TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zv/ambasadorja e SHBA: Raporti me Shqipërinë i pathyeshëm, do rrisim mbështetjen ushtarake

SOT - 11.09.2019

E ngarkuara me punë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Leyla Moses-Ones, ka deklaruar ditën e djeshme se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-së janë të pamatshme dhe të pathyeshme.

Moses-Ones i drejtohet FA: Fuqia e marrëdhënies sonë, falë jush

Mapo - 10.09.2019

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar një pjesë nga fjalimi i të ngarkuarës me punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones, në ...

Mbështetja e SHBA për mbrojtjen, Xhaçka: Mirënjohje për aleatin më të madh të shqiptarëve

Top Channel - 10.09.2019

Miliona dollarë investime dhe qindra projekte që kanë modernizuar ndjeshëm Forcat e Armatosura Shqiptare duke kulmuar me bazën e ardhshme ajrore të NATO-s në Kuçovë.

SHBA ndihmon FA të Shqipërisë me pajisje ushtarake me vlerë 1 milion dollarë

Koha.net - 10.09.2019

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në shenjë falënderimi për marrëdhëniet e shkëlqyera dhe bashkëpunimin e ngushtë me SHBA ka nderuar me Medaljen e Mirënjohjes Zyrën e Atasheut Ushtarak të SHBA në ...

Xhaçka: SHBA na pajisi me armë moderne! Leyla Moses-Ones: Raporti me Shqipërinë, i pathyeshëm!

BalkanWeb - 10.09.2019

E ngarkuara me Punë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Leyla Moses-Ones, deklaroi se marrëdhëniet mes dy vendeve janë të pamatshme dhe të pathyeshme.

SHBA, ndihmë 1 milionë dollarë për FA

ABC News - 10.09.2019

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në shenjë falenderimi për marrëdhëniet e shkëlqyera dhe bashkëpunimin e ngushtë me SHBA ka nderuar me Medaljen e Mirënjohjes Zyrën e Atasheut Ushtarak të SHBA në ...

SHBA: Raporti me Shqipërinë i pathyeshëm

RTSH - 10.09.2019

Gjatë ceremonisë së nderimit me Medaljen e Mirënjohjes për Zyrën e Atasheut Ushtarak të SHBA në Tiranë dhe Zyrën e Bashkëpunimit Ushtarak në Tiranë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës bënë të ditur se ...

Zv/ambasadorja e SHBA: Raporti me Shqipërinë i pathyeshëm, do rrisim mbështetjen ushtarake

Ina - 11.09.2019

E ngarkuara me punë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Leyla Moses-Ones, ka deklaruar ditën e djeshme se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-së janë të pamatshme dhe të pathyeshme.

Mbështetja e SHBA për mbrojtjen, Xhaçka: Mirënjohje për aleatin më të madh të shqiptarëve

Botasot - 10.09.2019

Miliona dollarë investime dhe qindra projekte që kanë modernizuar ndjeshëm Forcat e Armatosura Shqiptare duke kulmuar me bazën e ardhshme ajrore të NATO-s në Kuçovë.