TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjukanoviq shpalli fitore në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

Idividi - 16.04.2018

Podgoricë, 16 prill 2018 (MIA) - Ish presidenti dhe kryeministri i Malit të Zi, lider i Partisë Demokratike të socialistëve, Millo Gjukanoviq sot shpalli fitore në zgjedhjet e djeshme presidenciale.

Gjukanoviç, bardh e zi: Amerikanët e vlerësojnë si antirus, TASS e quan “Mugabe”

Gazeta Tema - 16.04.2018

Rusët nuk e falin Milo Gjukanoviçin që u zgjodh President i Malit të Zi për herë të dytë. Agjencia shtetërore ruse e cilëson Gjukanoviçin si një “Mugabe” i Ballkanit që vazhdon në pushtet përjetë.

Gjukanoviç, politikani i pasur i Malit të Zi

ABC News - 16.04.2018

Millo Gjukanoviç është politikani i pasur i Malit të Zi, i cili qëndron në pushtet prej vitit 1991. Ai ka përcaktuar dhe orientimin e vendit drejt Perëndimit dhe jo Rusisë.

Zgjedhjet në Mal të Zi, Meta uron Gjukanoviq për fitoren

Lajmi.net - 16.04.2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar presidentin e Malit të Zi, Filip Ðukanoviq për fitoren në zgjedhjet e ditës së djeshme. Me një mesazh drejtuar homologut të tij, Meta shprehet”fitorja Juaj ...

Meta uron Gjukanoviç: Fitorja juaj, garanci për paqen dhe bashkëpunimin rajonal

Mapo - 16.04.2018

Presidenti Ilir Meta ka uruar, Milo Gjukanoviç, për zgjedhjen si President i Malit të Zi. Kreu i Shtetit shqiptar nënvizon se fitorja e Gjukanoviç ishte një mbështetje e qartë për konsolidimin e ...

Gjukanoviç fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

ABC News - 16.04.2018

Millo Gjukanoviç ka triumfuar në zgjedhjet presidenciale në Mali të Zi. Numërimi i të gjitha votave ka treguar se Gjukanoviç fitoi me 53.8% të preferencave.

Meta uron Presidentin e ri të Malit të Zi: Gjukanoviç, garanci për paqen në Rajon

Java News - 16.04.2018

Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidentin e zgjedhur të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç për fitoren bindëse në zgjedhjet presidenciale të së dielës. “ Fitorja Juaj ishte një mbështetje e qartë për ...

Gjukanoviq shpall fitoren në zgjedhje

Portalb - 16.04.2018

Millo Gjukanoviq ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, pasi rezutatatet preliminare e kanë nxjerr atë fitues. Gjukanoviq, që ka qenë gjashtë herë kryeministër dhe një herë ...

Deri në orën 13 në zgjedhjet në Mal të Zi kanë dalë 32,8 për qind e votuesve

Idividi - 16.04.2018

Podgoricë, 15 prill 2018 (MIA) - Deri në orën 13 në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi kanë votuar 32,8 për qind nga numri i përgjithshëm i votuesve, bënë të ditur vëzhguesit e zgjedhjeve.

Gjukanoviç sërish në pushtet

Respublica - 16.04.2018

Mbështetja e Përëndimit duket se i ka siguruar fitoren Milo Gjukanoviç në zgjedhjet Presidenciale në Malin e Zi. Ndonëse i akuzuar nga kundërshtarët për nepotizëm dhe për korrupsion masiv, ai fitoi ...

Gjukanoviçi i pamposhtur sërish president, mesazhi i fortë për opozitën: Ky rezultat është…

Gazeta Tema - 16.04.2018

Lideri veteran, Millo Gjukanoviç ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura dje në Malin të Zi, duke korrur keshtu nje fitore historike.

Portret i presidentit të ri të Malit të Zi: Kush është Millo Gjukanoviq?

Gazeta Express - 16.04.2018

Në pushtet prej 27 vitesh, herë si kryeministër e herë si president, i pasur po ashtu, ai është njeriu që udhëhoqi fushatën e suksesshme të Malit të Zi për ...

