TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti për ditën e sotme, nis rënia e temperaturave

LajmiFundit - 10.08.2018

Moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. Era do të fryjë e lehtë me drejtim nga Perëndimi me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në ...

Temperatura të larta? Mësoni si do të jetë moti sot dhe në ditët në vazhdim

SOT - 10.08.2018

Ditën e sotme moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Pak vranësira e erë, kjo është temperatura maksimale e ditës

Lajmi.net - 10.08.2018

Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta të cilat do ti takojnë stadit të lartë të troposferës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalët e ...

Parashikimi i motit: Vazhdojnë ditët e nxehta

Mapo - 11.09.2018

Më 13 shtator vendi ynë do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 -10 m/sek me intensitet më të ...

Edhe sot nxehtë në Maqedoni

Medial - 10.08.2018

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të matura lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë midis 12 dhe 20 gradë, ndërsa ...

Moti sot, me diell e vranësira të lehta

Koha.net - 10.08.2018

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta të cilat do ti takojnë stadit të lartë të troposferës, transmeton Koha.net. Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...

Parashikimi i motit: Vazhdojnë ditët e nxehta

Botasot - 10.08.2018

Dita e premte do të jetë me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mundojnë edhe vranësirat kalimtare.

Moti sot në Maqedoni

Alsat - 08.09.2018

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me kushte për reshje shiu, Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 16 deri në 19 gradë celcius, ndërsa temperatura ditore nga 24 deri 30 ...

Mot i nxehtë ditët në vijim

Telegrafi - 09.08.2018

Mot i nxehtë dhe me diell do të mbajë në ditët në vijim. Fushat e presionit të lartë tashmë kanë filluar të shtrihen edhe mbi rajonin tonë duke sjellë mot më stabil dhe kryesisht me diell, megjithëse ...

Moti, temperaturat deri më 36 gradë

Tetova Sot - 09.08.2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në vendet malore do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë edhe erë mesatare jugore.

Mot me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 36 gradë

Medial - 09.08.2018

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite në zonat malore me paraqitje të rrallë të shiut afatshkurtër dhe bubullimave. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Parashikimi motit për nesër dhe ditët në vijim

Botasot - 08.08.2018

Siç parashikojnë meteorologët, mot i nxehtë dhe kryesisht me diell do mbretërojë edhe në ditët në vijim. Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare, por në fundjavë do të ...

Moti në Kosovë, temperaturat deri mbi 33 gradë Celsius

Botasot - 08.08.2018

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet ...

Ky është moti për sot në Kosovë

Zeri - 09.09.2018

Moti në Kosovë sot do të jetë me diell dhe i nxehtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 12 në 18 gradë Celsius dhe ajo me e larta e ditës nga 26 në 29.

Parashikimi i motit: Vazhdojnë ditët e nxehta

Medial - 10.08.2018

Dita e premte do të jetë me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mundojnë edhe vranësirat kalimtare.

Moti sot me mjegull të dendur në orët e mengjesit

Alsat - 24.10.2018

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe mjegull të dendur në orët e hershme të mëngjesit dhe erë të dobët. Temperatura minimale do të lëviz prej 4 deri 6 gradë celsius, ndërsa temperatura më e lartë ...

Shikojeni moti e më pas bëni plane

Lajmi.net - 08.08.2018

Siç parashikojnë meteorologët, mot i nxehtë dhe kryesisht me diell do mbretërojë edhe në ditët në vijim. Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare, por në fundjavë do të ...

Moti në Kosovë, temperaturat deri mbi 33 gradë Celsius

Medial - 08.08.2018

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet ...

Parashikimi motit për nesër dhe ditët në vijim

Medial - 09.08.2018

Siç parashikojnë meteorologët, mot i nxehtë dhe kryesisht me diell do mbretërojë edhe në ditët në vijim. Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare, por në fundjavë do të ...

Nesër mot me diell e vranësira kalimtare

Koha.net - 08.08.2018

IHMK-ja ka konfirmuar përmes një komunikate për media bëhet e ditur se do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa ...

Vikendi më freskët

Botasot - 10.08.2018

E premtja do të jetë me mot të nxehtë, kryesisht me diell. Edhe të shtunën mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore në perëndim të vendit, mundësi për riga lokale shiu.

Java përfundon me temperatura të larta

Botasot - 09.08.2018

Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell edhe në ditët në vijim. Fushat e presionit të lartë tashmë kanë filluar të shtrihen edhe mbi rajonin tonë duke sjellur mot më stabil dhe kryesisht me diell, ...

Vikendi më freskët

Medial - 10.08.2018

E premtja do të jetë me mot të nxehtë, kryesisht me diell. Edhe të shtunën mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore në perëndim të vendit, mundësi për riga lokale shiu.

Java përfundon me temperatura të larta

Lajmi.net - 09.08.2018

Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell edhe në ditët në vijim. Fushat e presionit të lartë tashmë kanë filluar të shtrihen edhe mbi rajonin tonë duke sjellur mot më stabil dhe kryesisht me diell, ...

Java përfundon me temperatura të larta

Koha.net - 09.08.2018

Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell edhe në ditët në vijim. Fushat e presionit të lartë tashmë kanë filluar të shtrihen edhe mbi rajonin tonë duke sjellur mot më stabil dhe kryesisht me diell, ...