TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Për interesin kombëtar dhe interesat e presidentit

Gazeta Tema - 12.01.2019

Nga Mero Baze Përpjekja e zyrës së presidentit të Shqipërisë, për të mbuluar shkeljen e Kushtetutës, duke i dhënë vetes kompetenca që nuk i ka, lidhur me emërimin dhe shkarkimin e një ministri, dhe ...

Rama: Meta po i bën gropën vetes, shkel Kushtetutën me idenë se nuk e shkarkojmë dot, një grup individësh janë bërë ...

SOT - 12.01.2019

Kryeministri Edi Rama shpërtheu dje në sulme shumë të ashpra kundër presidentit Ilir Meta. Gjatë një interviste të dhënë në “Zonë e Lirë” për gazetarin Arjan Çani, Rama paralajmëroi Metën se përmes ...

Era ruse nis të fryjë mbi Presidencë, Ilir Meta synon destabilizim rajonal me çështjen e Cakës, sfidon hapur amerikanët

SOT - 12.01.2019

Presidenti Ilir Meta duket se po përdor rastin e Gent Cakës për të destabilizuar rajonin. Presidenti po mundohet të justifikojë veprimin e tij me argumentin se po mbron kufijtë në Ballkan, por ...

Socialistët irritohen me Ilir Metën: Ka marrë flamurin e opozitës, nuk mund të kthejë propozimet e kryeministrit

SOT - 12.01.2019

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të refuzuar Gent Cakën si ministër të Jashtëm ka irrituar socialistët. Disa prej deputetëve reaguan dje, duke e cilësuar vendimin e presidentit si antikushtetues.

Apel PS-së për të dalë kundër axhendës së ndarjes së kufijve

Respublica - 12.01.2019

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka shpërndarë sot paradite një tjetër status në rrjetin social Facebook, lidhur me situatën e krijuar me emrin e ri për Ministrinë e Jashtme.

Rama: Meta ka informacion nga shërbimet e huaja që vërtetojnë integritetin e Cakajt

Java News - 12.01.2019

Kryeministri Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë”, hodhi dritë mbi certifikatën e sigurisë të ministrit të Jashtëm, të propozuar prej tij, Gent Cakaj u cili është refuzuar të dekretohet në detyrë nga ...

Rama: Meta, teori konspiracioni kundër Shqipërisë e Kosovës

ABC News - 11.01.2019

Meta ka ndërmarrë një inkursion anti-kushtetutes dhe po përdor rastin e Gent Cakajt kundër Presidentit të Kosovës e kryeministrit të Shqipërisë duke ngritur një teori konspiracioni anti-shqiptare.

Pse nuk e shkarkoni Ilir Metën? Rama jep përgjigjen e papritur, zbulon arsyen

SOT - 11.01.2019

Mbrëmjen e sotme në 'Zonë e Lirë', kryeministri Rama shpërtheu në akuza kundër presidentit Meta. Nisur nga këto akuza drejtuesi i emisionit Arjan Çani e pyeti se pse nuk e shkarkon Ilir Metën.

Marrëveshja e Prespës, Meta:Vendim historik për të gjithë rajonin

BalkanWeb - 11.01.2019

TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës ...

“Popullit të marri armët”, Rama: Presidenti ndalohet të ketë opinione…

Mapo - 11.01.2019

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ka qenë i ftuar kryeministri Edi Rama, prej nga ku ka folur mbi debatin me Presidentin Ilir Meta mbi mos dekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të ...

Ish-ministrja e Integrimit, tre vjet në detyrë pa certifikatë sigurie

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë”, tha se edhe ish-ministrja e LSI, Klajda Gjosha ka punuar 3 vite si ministre Integrimi pa certifikatë sigurie, sikundër edhe Edmond Panariti kur ishte ...

Rama: Meta e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë

BalkanWeb - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili shprehej ndër të tjera se Gent Cakaj kishte marrë brenda 24 orësh certifikatën e sigurisë.

Sulmet ndaj Ilir Metës nuk janë argument kundër qëndrimeve të Presidentit

Respublica - 11.01.2019

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i Shqipërisë në vitin 2017. Mandati tij mbaron në vitin 2022. Deri atëherë Shqipëria ka formalisht dy palë zgjedhje: së pari janë zgjedhjet lokale të vitit 2019 ...

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Rama

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

”Meta mund ta kthejë Presidencën në çizme… Certifikatën e tij e mori në pak orë”

Java News - 11.01.2019

Mbrëmjen e kësaj të premteje, në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjes së gazetarit Arian Çani, se përse nuk e shkarkon Presidentin Ilir Meta, meqë pretendon ...

