TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cipras: Kemi shumicën për ratifikimin e marrëveshjes

Alsat - 14.09.2018

Kryeministri grek, Aleksis Cipras ka shprehur mbështetje për referendumin e 30 shtatorit. Ai siguroi se nëse pas referendumit Shkupi i bën edhe ndryshimet kushtetuese, Kuvendi grek do ta ratifikojë ...

Edhe nëse Mogerini pin çaj me Musën, (jo veç me Bujarin), shqiptarët nuk votojnë “kundër” referendumit!

Lajm - 14.09.2018

Fejzi Hajdari Shqiptarët kanë shumë dilema për Marrëveshjen e Prespës (Maqedoni-Greqi), por nuk kanë dilemë se bindshëm do të votojnë “PRO” kësaj marrëveshje.

Koumoutsakos: Marrëveshja e Prespës është e dëmshme për Greqinë

Telegrafi - 14.09.2018

“Ne nuk do ta mbështesim marrëveshjen, nuk ka mundësi ta nënshkruajmë, nuk do ta ratifikojmë nëse vjen në Parlament dhe nuk ka kurrfarë sigurie që asnjë deputet nga Demokracia e Re, që të zhvendoset ...

Vucis: Diku në mars 2019 Marrëveshja e Prespës do shqyrtohet nga parlamenti grek

Medial - 14.09.2018

Mendoj se nuk ekziston mundësi që Marrëveshja e Prespës të mos ratifikohet, thotë kryetari i Parlamentit grek Nikos Vucis në intervistë për televizionin grek Alfa.

BDI takon sot qytetarët e Prespës dhe Manastirit

Tetova Sot - 14.09.2018

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) SOT (e Premte, 14.09.2018) do të realizoj takim me qytetarët e Prespës në kuadër të fushatës për referendumin që do të mbahet më 30 Shtator, t akimi do të ...

Tsipras: Shpresoj që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm

Telegrafi - 14.09.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras, në një intervistë për “Euronews” në gjuhën greke, ka shprehur dëshirë dhe mbështetje që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm.

Koumoutsakos: Marrëveshja e Prespës është e dëmshme për Greqinë

Botasot - 14.09.2018

“Ne nuk do ta mbështesim marrëveshjen, nuk ka mundësi ta nënshkruajmë, nuk do ta ratifikojmë nëse vjen në Parlament dhe nuk ka kurrfarë sigurie që asnjë deputet nga Demokracia e Re, që të zhvendoset ...

Vucis: Në shkurt ose mars Marrëveshja e Prespës do të vjen në Parlamentin grek

Tetova Sot - 14.09.2018

Mendoj se nuk ekziston mundësi që Marrëveshja e Prespës të mos ratifikohet, thotë kryetari i Parlamentit grek Nikos Vucis në intervistë për televizionin grek Alfa.

Tsipras: Shpresoj që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm

Botasot - 14.09.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras, në një intervistë për “Euronews” në gjuhën greke, ka shprehur dëshirë dhe mbështetje që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm.

Xanakopulos: Ekziston shumicë në Kuvendin e Greqisë që të ratifikohet Marrëveshja për Emrin

Portalb - 13.09.2018

Zëdhënësi i Qeverisë së Greqisë dhe ministri pa resor i Greqisë, Dimitris Xanakopulos, në një intervistë për radion greke “Real FM”, edhe njëherë e përsërit qëndrimin se Marrëveshja e Greqisë pa ...

Tzanakopoulos: Marrëveshja e Prespës ka mbështetjen e shumicës në Kuvendin e Greqisë

Telegrafi - 13.09.2018

Zëdhënësi i Qeverisë greke dhe ministri pa resor i Greqisë, Dimitris Tzanakopoulos, në intervistë për radion greke “Real fm”, edhe njëherë përsëriti qëndrimin se marrëveshja e Prespës pa problem do ...

Xanakopulos: Ekziston shumicë në parlamentin grek që të ratifikohet Marrëveshja e Prespës

Tetova Sot - 13.09.2018

Zëdhënësi i Qeverisë greke dhe ministër pa portofol i Greqisë, Dimitris Xanakopulos, në intervistën për radion greke “Real fm”, edhe një herë e përsërit qëndrimin se Marrëveshja e Prespës pa problem ...

