kancelarja Merkel dhe Presidentja e KE, Von der Leyen: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka ...

RTSH - 08.11.2019

Presidentja Shefja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u shpreh gjatë një konference shtypi në Berlin se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është me rëndësi të madhe ...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE

BalkanWeb - 08.11.2019

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ...

Ursula von der Leyen pret nga Oliver Varhelyi të vazhdojë me përkrahjen e Shkupit dhe Tiranës drejt BE-së

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në letrën dërguar kandidatit për komisarit për zgjerim, Oliver Varheulyi, thuhet se pret nga ai të vazhdojë të angazhohet për nisjen e ...

Bruksel, Von der Leyen zgjedh rumunen Valean në ekipin e saj

BalkanWeb - 07.11.2019

Presidentja e përzgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, zgjodhi komisioneren Adina Valean për postin e Transportit, njoftoi zëdhënësi i Von der Leyen-it.

Bruksel, Von der Leyen zgjedh rumunen Valean në ekipin e saj

Zhurnal - 07.11.2019

Presidentja e përzgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, zgjodhi komisioneren Adina Valean për postin e Transportit, njoftoi zëdhënësi i Von der Leyen-it.

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE

Java News - 08.11.2019

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi të Premten presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von ...

Merkel dhe Von Der Leyen dalin kundër Macron për shqiptarët

Botasot - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyce që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në.

Shpresë për hapjen e negociatave? Presidentja e KE-së: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje të ...

SOT - 08.11.2019

Pas takimit në Berlin me kancelaren Angela Merkel, Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të ...

Ursula von der Leyen kundër Macronit rreth Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut

Koha.net - 08.11.2019

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyçe që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në.

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 08.11.2019

Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE, ...