Gjukanoviçi fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

DW - 15.04.2018

Milo Gjukanoviç rikthehet në krye të politikës në Mal të Zi me një fitore të qartë në zgjedhjet presidenciale. Ndonëse një figurë polarizuese, Gjukanoviçi ka mbështetjen e Perëndimit për arsye ...

I pamposhturi në Mal të Zi fiton zgjedhjet presidenciale

Ina - 15.04.2018

Milo Gjukanoviq një nga politikanët veteranë ka fituar që në raundin e parë zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi. Nga numërimi i 98 % të votave nga CEMI, Gjukanoviq ka fituar 53,9 për qind, ndërsa ...

ZYRTARE: Gjukanoviq president i Malit të Zi

Lajmi.net - 15.04.2018

Milo Gjukanoviq ka fituar zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi. Numërimi i të gjitha votave ka nxjerr fitues Gjukanoviqin me 53.8 për qind të votave. Ndërsa kundërkandidati i tij më i fortë Mlladen ...

Fitorja e Gjukanoviqit: Ministri Zenka falënderon Haradinajn dhe Tiranën zyrtare

Telegrafi - 15.04.2018

Pas shpalljes së fitores së sotme të kandidatit për president të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, që ishte edhe kandidat i mbështetur nga të gjitha forcat shqiptare në Mal të Zi, ka ardhur edhe ...

Presidenti Gjukanoviq e sheh Malin e Zi në BE brenda 5 vjetësh

Koha.net - 15.04.2018

Presidenti i ri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, tha se kanë përmbushur premtimin dhe fituan raundin e parë. Ai beson se fitorja nënkupton mbështetjen e rrugës së Malit të Zi në Bashkimin Evropian.

Gjukanoviq flet pas fitores në zgjedhje: Do të hyjmë në BE brenda 5 vjetësh

Gazeta Express - 15.04.2018

Presidenti i ri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka thënë se ka përmbushur premtimin, duke fituar zgjedhjet që në rrethin e parë të ...

Zgjedhjet në Mal të Zi, Gjukanovic keyeson bindshëm dhe shmang balotazhin

LajmiFundit - 15.04.2018

Kur janë numëruar pak më shumë se 10 për qind e votave në total, Milo Gjukanoviç kryeson, madje e bën këtë duke marrë më shumë se 50 për qind të preferencave.

Zgjedhjet në Mal të Zi: Dalin rezultatet preliminare, Gjukanoviq i pari me 53.8%

Portalb - 15.04.2018

Milo Gjukanoviq, po prinë në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi me 53.8 për qind, njofton Klan Kosova . Kështu tregojnë rezultatet preliminar, raportojnë mediat në Mal të Zi.

Milaçiq për fitoren pa balotazh të Gjukanoviqit: Po hyjmë në fazën e diktaturës

Koha.net - 15.04.2018

Kandidati për president i Malit të Zi, Marko Milaçiq nuk e ka pritur aspak mirë fitoren e Millo Gjukanoviqit qp në raundin e parë të zgjedhjeve, duke thënë se kjo është një humbje për shoqërinë ...

Ky është urimi special i Thaçit për fitoren e Gjukanoviqit

Lajmi.net - 15.04.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në rrjetin social Twitter ka uruar presidentin e ri të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq. “Urime mikut tim të vjetër, Milo Gjukanoviq për fitoren ...

Bojaniq s’e ka ndërmend ta urojë Gjukanoviqin, thotë se “do të luftojë ta çlirojë” Malin e Zi

Koha.net - 15.04.2018

Kandidati i pjesës më të madhe të opozitës për president, Mlladen Bojaniq, pas shpalljes së fitores së kandidatit të DPS-së, ka thënë se nuk do të urojë Millo Gjukanoviq për fitore në zgjedhjet e ...

Gjukanoviq fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

Evropaelire - 15.04.2018

Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi, ka bërë të ditur Qendra për Monitorim dhe Kërkim (CeMi).

