TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rikthimi i zjarreve në Greqi, flakët përfshijnë ishullin e Evias

RTSH - 14.08.2019

Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në ishullin Evia të Greqisë pasi një zjarr ka shpërthyer që prej mëngjesit të së martës. Si pasojë e flakëve janë evakuuar rreth 300 banorë të fshatrave ...

Pas tërmeteve, një tjetër makth për Greqinë, kryeministri Mitsotakis ka ndërprerë menjëherë pushimet

SOT - 13.08.2019

4 fshatra në ishullin verior të Athinës, Evia janë evakuuar si pasojë e zjarrit i cili ka dalë jashtë kontrollit. Flakët u shfaqën në orën 3:00 të mëngjesit të së martës dhe rreth 300 banorë të ...

Prag tragjedie në Greqi, zjarri shkrumbon disa zona, 8 persona rëndë

BalkanWeb - 13.08.2019

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

BalkanWeb - 13.08.2019

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në ...

Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona

Albeu.com - 13.08.2019

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia , afër Athinës , duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

Alsat - 13.08.2019

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në ...