TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oerd Byklykbashi bën deklaratën që nuk pritej, del kundër Lulzim Bashës

SOT - 11.09.2019

Ish deputeti i Partisë Demokratike Oerd Byklykbashi nuk ka përjashtuar mundësinë e një marrëveshjeje më Ramën kryeministër për t’i dhënë fund ngërçit politik.

Si do të rrëzohet Rama? Ish-deputeti i PD-së paralajmëron ndryshimin e madh në vjeshtë

SOT - 11.09.2019

Ish-deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi lë të kuptohet se vjeshta do të sjellë ndryshime. “Vjeshta është një moment i rëndësishme për të pasur zgjedhjet dhe janë rrethanat politike që diktojnë sa më ...

Bylykbashi: Marrëveshje e mundshme edhe me Ramën kryeministër

ABC News - 11.09.2019

Ish deputeti i Partisë Demokratike Oerd Byklykbashi nuk ka përjashtuar mundësinë e një marrëveshjeje më Ramën kryeministër për t’i dhënë fund ngërçit politik.

Bylykbashi: PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Botasot - 11.09.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ndryshe nga kryetari Lulzim Basha, mendon se PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën, kryeministër.

Zgjedhjet e 30 qershorit, PD: Grupet e numërimit kanë manipuluar shifrat

Botasot - 11.09.2019

Partia Demokratike ka publikuar sot prova, që sipas saj, tregojnë si u manipulua procesi i votimit të 30 qershorit nga mazhoranca. Ish-deputeti Oerd Bylykbashi i cili shoqërohej dhe nga Sekretari për ...

PD nxjerr dosjen që i dorëzoi ODIHR, Bylykbashi: Si u mbushën kutitë

ABC News - 11.09.2019

Partia Demokratike denoncoi me dokumente dhe pamje filmike parregullsitë e konstatuara sipas saj në zgjedhjet e 30 qershorit. Nga selia blu, ish-deputeti Bylykbashi dhe sekretari zgjedhor, Kaso ...

“Prova skandaloze”, ish-deputeti i PD del me paralajmërimin e fortë për PS: Ja çfarë kemi siguruar me filmime!

SOT - 11.09.2019

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka publikuar prova që sipas tij vërtetojnë se PS manipuloi rezultatin më 30 qershor. Përmes një konference për shtyp nga selia blu, Bylykbashi bëri me dije se PD ka ...

“30 qershori”, PD publikon provat e reja: Ja si u manipuluan votat

Botasot - 11.09.2019

Partia Demokratike ka publikuar sot prova, që sipas saj, tregojnë si u manipulua procesi i votimit të 30 qershorit nga mazhoranca. Ish-deputeti Oerd Bylykbashi tha nga selia blu se disa nga provat që ...

PD publikon tabelat: Janë fakte për manipulimin e votave në 30 qershor

Top Channel - 11.09.2019

Oerd Bylykbashi dhe Ivi Kaso kanë denoncuar nga selia blu manipulimin e votave që, sipas tyre, ka ndodhur më 30 qershor. “Do dokumentojmë me fakte shkeljet ligjore që ndodhën në 30 qershor”, tha ...

PD: Kemi prova për manipulimin e votave të 30 qershorit

RTSH - 11.09.2019

Partia Demokratike paraqiti ato që i konsideron prova me të cilat pretendon se socialistët kanë manipuluar procesin e 30 qershorit, sidomos në procesin e numërimit të votave.

30 qershori/ PD publikon të tjera prova dhe vijon akuzat ndaj PS: Ja si i vodhi votat e pavlefshme

Java News - 11.09.2019

Partia Demokratike ka vijuar me denoncimet për 30 qershorin, ndërsa ka publikuar sot të tjera prova ku sipas tyre, faktohet se si u manipulua procesi i votimit.

PD nxjerr provat: Si u manipulua numërimi i votave të 30 qershorit

Mapo - 11.09.2019

Partia Demokratike ka publikuar sot prova të reja të cilat sipas opozitës dëshmojnë manipulimin e votimeve të 30 qeshorit. PD thotë se ka pamje filmike gjatë numërimit në disa KZAZ, ku zbulohet ...

PD denoncon sërish me shifra sesi janë manipuluar votat më 30 qershor

Gazeta Express - 11.09.2019

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të mërkurë me fakte sipas saj, sesi qeveria më 30 qershor ka manipuluar votimet e mbajtura duke rritur artificialisht numrin e votuesve.

PD publikon provat: Si u manipuluan votat e 30 qershorit në mënyrë skandaloze

Durres Lajm - 11.09.2019

Partia Demokratike ka vijuar denonocimin e manipulimit të procesit të votimit më 30 qershor nga ana e mazhorancës. Në një konferencë të përbashkët nga selia blu, ish-deputeti Oerd Bylylbashi dhe ...

PD publikon provat e reja: Ja si u manipuluan në mënyrë skandaloze votat e 30 qershorit

BalkanWeb - 11.09.2019

Partia Demokratike ka publikuar sot prova, që sipas saj, tregojnë si u manipulua procesi i votimit të 30 qershorit nga mazhoranca. Ish-deputeti Oerd Bylykbashi tha nga selia blu se disa nga provat që ...

Bylykbashi: PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Telegrafi - 11.09.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ndryshe nga kryetari Lulzim Basha, mendon se PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën, kryeministër.

PD thotë se ka fakte për manipulimin e votave më 30 qershor (VIDEO)

Zeri - 11.09.2019

Oerd Bylykbashi dhe Ivi Kaso kanë denoncuar nga selia blu manipulimin e votave që, sipas tyre, ka ndodhur më 30 qershor. “Do dokumentojmë me fakte shkeljet ligjore që ndodhën në 30 qershor”, tha ...