“Kathimerini” shkruan se për shkak të çështjes së Shkupit shumë shpejt do të ketë zgjedhje

Telegrafi - 12.09.2018

Tri skenarë të mundshëm janë parashikuar në periudhën mes tetorit dhe dhjetorit të këtij viti, varësisht nga rezultati i referendumit në kuadër të periudhës kohore e parashikuar në marrëveshjen e ...

Menjëherë pas referendumit, në Maqedoni do të mbahen zgjedhje të parakohshme!

Tetova Sot - 12.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...

Kryeparlamentari grek: Marrëveshja për emrin do të votohet pa problem në Parlamentin e Greqisë

Telegrafi - 14.09.2018

“Mendoj se nuk ekziston mundësi që Marrëveshja e Prespës të mos ratifikohet”, thotë kryetari i Parlamentit të Greqisë, Nikos Vucis në intervistë për televizionin grek “Alfa”.

Cipas flet për Zaevin dhe referendumin: Shpresoj të dal fitimtar

Ina - 14.09.2018

Kryeministri grek Aleksis Cipras Dëshirë ka shprehur dëshirën dhe mbështetjen që kryeministrin maqedonas Zoran Zaev që referendumi për emrin të jetë i suksesshëm.

“Kathimerini” shkruan se për shkak të çështjes së Shkupit shumë shpejt do të ketë zgjedhje

Lajm - 12.09.2018

Tri skenarë të mundshëm janë parashikuar në periudhën mes tetorit dhe dhjetorit të këtij viti, varësisht nga rezultati i referendumit në kuadër të periudhës kohore e parashikuar në marrëveshjen e ...

“Kathimerini”: Çështja e Shkupit sjellë zgjedhje në maj të vitit 2019 në Greqi

Medial - 12.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...

Cipas flet për Zaevin dhe referendumin: Shpresoj të dal fitimtar

Antpress - 14.09.2018

Kryeministri grek Aleksis Cipras Dëshirë ka shprehur dëshirën dhe mbështetjen që kryeministrin maqedonas Zoran Zaev që referendumi për emrin të jetë i suksesshëm.

“Kathimerini”: Çështja e Shkupit sjellë zgjedhje në maj të vitit 2019 në Greqi

Flaka - 12.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...

Tsipras: Shpresoj që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm

Lajm - 14.09.2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras, në një intervistë për “Euronews” në gjuhën greke, ka shprehur dëshirë dhe mbështetje që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm.

"Kathimerini":Çështja e Shkupit sjellë zgjedhje në maj të vitit 2019 në Greqi

Idividi - 13.09.2018

Athinë, 12 shtator 2018 (MIA) - Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore ...

Tsipras: Përkrahë orvatjet e Zaevit që të marrë referendumin

Medial - 14.09.2018

Dëshirë, shpresë dhe mbështetje që Zoran Zaev ta fitojë referendumin, edhe një herë shprehu kryeministri grek Aleksis Cipras, kësaj radhe në një intervistë për servisin në gjuhën greke të “Euronews”.

Menjëherë pas referendumit, në Maqedoni do të mbahen zgjedhje të parakohshme

Ina - 13.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...

Cipras: I mbështes orvatjet e Zaevit që ta marrë referendumin

Tetova Sot - 14.09.2018

Dëshirë, shpresë dhe mbështetje që Zoran Zaev ta fitojë referendumin, edhe një herë shprehu kryeministri grek Aleksis Cipras, kësaj radhe në një intervistë për servisin në gjuhën greke të “Euronews”.

Menjëherë pas referendumit, në Maqedoni do të mbahen zgjedhje të parakohshme

Antpress - 13.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...

Referendumi në Maqedoni/ Tsipras: Shpresoj që Zaev të dalë fitimtar!

Java News - 14.09.2018

Kryeministri grek Aleksis Cipras ka shprehur dëshirën dhe mbështetjen për kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, që referendumi për emrin të jetë i suksesshëm.

Cipras: I mbështes përpjekjet e Zaevit për ta fituar referendumin

Portalb - 14.09.2018

Dëshirë, shpresë dhe mbështetje për Zoran Zaevin që ta fitojë referendumin, edhe njëherë ka shprehur kryeministri grek Aleksis Cipras njofton, Portalb.mk .

Menjëherë pas referendumit, në Maqedoni do të mbahen zgjedhje të parakohshme

Lajm - 13.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...

Zgjedhje të parakohshme në Maqedoni, menjëherë pas referendumit?!

Shqipmedia - 13.09.2018

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën kohore të paraparë në Marrëveshjen e ...