Dy herë janë shumë!

Gazeta Tema - 11.01.2019

Mero Baze Për të gjithë ata që u shqetësuan dje nga Letra e Baton Haxhiut, ndaj mikut më të ngushtë të familjes së tij, Ilir Meta, sot kanë rastin të qetësohen, pasi keni lexuar letrën e Ilir Metës ...

Ekskluzive/ 30 dosjet e para që do fusin Ilir Metën në burg

Shqipmedia - 11.01.2019

Grupi i parë prej 30 dosjesh përfshin disa nga veprimtaritë korruptive të Ilir Metës të shtrirë në 28 vite, në dosje përfshihen vjedhjet në buxhetin e shtetit, plaçkitjet e pasurive publike, lidhjet ...

Arjan Çani-Ramës: Pse nuk e shkarkon Metën? Përgjigjet Rama

Gazeta Tema - 11.01.2019

Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga Ilir Meta. I pyetur se pse nuk e shkarkon, Rama u shpreh se ...

Rama bën publik një tjetër sekret për Metën: Ka në tavolinë informacion nga shërbimet e huaja që vërtetojnë ...

Gazeta Tema - 11.01.2019

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, Rama u shpreh se Meta si kryetar Kuvendi e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë për një aktivitet ku duhej të shkonte.

Rama i nxjerr “sekretin” Ilir Metës: Ai e mori ceritifikatën e sigurisë për vete në më pak se 24 orë

Gazeta Tema - 11.01.2019

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, kreu i qeverisë ka komentuar konfliktin e ndezur së fundmi mes tij dhe presidentit të vendit, Ilir Meta, i cili nisi me disa postime në rrjetet ...

Për interesin kombëtar dhe interesat e presidentit

Java News - 12.01.2019

Nga Mero Baze Përpjekja e zyrës së presidentit të Shqipërisë, për të mbuluar shkeljen e Kushtetutës, duke i dhënë vetes kompetenca që nuk i ka, lidhur me emërimin dhe shkarkimin e një ministri, dhe ...

Ilir Meta thellon luftën me qeverinë, refuzon dekretimin e Gent Cakës ministër të Jashtëm, PS gati t’i drejtohet ...

SOT - 11.01.2019

Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit sa i takon marrëdhënieve me qeverinë. Bllokimi fillimisht i Sandër Lleshajt është një precedent që tani kreu i shteti ka nisur ta përdorë vazhdimisht.

Edi Rama shpërthen në akuza ndaj Metës: Presidenti është bërë si “Babalja”, refuzimi i Cakës i turpshëm dhe ...

SOT - 11.01.2019

Refuzimi i Gent Cakës për ministër të Jashtëm ka ndezur dje një luftë mjaft të ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Teksa kreu i shtetit po bën opozitë më tepër se opozita, ...

Spartak Ngjela: Kompetencat e Metës janë formale, nuk ka të drejtë kushtetuese të kthejë ministra

SOT - 11.01.2019

Avokati Spartak Ngjela sulmoi dje ashpër Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Në një intervistë televizive, ai deklaroi se kompetencat e Metës si president janë formale, duke theksuar se nuk ka të ...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

Lajm - 11.01.2019

Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për PresidentinIlir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e ...

Rama dhe Meta u takuan kokë më kokë, por pse nuk ranë dakord për Cakajn?

Albeu.com - 11.01.2019

Nikollë Lesi tha në studion e Open se Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar një ditë më parë kokë më kokë për të diskutuar mbi dekretimin e Gent Cakës. Sipas Lesit, Meta i ka ofruar që ta marrë vetë ...

Balla: Presidenti nuk mendon për Kushtetutën, por për lidershipin e opozitës

ABC News - 11.01.2019

Nënkryetari i Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me reagimin e Presidentit Meta sa i takon mosdekretimit të Genti Cakajt në postin e ministrit të ri të brendshëm.

“Ilir Meta sot ngriti flamurin e kryetarit të opozitës, në Presidencë”

Gazeta Tema - 11.01.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per ...

FOTOT/ Rama gjen kandidatin e ri për ministër: Si e sheh rrjeti, përplasjen me Metën

Gazeta Tema - 11.01.2019

Përplasja e radhës Meta-Rama ka shkaktuar shumë entuziasëm në radhë e opozitës, së cilës tashmë vetëm politikani Meta (jo presidenti), i ka mbetur si shpresë për të luftuar Ramën dhe për të futur ...