Numërohen të gjitha votat në Mal të Zi, Gjukanoviq zgjidhet President

Tetova Sot - 15.04.2018

Milo Gjukanoviq ka fituar zgjedhjet në Malin e Zi. Numërimi i të gjitha votave ka nxjerr fitues Gjukanoviqin me 53.8 për qind të votave. Kandidati i Frontit Demokratik, Demokratëve, Partisë ...

Gjukanoviq shpall fitoren

Lajmi.net - 15.04.2018

Partia Demokratike e Socialistëve ka shpallur fitoren e Milo Gjukanoviqit. Në bazë të rezultateve të deritashme Gjukanoviq ka 54.1 për qind të votave, përcjell lajmi.net.

Zgjedhjet në Mal të Zi: Haradinaj uron Milo Gjukanoviqin

Telegrafi - 15.04.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar qytetarët e Mali të Zi për zgjedhje të lira dhe demokratike presidenciale. Haradinaj ndër të tjerash ka uruar edhe fitoren e presidentit të zgjedhur, ...

Rezultatet e para, prin bindshëm Gjukanoviq

Alsat - 15.04.2018

Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, në zgjedhjet e sotme presidenciale në Malin e Zi prin kandidati i DPS-së, Millo Gjukanoviq, me 55.

Haradinaj s'i pret rezultatet përfundimtare, e uron Gjukanoviqin

Gazeta Express - 15.04.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar Milo Gjukanoviq, i cili ka fituar zgjedhjet presidenciale në Malin e ...

Gjukanoviç nuk njeh rivalë, shmang edhe balotazhin

Mapo - 15.04.2018

Rezultati është paraprak, por është mjaft domenthënës dhe tregues i fortë që vërteton bindjen e përgjithshme, jo vetëm në Mal të Zi. Sipas asaj që raporton Komisioni i Zgjedhjeve në Podgoricë, ...

DPS shpall fitoren e Gjukanoviqit

Koha.net - 15.04.2018

21:50 - Partia Demokratike Socialiste (DPS) ka shpallur fitoren e kandidatit të saj Millo Gjukanoviq në zgjedhjet e sotme presidenciale në Mal të Zi. Deputeti i kësaj partie, Millosh Nikoliq, tha se ...

Presidencialet në Mal të Zi, Gjukanoviq shpall fitoren

Gazeta Express - 15.04.2018

Partia Demokratike e Socialistëve ka shpallur fitoren në zgjedhjet e sotme ...

Gjukanoviq prin në garën për president të Malit të Zi

Lajmi.net - 15.04.2018

Mali i Zi sot ka mbajtur zgjedhjet presidenciale. Pasi që të gjitha vendvotimet janë mbyllur të dhënat nga CEMI tregojnë se është duke prirë kandidati nga DPS, Milo Gjukanoviq, transmeton lajmi.net.

Nga 75% e votave të numëruara, Gjukanoviq po fiton me 54.9%

Gazeta Express - 15.04.2018

Millo Gjukanoviq, kandidat për President të Malit të Zi, po prin në zgjedhjet e ...

Presidencialet në Mal të Zi, Gjukanoviq shpall fitoren

Tetova Sot - 15.04.2018

Partia Demokratike e Socialistëve ka shpallur fitoren në zgjedhjet e sotme presidenciale. Deputeti i kësaj partie, Milos Nikoliq thotë se bazuar në 80 për qind të votave të numëruara, Milo Gjukanoviq ...

Zgjedhjet në Malin e Zi: Exit Poll nxjerr fitues Gjukanoviç me 53,4 % të votave, dhe shqiptarët votuan pro tij

Gazeta Tema - 15.04.2018

Sot janë zhvilluar zgjedhjet presidenciale në Malin e Zi, sipas njoftimeve paraprake të mediave lokale pjesëmarrja ka qënë 64% në zgjedhje. Kandidati më favorit ka qënë ish-presidenti Milo ...

Exit Poll-i thotë se Gjukanoviqi fiton pa balotazh

Koha.net - 15.04.2018

Exit Polli i kryer nga CEMI e ka nxjerr politikanin veteran, Millo Gjukanoiq, fitues të zgjedhjeve për president të Malit të Zi që në rundin e parë. Sipas këtij projeksioni, Gjukanoviq ka arritur të ...

