TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Reket”, hetimi zgjerohet edhe për 4 persona të tjerë

Alsat - 09.10.2019

Vilma Ruskoska ka zgjeruar hetimin për rastin “Reket”. Katër të dyshuar tjerë së bashku me Boki 13 janë cak i hetimit për mashtrim dhe larje parash përmes Organizatës humanitare “Lidhja ...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

Evropaelire - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

Jovanoviç: Albin Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, është një mundësi e re

Gazeta Tema - 09.10.2019

Lideri i liberaldemokratëve në Serbi, Çedomir Jovanoviç, thotë se me zgjedhjet e 6 tetorit, Kosova ka treguar një shkallë të lartë të kulturës demokratike dhe tani është koha për ta përdorur këtë ...

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski.

“Reketi” është zgjeruar me 4 persona fizikë dhe një juridik, e përfshirë edhe deputetja Remenski

Portalb - 09.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot ka nisur procedurë hetimore kundër pesë personave fizikë dhe një juridik për mashtrim që lidhet me rastin “Reket” ...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

Alsat - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e ...

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski.

Hetim i ri për rastin ‘Haraçi’

Telegrafi - 09.10.2019

Prokurori Publik, Ljubomir Joveski njoftoi se po hapet hetim i ri për rastin ‘Haraçi’ për katër persona të Lidhjes ndërkombëtare. Në hetimin e eri, të dyshuarit ngarkohen për larje parash, ndihmë dhe ...

Ish prokurorja speciale Janeva vendosi të mos jap dëshmi për rastin “Reket”

Gazeta Express - 09.10.2019

E dyshuara e tretë për rastin “Reket” ish-kryeprokurorja e Speciale Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin e zhvatjes. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte ...

Çedomir Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, por një mundësi

Telegrafi - 09.10.2019

Politikani serb dhe njëherit lideri i partisë LDP, Çedomir Jovanoviq, ka deklaruar se “rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë i sheh si nevojë për rifreskim të skenës së brendshme politike në Kosovë, por ...

Kostov: Boki 13 nuk ka probleme serioze shëndetësore

Flaka - 08.10.2019

Hristijan Kostov, drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, thotë se Bojan Jovanovski nuk ka probleme serioze shëndetësore pasi i dyshuari i parë në “Reket” u dërgua përsëri në ...

Jovanoviç: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, rast i mirë për dialog

Albeu.com - 08.10.2019

Çedomir Jovanoviç është një ndër liderët më mendje hapur në Serbi, i cili kërkon bashkëpunim pa kushte me Kosovën. Kreu i Partisë Liberal-Demokrate ka komentuar edhe fitoren e Vetëvendosjes duke ...

U dënua polici i cili e provokoi Boki 13

Portalb - 08.10.2019

Rojtari i burgut është pezulluar nga puna pasi është sjellë në mënyrë jo të hijshme gjatë nxjerrjes së Bojan Jovanovskit – Boki 13 , si i dyshuari i rastit “Reket”, transmeton Portalb.mk .

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, por mundësi

Koha.net - 08.10.2019

Lideri serb i Partisë Liberal-Demokrate (LDP), Çedomir Jovanoviq, ka thënë se “rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë i sheh si shprehje e nevojës për rifreskim të skenës së brendshme politike në Kosovë, ...

“Reket”, Boki 13 nga prokuroria përfundon në spital

Alsat - 08.10.2019

Në mesditë, policia e burgut e solli Boki 13 nga paraburgimi për të dëshmuar para Villma Ruskoskës. Furgoni i burgut e solli përmes derës së pasme. I prangosur dhe me një shishe ujë, u ngjit në ...

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

Telegrafi - 08.10.2019

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ...

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, kosovarët e panë si shpresë

Gazeta Express - 08.10.2019

Kreu i Partisë Liberal-demokratike në Serbi, Cedomir Jovanovic, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i Republikës së Kosovës nuk është kërcënim për Serbinë por një shans i mirë.

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, por një shans

Botasot - 08.10.2019

Kryetari i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë janë një shprehje e nevojës për të rifreskuar skenën e brendshme politike në Kosovë, ...

Boki 13 nuk arriti të realizojë mbrojtjen para Ruskoskës, pati të vjella

Portalb - 08.10.2019

I dyshuari i parë në rastin “Reket” , Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 , nuk arriti të realizojë mbrojtjen para prokurores së Prokurorisë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të ...