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Botasot - 11.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Klajda Gjosha, tre vjet në detyrë si ministre e Integrimit pa certifikatë sigurie

Java News - 12.01.2019

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë”, tha se edhe ish-ministrja e LSI, Klajda Gjosha ka punuar 3 vite si ministre Integrimi pa certifikatë sigurie, sikundër edhe Edmond Panariti kur ishte ...

Rama: Meta e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë

Medial - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili shprehej ndër të tjera se Gent Cakaj kishte marrë brenda 24 orësh certifikatën e sigurisë.

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Edi Rama

LajmiFundit - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Pse nuk e shkarkon Ilir Metën? Rama i përgjigjet Çanit

Botasot - 12.01.2019

Mbrëmjen e kësaj të premteje, në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjes së gazetarit Arian Çani, se përse nuk e shkarkon Presidentin Ilir Meta, meqë pretendon ...

Dy herë janë shumë!

Java News - 11.01.2019

Nga Mero Baze/ Për të gjithë ata që u shqetësuan dje nga Letra e Baton Haxhiut, ndaj mikut më të ngushtë të familjes së tij, Ilir Meta, sot kanë rastin të qetësohen, pasi keni lexuar letrën e Ilir ...

Rama nxjerr emrat: Këta janë ministrat e LSI që kanë punuar pa certifikatën e sigurisë

SOT - 11.01.2019

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, kryeministri Rama tregoi emrat e tjerë të ministrave të cilët kanë punuar pa certifikatën e sigurisë.Sipas Ramës edhe ish-ministrja e LSI, Klajda Gjosha si dhe ish ...

"Ka në tavolinë informacion nga shërbimet e huaja", Rama bën publik një tjetër sekret për Metën

SOT - 11.01.2019

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, Rama u shpreh se Meta si kryetar Kuvendi e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë për një aktivitet ku duhej të shkonte.

Rama i përgjigjet ashpër Metës për certifikatën e sigurisë së Cakajt: Ja si e more ti kur ishe kryetar Kuvendi

SOT - 11.01.2019

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Zonë e Lirë, kreu i qeverisë ka komentuar konfliktin e ndezur së fundmi mes tij dhe presidentit të vendit , Ilir Meta, i cili nisi me disa postime në rrjetet ...

‘Meta kryetar alternativ, ngriti flamurin e opozitës në Presidencë’

Java News - 11.01.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per ...

FOTOT/ Ironia e rrjetit, zbulohet kandidati i ri për ministër

Java News - 11.01.2019

Përplasja e radhës Meta-Rama ka shkaktuar shumë entuziasëm në radhë e opozitës, së cilës tashmë vetëm politikani Meta (jo presidenti), i ka mbetur si shpresë për të luftuar Ramën dhe për të futur ...

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Tetova Sot - 11.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Rama: Meta e ka marrë edhe vetë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë

LajmiFundit - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili shprehej ndër të tjera se Gent Cakaj kishte marrë brenda 24 orësh certifikatën e sigurisë.

Pse nuk e shkarkon Presidentin Meta? Përgjigjet Rama

Albeu.com - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka folur me tonë shumë të forta kundër Presidentit Meta dhe vendimit të tij për të mos dekretuar Gent Cakajn. Rama deklaroi se Presidenti Meta i bën të gjithë këto për shkak ...

Debati për Cakajn, Balla: Meta u kthye në kryetar alternativ opozite

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla është bërë pjesë e debatit mes Presidentit Ilir Meta dhe kryesministrit Rama pas refuzimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm.

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Antpress - 11.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Pse nuk e shkarkon Metën? Rama: Duhet një...

Durres Lajm - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë, Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë”, ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Balla: Meta ngriti sot flamurin e kryetarit të opozitës

Top Channel - 11.01.2019

Statusi i Metës që flet për shantazh nga ana e kryeministrit Rama ndaj Presidentit të Republikës, është interpretuar nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla si marrje flamurit të kryetarit ...

Presidenti i Shqipërisë Meta e përshëndeti miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Medial - 12.01.2019

Tiranë, 12 janar 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, e përshëndeti konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që ...

Pse nuk e shkarkon Metën? Përgjigjet Rama…

Mapo - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Përplasjet Rama-Meta, Taulant Balla hedh akuzat e rënda: Ja çfarë bëri sot Presidenti dhe për kë po mendon

SOT - 11.01.2019

Kreu i grupit Parlamentar socialist Taulant Balla komenton akuzat e Presidentit Ilir Meta drejtuar kreut të qeverisë Edi Rama. Meta dënoi sipas tij kërcënimet që Rama i ka bërë, ndërsa nga ana tjetër ...