Zgjedhjet në Mal të Zi, kanidati por europian Gjukanoviç shumë pranë fitores

SOT - 15.04.2018

Procesi i votimit për zgjedhjet Presidenciale në Mal të Zi kaloi i qetë në 1200 qendrat e votimit. Të drejtë vote kishin 520 mijë malazezë, ku 22 mijë prej tyre janë shqipëtarë.

Meta uron Gjukanovic për fitoren: Marrëdhëniet midis dy vendeve tona do forcohen më tej

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANË- Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të sapozgjedhur të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Meta i uron Gjukanovicit suksese në drejtimit e mëtejshëm të Malit ...

Gjukanoviq shpall fitoren në zgjedhje

Evropaelire - 16.04.2018

Millo Gjukanoviq ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, pasi rezutatatet preliminare e kanë nxjerr atë fitues. Gjukanoviq, që ka qenë gjashtë herë kryeministër dhe një herë ...

Gjukanoviç fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

SOT - 16.04.2018

Milo Gjukanoviç rikthehet në krye të politikës në Mal të Zi me një fitore të qartë në zgjedhjet presidenciale të fundjavës. Ndonëse një figurë polarizuese, Gjukanoviçi ka mbështetjen e Perëndimit për ...

Gjukanoviq i bindur se do të fitojë në zgjedhje

Koha.net - 15.04.2018

Kandidati i DPS-së për president të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, është shprehur i bindur për fitore në zgjedhjet e sotme. Ai ka thënë se nëse nuk fiton qysh në rrethin e parë, fitorja do të jetë e ...

Komunat me shumicë shqiptare, me daljen më të vogël në zgjedhjet në Mal të Zi

Lajmi.net - 15.04.2018

Mali i Zi sot zhvillon zgjedhjet presidenciale. Në garë janë shtatë kandidatë, prej të cilëve favorit është Milo Gjukanoviq. Nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve atje është bërë e ditur se deri në ...

Fitorja e Gjukanoviqit: Ministri Zenka, falënderon Haradinajn dhe Tiranën zyrtare

Almakos - 15.04.2018

Pas shpalljes së fitores së sotme të kandidatit për president të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, që ishte edhe kandidat i mbështetur nga të gjitha forcat shqiptare në Mal të Zi, ka ardhur edhe ...

Gjukanoviq pas fitores në zgjedhje: Do të hyjmë në BE brenda 5 vjetësh

Tetova Sot - 15.04.2018

Presidenti i ri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka thënë se ka përmbushur premtimin, duke fituar zgjedhjet që në rrethin e parë të votimit. Ai beson se fitorja nënkupton mbështetjen e rrugës së ...

Fitoi me ndihmën e shqiptarëve por kush është i pamposhturi Gjukanoviq?

Tetova Sot - 15.04.2018

Në pushtet prej 27 vitesh, herë si kryeministër e herë si president, i pasur po ashtu, ai është njeriu që udhëhoqi fushatën e suksesshme të Malit të Zi për Pavarësinë.

“Çartet” rivali i Gjukanoviqit, e quan diktator

Ina - 16.04.2018

Kandidati presidencial, Marko Milaçiq, nuk e ka pritur aspak mirë fitoren e Millo Gjukanoviqit në raundin e parë të zgjedhjeve në Malin e Zi, duke thënë se kjo është një humbje për shoqërinë malazeze ...

Presidenti Thaçi uron fitoren Milo Gjukanoviqit

Telegrafi - 15.04.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në rrjetin social Twitter ka uruar presidentin e ri të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq. “Urime mikut tim të vjetër, Milo Gjukanovic për fitoren ...

Bojaniq: Nuk do ta uroj Gjukanoviqin për fitore

Tetova Sot - 15.04.2018

Kandidati i pjesës më të madhe të opozitës për president, Mlladen Bojaniq, pas shpalljes së fitores së kandidatit të DPS-së, ka thënë se nuk do të urojë Millo Gjukanoviq për fitore në zgjedhjet e ...