TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Blushi "thumbon" Ramën: Kryeministrat e botës bien nga “shiu”, ky bie nga “çadra”

Botasot - 21.04.2017

Ish- shoku i tij në Partinë Socialiste Ben Blushi tashmë një ndër rivalët më të ashpër të Edi Ramës vijon ta “thumbojë”. Blushi përmes një statusi në rrjetet sociale shkruan se Rama është ...

Reagon Blushi: Sa qesharak është Rama, gjithë Kryeministrat e botës bien nga shiu, ky bie nga çadra !

SOT - 21.04.2017

Deputeti Ben Blushi, njëherë kreu i LIBRA-s nuk i kursen ironitë ndaj kryeministrit Edi Rama sa herë i jepet mundësia. Me anë të një statusi të shkurtër në ‘Facebook’, Blushi pohon se Rama është ...

Blushi thumbon sërish Ramën: Kryeministër qesharak!

Albeu.com - 21.04.2017

Deputeti Ben Blushi me anë të një postimi në Facebook ka ironizuar keq kryeministrin e vendit Edi Rama . Sipas Blushit Rama është qesharak , duke shtuar se të gjithë kryeministrat e botës bien nga ...

Ben Blushi përplaset me Metën: Po synoni zgjedhje të parakohshme, 18 qershori nuk mund të jetë referendum si në Turqi

SOT - 21.04.2017

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka akuzuar ditën e djeshme kreun e Kuvendit, Ilir Meta dhe Kryeministrin, Edi Rama se po bëjnë pazare me zgjedhjen e Presidentit të ri.

Blushi: Çadra e PD arriti një sukses, futi në krizë PS-LSI

LajmiFundit - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka deklaruar nga studio e emisionit “Opinion”, se çadra e Partisë Demokratike ka arritur një sukses të madh dhe ai është futja në krizë e koalicionit mes PS dhe LSI.

Blushi: Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë

Albeu.com - 20.04.2017

Deputeti Ben Blushi ka deklaruar se nëse PD nuk merr pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, atëherë LSI detyrohet të jetë opozita dhe sipas tij Meta kësaj i frikësohet ndaj edhe nuk po e nënshkruan ...

Deklarata e fortë e Ben Blushit: Do ta lë mandatin në rast se…

LajmiFundit - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar sonte në emisionin “Opinion” se është kundër arrogancës të pushtetit. Blushi ka thënë se do ta linte mandatin e deputetit në rast se fiton qoftë edhe një vend ...

Blushi ironizon Ramën: Sa qesharak, kryeministrat e botës bien nga “shiu”, ky bie nga “çadra”

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s nuk i kursen ironitë ndaj kryeministrit Edi Rama sa herë i jepet mundësia. Me anë të një statusi të shkurtër në ‘Facebook’, Blushi pohon se Rama ...

Blushi: Çadra e PD ka futur koalicionin PS-LSI në krizë

SOT - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në ...

Blushi i gatshëm të dorëzoj mandatin e deputetit, ja me ç?kusht (VIDEO)

Albeu.com - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi , sonte, në emisionin “Opinion” ka deklaruar në rast se fitoj deputet në kurriz të dikujt tjetri, do i lë ata pasi janë të pamerituar.

Blushi tregon se ç'do të bëjë me 15 deputetë

Albeu.com - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi sonte në "Opinion" se nuk do t'i shmanget zgjedhjeve të parashikuara në 18 qershor, pasi kjo favorizon maxhorancën aktuale pasi Rama sipas tij kërkon një vend pa ...

Blushi: Pse zgjedhjet duhet të zhvillohen me çdo kusht dhe vendimi që ka marrë LIBRA

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANË- Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 foli për domosdoshmërinë e mbajtjes së zgjedhjeve më 18 qershor dhe shprehu gatishmërinë e forcës që ...

Blushi: LSI i druhet zgjedhjeve pa PD-në

Telegrafi - 20.04.2017

Ben Blushi shpjegoi sot arsyen pse LSI i druhet një procesi zgjedhor në të cilin nuk merr pjesë PD. Sipas kreut të LIBRA-s, nëse zgjedhjet zhvillohen pa opozitën, LSI do të kthehet në opozitë.

Blushi zbulon pse Meta nuk hyn në koalicion me Ramën: Nëse PD s’merr pjesë në zgjedhje, LSI…

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANE – Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Blushi mazhorancës: Po kërkoni kohë për të mbyllur koalicionin

ABC News - 20.04.2017

Këto deklarata të Kryeministrit erdhën pasi kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, kishte akuzuar mazhorancën se po përpiqet të fitojnë kohë, si me shtyrjen e afateve në KQZ, ashtu edhe me ezaurimin e raundeve ...

“Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë”

LajmiFundit - 20.04.2017

Deputeti Ben Blushi ka thene se nëse PD nuk merr pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, atëherë LSI detyrohet të jetë opozita dhe sipas tij Meta kesaj i frikesohet ndaj edhe nuk po e nenshkruan ...

Ben Blushi: Doni zgjedhje të parakohshme. Përgjigjet Meta

SOT - 20.04.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe ai i Libras Ben Blushi, gjatë seancës në Kuvend, kanë pasur një përplasje. Blushi u shpreh se nuk po zgjidhet presidenti dhe se vendi është duke shkuar drejt zgjedhjeve ...

Blushi ironizon Ramën: Qesharak, kryeministrat e botës bien nga “shiu”, ky nga “çadra”

LajmiFundit - 21.04.2017

Deputeti Ben Blushi, kryetar i LIBRA-s nuk i kursen ironitë ndaj kryeministrit Edi Rama sa herë i jepet mundësia. Në një status të shkurtër në ‘Facebook’, Blushi pohon se Rama është qesharak.

Blushi: Nuk pranoj deputetë që s'i meritoj

SOT - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka deklaruar në rast se fitoj deputetë në kurriz të dikujt tjetri, do i lë ata pasi janë të pamerituar.

Polemika në parlament, ndërsa raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit po afron

RTSH - 20.04.2017

Nga foltorja e Kuvendit deputeti dhe kreu i partisë LIBRA Ben Blushi ka deklaruar se koalicioni i majtë qeverisës ka rënë. Duke iu referuar letrës së PS-së dhe LSI-së drejtuar KQZ për të shtyrë ...

Blushi: Doni të shkoni në zgjedhje të parakohshme. Përgjigjet Meta

Ora news - 20.04.2017

Deputeti Ben Blushi thotë se KQZ çmëndet nëse do të miratojë kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit.

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

Top Channel - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së ...

Blushi: Sa herë Rama është në hall, i jep Ruçit një copë letër për ta firmosur

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që mos të miratojë kërkesën e maxhorancës për shtyrjen e regjistrimit të ...

Zgjedhje të parakohshme? Meta i përgjigjet Blushit

Albeu.com - 20.04.2017

Pas akuzave të deputetit të LIBRA, Ben Blushi në Kuvend, ka reaguar vetë kreu i Kuvendit Ilir Meta . Ai tha se si kërkesa për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve, ashtu edhe mosnxjerrja e ...

Blushi shpërthen me tone të ashpra në Kuvend: Koalicioni ka rënë, 18 prilli nuk kthehet më

SOT - 20.04.2017

Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi foli me tone të ashpra në Kuvend, duke e quajtur të patolerueshme shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive por dhe të koalicioneve në zgjedhjet e 18 qershorit.

Shtyrja e afatit të koalicionit, Blushi: Bashkë me Ramën po silleni si PD-ja. Meta: Kriza që duam të evitojmë

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANË- Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka akuzuar dy liderët e maxhorancës për skenarë që mund të kthejnë zgjedhjet në një referendum. Ai akuzoi Ramën dhe Metën se po sillen si PD që ndodhet në çadër ...

Ngërçi i Presidentit, Blushi zbardh prapaskenat për zgjedhje të parakohshme dhe qeverinë e re

Botasot - 20.04.2017

Dështimi i 5 raundeve për zgjedhjen e Presidentit të Republikës mund të provokojë zgjedhje të parakohshme në vend. Gjë që mund të shoqërohet dhe me vendimin për një qeveri të re teknike.

Meta i përgjigjet Blushit: Ja pse i dërguam letrën KQZ dhe nuk ka emër për Presidentin

Botasot - 20.04.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zgjedhur ti kundërpërgjigjet vetë kreut të Libra mbi shkresën e dërguar KQZ-së. Sipas tij, çështja ka të bëjë vetëm për ti dhënë mundësinë opozitës që të bëhet pjesë ...

Afatet, Blushi: Ku ndryshoni ju që nuk njihni 18 prillin nga PD që nuk njeh 18 qershorin?

Java News - 20.04.2017

Deputeti Ben Blushi sulmoi sot mazhorancën sa i përket kërkesës drejtuar KQZ-së për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve. Sipas Blushit, koalicioni PS-LSI ka rënë dhe ky është një problem ...

Regjistrimi i koalicioneve, Meta: Mundësi për opozitën të marrë pjesë në zgjedhje

Gazeta Express - 20.04.2017

Në përgjigje të kreut të LIBRA-s Ben BlushI, i cili tha se dy liderët e mazhorancës kanë skenarë që mund t’i kthejnë zgjedhjet në një referendum, kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh se shtyrja e datës ...

