TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pakti Rama- Basha në 2017, Shehi: Një budallallëk i PD-së të linte në qeveri ministra të vdekur

Gazeta Express - 15.05.2019

Kreu LZHK-së Dashamir Shehi i është rikthyer marrëveshjes Rama- Basha në vitin 2017, duke deklaruar se qëndrimi i ministrave teknikë të PD-së në qeveri me Rmën ishte një gabim.

Rrëzimi i Ramës/ Dashamir Shehi zbulon armën e fundit të opozitës

SOT - 15.05.2019

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi u shpreh se arma e fundit e opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme është protesta. " Ne do ti eksplorojmë të gjitha mundësitë, por arma e fundit dhe decizive do ...

Shehi: Protesta, arma e fundit e opozitës

Botasot - 15.05.2019

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora u shpreh se arma e fundit e opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme është protesta.

“Negociata, por edhe protestë”/ Opozita vendos sot ditën e protestës kombëtare

Top Channel - 15.05.2019

Opozita do të dalë sërish në protesta por data pritet të vendoset pasditen e sotme. Negociatat e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës do vijojnë njëherësh me aksionin kundër mbajtjes së zgjedhjeve ...

Aleatët e Bashës: Pas 6 muajsh të ketë zgjedhje lokale dhe zgjedhje të përgjithshme

Botasot - 15.05.2019

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët historikë të Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, ...

‘PS ka filluar manipulimin e zgjedhjeve që tani! Por ne nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor!’

LajmiFundit - 15.05.2019

Nga deklarata për shtyp e z. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, dhënë mediave pas takimit me kreun e opozitës Lulzim Bashën. “Ne bëmë një takim të frytshëm me zotin Basha, ku siguruam solidaritetin ...

Aleatët e PD në Fier: Zgjedhje të lira garantohen vetëm nga një qeveri tranzitore

Medial - 15.05.2019

Grupimi i Qendrës së Djathtë ka organizuar këtë të mërkurë në qytetin e Fierit forumin për Zgjedhje të Lira. Në takim ishin të pranishëm, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i PR, Fatmir Mediu, i PDK, Nard ...

Opozita ngul këmbë: Nuk do lejojmë zgjedhje me 30 qershor

Albeu.com - 15.05.2019

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij. Në mbyllje të takimit, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi , u shpreh se i vetmi diskutim që është kryer ka të bëjë me bllokimin e ...

Përfundon takimi i Bashës me aleatët, Shehi zbulon vendimin e opozitës: Fatkeqësisht, ka ardhur koha për...

SOT - 15.05.2019

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka dolur Dashamir Shehi i LZHK ka zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim.

Aleatët e PD pas takimit me Bashën: Zgjedhje nuk bëhen me Edi Ramën në krye

LajmiFundit - 15.05.2019

Aleatët e PD-së sapo kanë përfunduar takimin me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e PD. Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi dha një deklaratë për mediat menjëherë pas takimit, në të cilën tha: Do ...

Basha takim me aleatët, Shehi: Nuk heqim dorë nga protestat

ABC News - 15.05.2019

Partia Demokratike mbledh sot disa nga forumet e saj, për të diskutuar lidhur me vazhdimësinë e aksionit opozitar, të intensifikuar së fundmi nga kjo forcë politike.

Bild implikon Ramën në vjedhjen e votave, Shehi: Aksioni opozitar spostohet në rrugë, s’ka zgjedhje në qershor

Gazeta Express - 15.05.2019

Në përfundim të takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha aleatët opozitarë zbuluan edhe vijimësinë e aksionit opozitar. Kreu i LZHK-së, Dash Shehi tha pas takimit se zgjedhje më 30 qershor nuk mund të ...

Shehi: Zgjedhje më 30 qershor s’ka, aksioni opozitar në 360 gradë

BalkanWeb - 15.05.2019

Aleatët e Bashës janë në një mendje: zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë. Kështu deklaroi kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe ...