Boki 13 me automjet të ndihmës së shpejtë është nxjerrë nga Prokuroria

Medial - 08.10.2019

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Bojan Jovanovski, sot pasdite është nxjerrë me mbajtëse dhe me automjet të ndihmës së shpejtë dhe me shoqërim të policisë u largua nga Prokuroria për ndjekje të krimit ...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Telegrafi - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Thirret ndihma e shpejtë në Prokurori pas ardhjes së Boki 13

Medial - 08.10.2019

Rreth 20 minuta pas arritjes së Bojan Jovanovskit në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, ku duhet të japë dëshmi për rastin “Reket”, në ndërtesën e Prokurorisë ka ...

Bojan Jovanovski merret në pyetje në Prokurori

Telegrafi - 08.10.2019

I dyshuari për rastin ‘Haraçi”, Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13 sot por merret në pyetje nga Prokuroria për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

bojan Jovanovski do të japë deklaratë për rastin “Reket”

Medial - 08.10.2019

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori.

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

Ina - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

“Boki 13” do të japë deklaratë për aferën “Haraçi”

Botasot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Haraçi”, sot pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

“Boki 13” do të japë deklaratë për aferën “Haraçi”

Telegrafi - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Haraçi”, sot pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

Boki 13 do të japë deklaratë për rastin “Reket”

Tetova Sot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

Boki 13 pritet të jep deklaratë në Prokurori

Gazeta Express - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

Boki 13 mbërrin në Prokurori

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski- Boki 13 ka arritur në Prokurorinë kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku do të duhet të dëshmoj për rastin “Reketi”. Jovanovski tash e disa muaj është në paraburgim në ...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

Alsat - 08.10.2019

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka ...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

Flaka - 08.10.2019

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka ...

Rëndohet gjendja shëndetësore e Boki 13, me urgjencë dërgohet në spital

Gazeta Express - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Botasot - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Dyshohet se i zhvati 1 mln euro biznesmenit në M.Veriut, “Boki 13” transportohet me urgjencë në spital

BalkanWeb - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i njohur ndryshe si “Boki 13”, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore teksa po dëshmonte për rastin “Reketi” në ...

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

Flaka - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

‘Boki 13’ i bie të fikët, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Top Channel - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Ina - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë – VIDEO

Shqipmedia - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

Tetova Sot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, kosovarët e panë si shpresë

Zeri - 08.10.2019

Kreu i Partisë Liberal-demokratike në Serbi, Cedomir Jovanovic, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i Republikës së Kosovës nuk është kërcënim për Serbinë por një shans i mirë.

Në Beograd i gëzohen fitores së Vetëvendosjes, Jovanoviq: Kurti është një shans për Serbinë

Lajmi.net - 08.10.2019

Sipas Jovanoviq, Kosova ka treguar shkallë të lartë të demokracisë në procesin zgjedhor dhe se tani është koha që kjo energji të sjellë bashkëpunimin rajonal.

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, kosovarët e panë si shpresë

Medial - 08.10.2019

16:56 | 8 Tetor 2019 Kreu i Partisë Liberal-demokratike në Serbi, Cedomir Jovanovic, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i Republikës së Kosovës nuk është kërcënim për Serbinë por një shans i ...

Çedomir Jovanoviç: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, por shans

SOT - 08.10.2019

Kryetari i Partisë Liberal-Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviç ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë janë një shprehje e nevojës për të rifreskuar skenën e brendshme politike në Kosovë, ...

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

Botasot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ...

Në Beograd i gëzohen fitores së Vetëvendosjes, Jovanoviq: Kurti është një shans për Serbinë

Shqipmedia - 08.10.2019

Kryetari i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë janë një shprehje e nevojës për të rifreskuar skenën e brendshme politike në Kosovë, ...

Jovanoviq: Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, por një mundësi

Zeri - 09.10.2019

Politikani serb dhe njëherit lideri i partisë LDP, Çedomir Jovanoviq, ka deklaruar se “rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë i sheh si nevojë për rifreskim të skenës së brendshme politike në Kosovë, por ...

Hetim i ri për rastin “Reket”, dyshohen edhe katër persona të tjerë

Gazeta Express - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on, përcjell Gazeta Express.