TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeka: Do të tregoj kush është takuar me BIA-n serbe dhe është fshehur me qebe nga Policia

Lajmi.net - 06.12.2018

Gjatë seancës së sotme në Parlamentin e Kosovës, ka folur deputeti i Nismës për Kosovës, Milaim Zeka. Ai ndër të tjera në Kuvend ka sjellur një dosje me 900 emra të cilën ia ka dhënë shefit të Grupit ...

Milaim Zeka ia dorëzon një dosje me 900 emra deputetit Konjufca

Telegrafi - 06.12.2018

Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka në seancën parlamentare ka thënë se do të jap dorëheqje nëse vërtetohet se e ka mashtruar ndonjë qytetarë për viza Shengen.

Zeka: VV-ja ka një javë kohë të shqyrtojë listën e 900 emrave në rastin tim për vizat

Koha.net - 06.12.2018

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka çuar në Kuvend listën me 900 emra të qytetarëve që janë në lëndën kundër tij në procesin gjyqësor për manipulim me viza.

A e konsideron Milaim Zeka veten ‘katunar’ a ‘qytetar’

Ina - 06.12.2018

Milaim Zeka jep përgjigjen. Këtë javë në rubrikën ‘Ciao’ në ‘Tour de cool’, Milaim Zeka ka treguar shumë nga jeta e tij e përditshme. Ndër të tjera, ai është përgjigjur sinqertë në pyetjen për atë se ...

Zeka: Nuk ka zgjedhje deri në vjeshtën e ardhshme, por mund të kemi Qeveri teknike

Botasot - 05.12.2018

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka thënë se nuk ka mundësi për zgjedhje të reja parlamentare ashtu siç po kërkon opozita. Sipsa tij zgjedhje të reja mund të ketë vetëm në vjeshtën e ...

Zeka: Jap dorëheqje nëse prokuroria më nxjerr fajtor për mashtrime me viza

Gazeta Express - 05.12.2018

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Milaim Zeka ka thënë se deputetët e LDK-së dhe Vetëvendosjes, duke falsifikuar nënshkrimet, kanë bërë vepër penale dhe ata duhet të japin dorëheqje.

Zeka: Jap dorëheqje nëse prokuroria më nxjerr fajtor për mashtrime me viza (Video)

Telegrafi - 05.12.2018

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Milaim Zeka ka thënë se deputetët e LDK-së dhe Vetëvendosjes, duke falsifikuar nënshkrimet, kanë bërë vepër penale dhe ata duhet të japin dorëheqje.

Zeka: Do të tregoj kush është takuar me BIA-n serbe dhe është fshehur me qebe nga Policia

Botasot - 06.12.2018

Gjatë seancës së sotme në Parlamentin e Kosovës, ka folur deputeti i Nismës për Kosovës, Milaim Zeka. Ai ndër të tjera në Kuvend ka sjellur një dosje me 900 emra të cilën ia ka dhënë shefit të Grupit ...

Milaim Zeka ia dorëzon një dosje me 900 emra deputetit Konjufca

Tetova Sot - 06.12.2018

Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka në seancën parlamentare ka thënë se do të jap dorëheqje nëse vërtetohet se e ka mashtruar ndonjë qytetarë për viza Shengen.

VIDEO/Brenda shtëpisë luksoze të deputetit shqiptar, detajet që i lanë të gjithë pa fjalë (Duke filluar nga filxhanët ...

SOT - 05.12.2018

Mediat në Kosovë i kanë kushtuar së fundmi vëmendje deputetit të njohur të Kuvendit Milaim Zeka. Deputeti, i njohur për karakterin e tij kontrovers tregon se si është të jetosh vetëm me femra.

Zeka: Jap dorëheqje nëse prokuroria më nxjerr fajtor për mashtrime me viza

Lajmi.net - 05.12.2018

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Milaim Zeka ka thënë se deputetët e LDK-së dhe Vetëvendosjes, duke falsifikuar nënshkrimet, kanë bërë vepër penale dhe ata duhet të japin dorëheqje.

Milaim Zeka: Evropa e ka dënuar popullin e Kosovës për shkak të Fesë Islame

Lajmi.net - 04.12.2018

Në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita për mos liberalizimin e vizave ka folur edhe deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka. Ai ka thënë se LDK ka thirru seancë të jashtëzakonshme për ...

Zeka: Brukseli nuk na i hoqi vizat vetëm pse jemi myslimanë

Telegrafi - 04.12.2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka kritikuar kolegët e tij në lidhje me mostransparencën e tyre sa i përket temave që janë diskutuar në Bruksel për ...

Vjen edhe një reagim kundër Milaim Zekës: Përmenden paratë dhe vizat

Botasot - 04.12.2018

Shkodran Hoti nga PSD-ja ka bërë një reagim për deputetin e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, pasi ky i fundit ka thënë se Bashkimi Evropian nuk i ka liberalizuar vizat për qytetarët e Kosovës, ...

Milaim Zeka tregon se kush e ka dënuar popullin e Kosovës

Botasot - 04.12.2018

Po vazhdon të mbahet seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. LDK-LVV kanë thirrur seancë për të diskutuar për mosliberalizimin e vizave. Deputeti i Nismas SocialDemokrate, Milaim Zeka mendon ...

Zeka në siklet, mezi e dëgjonte Konjufcen teksa e akuzonte për mashtrim me viza

Botasot - 04.12.2018

Deputeti Milaim Zeka ka qenë në siklet të madh gjatë kohës kur kolegu i tij nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca e akuzonte nga foltorja e Kuvendit të Kosovës për mashtrim me viza.

Zeka: Brukseli nuk na i hoqi vizat vetëm pse jemi myslimanë

Gazeta Express - 04.12.2018

Në debatin parlamentar për dështimin e liberalizimit të vizave, deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, kritikoi kolegët e tij që, sipas tij, nuk po kanë guxim të tregojnë se çka ...

Zeka: Brukseli nuk na i hoqi vizat vetëm pse jemi myslimanë

Tetova Sot - 04.12.2018

Në debatin parlamentar për dështimin e liberalizimit të vizave, deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, kritikoi kolegët e tij që, sipas tij, nuk po kanë guxim të tregojnë se çka ...

Zeka: Jap dorëheqje nëse prokuroria më nxjerr fajtor për mashtrime me viza

Tetova Sot - 05.12.2018

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Milaim Zeka ka thënë se deputetët e LDK-së dhe Vetëvendosjes, duke falsifikuar nënshkrimet, kanë bërë vepër penale dhe ata duhet të japin dorëheqje.