Përfundon takimi i aleatëve me Bashën/Shehi: Aksi ynë janë protestat

Mapo - 15.05.2019

Ka përfunduar takimi i kryetarëve të partive të volga me kreun e PD, Lulzim Basha. Në emër të aleatëve, foli kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi. Ai tha se opozita do të vazhdojnë protestat pasi rrugë ...

Fier, aleatët e Bashës: Zgjedhje të lira vetëm me qeveri tranzitore

BalkanWeb - 15.05.2019

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike,kreu i LZHK-së Dashamir ...

Përfundon mbledhja në selinë blu, Dashi flet në emër të opozitës: Nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor

Java News - 15.05.2019

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu me aleatët e PD. Opozita mbetet e vendosur për të mos lejuar zgjedhje me 30 qershor tha në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur ...

Dash Shehi: Nuk heqim dorë nga rruga, do rrezistojmë me protesta deri sa të rrëzojmë Ramën që na vodhi votat

Gazeta Tema - 15.05.2019

Dash Shehi është shfaqur i revoltuar pas mbledhjes së aleatëve me kryedemokratin Lulzim Basha. Kreu i LZHK-së shprehet se nuk do të hiqet dorë nga protestat duke thënë se do të vazhdojë aksioni për ...

Aleati i Lulzim Bashës: Sot ankohet se iu vodhën zgjedhjet, por ministrat e tij teknikë qendruan në qeveri me Ramën ...

Gazeta Tema - 16.05.2019

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se qëndrimi i ministrave teknikë të PD, në qeveri me Ramën pas zgjedhjeve të 2017 ishin një budallik i madh.

Takimi me aleatët/ Shehi: Zgjedhje më datë 30 nuk ka!

Top Channel - 15.05.2019

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe aleatëve theksoi se zgjedhjet e 30 qershorit janë të rëna moralisht, por edhe me dokumente ...

Fier, aleatët e Bashës: Zgjedhje të lira vetëm me qeveri tranzitore

Medial - 15.05.2019

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, Mediu, Dule ...

PD me aleatët: Protesta deri në një zgjidhje, pa përjashtuar ndihmën e ndërkombëtarëve

Koha.net - 15.05.2019

Tiranë, 15 maj - Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej sot në selinë blu me aleatët e PD-së. Në një deklaratë për mediat, Dashamir Shehi, është shprehur se tema kryesore që është diskutuar ka qenë ...

Dash Shehi: Bashkëqeverisja PD-PS, një budallallëk! Basha mori ca drejtorë të vdekur…

Java News - 16.05.2019

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se qëndrimi i ministrave teknikë të PD, në qeveri me Ramën pas zgjedhjeve të 2017 ishin një budallik i madh.

Dashamir Shehi i prerë: Zgjedhje më 30 qershor nuk ka!

Durres Lajm - 15.05.2019

Opozita e bashkuar është e vendosur, zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë! Kështu deklaroi kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e demokratëve mes kreut të PD-së Lulzim ...

Kriza politike/ Aleatët e Bashës zbarkojnë në Fier, zbardhet kërkesa

SOT - 15.05.2019

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike,kreu i LZHK-së Dashamir ...

“Qeveria teknike e Bashës ishte budallik”, Dash Shehi i nxjerr 'bojën' kreut të PD: Ministra e drejtorë të ...

SOT - 16.05.2019

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi thotë se ministrat e PD në qeverinë teknike të vitit 2017, ishin një lëvizje e gabuar. I ftuar tek emisioni “Arena” në Ora News, Shehi tha se qeveria ishe një ...

Takimi me aleatët/ Shehi: Zgjedhje më datë 30 nuk ka!

Botasot - 15.05.2019

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe aleatëve theksoi se zgjedhjet e 30 qershorit janë të rëna moralisht, por edhe me dokumente ...

Opozita në Fier: Nuk do lejojmë zgjedhje më 30 qershor

Albeu.com - 15.05.2019

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira ’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët historikë të Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, ...