Paralajmërimi i Blushit: Nëse KQZ shtyn afatin e koalicioneve, do e ankimoj në Kolegj

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do ...

Blushi zbulon arsyen pse Meta nuk hyn në koalicion me Ramën

Botasot - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Letra për KQZ-në, Blushi: PS-LSI bënë grusht shteti

LajmiFundit - 19.04.2017

Lidhur me kërkesën e dy partive të majta drejtuara KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit ka reaguar dhe partia e Ben Blushit. Sipas LIBRA-s kjo kërkesë, të cilën ai beson se KQZ do ta miratojë, ...

‘Presidenti’: Blushi e Rama replikojnë për aleancën PS-LSI

Mapo - 19.04.2017

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi për pak minuta seancën plenare për procedurat e zgjedhjes të presidentit të ri të vendit. Duket qenë se në garë nuk ka asnjë kandidat, procedura është thjesht formale.

Koalicionet, Blushi: Nëse KQZ vendos, shkatërron përfundimisht zgjedhjet

Ora news - 19.04.2017

Kreu i Libra dhe deputeti Ben Blushi thotë se kërkesa e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shtyrjen e datës së regjistrimit si koalicione në KQZ është shkelmi më i fundit që ...

Blushi: Rama-Meta duan të ndryshojnë kodin zgjedhor me një copë letër. Seanca për Presidentin, bajate

BalkanWeb - 19.04.2017

TIRANË- Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka folur pas seancës së sotme ku u zhvillua raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Ai tha se kanë ndodhur dy ngjarje të paharrueshme duke iu ...

Shtyrja e afatit/ LIBRA: KQZ e politizuar, grusht shteti i partive në pushtet

Mapo - 19.04.2017

Pas letrës së PS-së dhe LSI-së drejtuar Komisionit Qëndror Zgjedhor, për shtyrjen e afatit të rregjistrimit të partive pas datës 26 prill, ka reaguar edhe partia “LIBRA” e Ben Blushit.

Blushi: Shtyrja e afateve është sikur ta çosh shkurtin në mars

Java News - 19.04.2017

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi është shprehur se letra e PS e LSI-së drejt KQZ për të shtyrë afatet e regjistrimeve është një copë letër që shkatërron të gjithë republikën e vendit.

Blushi: Koalicioni ka rënë! Berisha: Rama më mirë vret veten

Mapo - 20.04.2017

Deputeti Ben Blushi thotë se KQZ do çmendej nëse do të miratojë kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit.

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

Zeri - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së ...

Blushi shpërthen në Kuvend: Kaolicionin PS-LSI ka rënë, s?ka shtyrje afati

Albeu.com - 20.04.2017

Në seancën e sotme parlamentare ka marrë fjalën deputeti i LIBRA-s Ben Blushi i cili me të marrë fjalën hodhi akuza të rënda ndaj maxhorancës. Ashtu si edhe në një deklaratë të tij në rrjetet sociale ...

Blushi: KQZ të mos shtyjë afatin e koalicioneve! LIBRA do të ankimojë në Kolegj

Albeu.com - 20.04.2017

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar se do të ankimojë në Kolegjin Zgjedhor në rast se KQZ shtyn afatin e rregjistrimit të koalicioneve . Në një reagim në faqen e tij të Facebook-ut, Blushi ...

Blushi: Ja pse LSI ka frikë të futet në zgjedhje pa PD-në, çfarë humbet ajo…

Java News - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Blushi ironizon rëndë Ramën dhe Ruçin: Sa herë që kryeministri është në hall…

LajmiFundit - 20.04.2017

Një tjetër ironi vjen nga deputeti Ben Blushi nga foltorja e Kuvendit. Ai i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që mos të miratojë kërkesën e maxhorancës për shtyrjen e regjistrimit të ...

Afati i regjistrimit të koalicioneve, Blushi kërcënon KQZ-në

LajmiFundit - 20.04.2017

Ben Blushi ka reaguar dhe komentuar mbi vendimin që KQZ mund të marrë për regjistrimin e koalicioneve. Kreu i LIBRA-s ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor ...

Blushi: Nese PD nuk futet në zgjedhje, LSI kalon në opozitë

Mapo - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Blushi “kërcënon” KQZ-në: Nëse çmendeni do ju çojmë në...

Botasot - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do të shkojë në Kolegjin ...

Blushi: Ju tregoj pse Meta nuk hyn në koalicion me Ramën

Albeu.com - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi gjatë ditës së sotme ka folur për arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Zgjedhjet pa PD, Blushi: Mazhoranca në krizë, LSI i druhet “opozitës”

SOT - 20.04.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi argumentoi gjatë një intervsite në Neës 24, se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë dështuar për të patur një marrëveshje paraelektorale.