TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përkëdheli vajzën e vogël, pastaj hodhi kishën në erë – pamjet nga Shri Lanka që kanë marrë vëmendjen e të gjithëve ...

Telegrafi - 23.04.2019

Disa pamje të publikuara nga mediat e huaja kanë marrë vëmendjen e të gjithëve. Bëhet fjalë për pamje të cilat tregojnë një nga bombarduesit vetëvrasës i cili të dielën e Pashkëve hodhi veten në erë.

Familja vetëvrasëse e Shri Lankës: Dy vëllezërit hodhën veten në erë, para se një grua të hidhte veten dhe dy fëmijët e ...

Telegrafi - 23.04.2019

Dy djemtë e një tregtari të pasur të erëzave kryen shpërthime vetëvrasëse në sulmet terroriste të Sri Lankës në të dielën e Pashkëve. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vëllezërit myslimanë, ...

Pak çaste para masakrës në Shri Lankë, kamerat e sigurisë filmojnë kamikazin duke u futur në kishë (Video)

Telegrafi - 23.04.2019

Organizata terroriste ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmet me bomba në Shri Lankë, ku zyrtarët e këtij vendi pretendojnë se është “hakmarrje” ndaj sulmit në dy xhamitë në Christchurch të Zelandës ...

Dalin xhirimet e personit që kreu krimin në Shri Lanka, momenti kur futet në kishë

Botasot - 23.04.2019

Kamerat kanë kapur lëvizjet e personit që ka kryer shpërthimin në Shri Lanka. Disa kamera tregojnë lëvizjet e tij në rrugën deri në kishë, ku edhe ka kryer aktin kriminal.

Shri Lanka, momenti kur shpërthen furgoni dhe gjithçka përreth shkatërrohet (Video)

Telegrafi - 23.04.2019

Ky është momenti kur një furgon me ngjyrë të bardhë shpërthen dhe përfshihet nga zjarri, derisa policia e Shri Lankës po kontrollonin zonën përreth ku është kryer sulmi terrorist derisa po festohej ...

Sulmet në Shri Lankë, ja kush e merr përgjegjësinë

Alsat - 23.04.2019

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për shpërthimet e së dielës së Pashkëve në kisha dhe hotele në Shri Lankë që vranë më shumë se 300 persona. Agjencia e lajmeve të ISIS-it, Amaq e bëri njoftimin.

ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në Shri Lanka

Botasot - 23.04.2019

I ashtuquajturi Shteti Islamik mori përgjegjësinë për sulmet terroriste në Shri Lanka sot, duke vrarë 321 njerëz dhe duke plagosur 500 të tjerë. Kjo është bërë e ditur në mediumin e kësaj organizate ...

Mbi 320 të vrarë në Shri Lankë, IS-i merr përgjegjësinë

Evropaelire - 23.04.2019

Funerali i parë masiv u bë të martën në Shri Lankë, derisa vendi është në zi për viktimat e sulmeve të së dielës në kisha dhe hotele . Numri i të vdekurve u rrit në 321, ndërsa të plagosur janë rreth ...

Sulmi në Shri Lanka, hakmarrje për masakrën në Zelandë të Re

Zeri - 23.04.2019

Janë publikuar rezultatet e para të hetimit të sulmeve në Shri Lankë, ku kanë humbur jetën mbi 310 persona, transmeton Zeri.info. Siç raporton ‘AFP’, rezultatet preliminare, tregojnë se sulmet në ...

Mbi 300 të vdekur dhe 40 të arrestuar nga sulmet në Shri Lanka

Alsat - 23.04.2019

Një seri bombardimeve të koordinuara të dielën e Pashkëve kanë goditur kisha dhe hotele në Shri Lanka. Tani më shumë se 300 vetë kanë vdekur dhe gati 500 janë të plagosur në sulmin më të keq në Sri ...

Pompeo pas sulmit në Sri Lankë: SHBA e përkushtuar për luftimin e terrorizmit (VIDEO)

Portalb - 22.04.2019

Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka thënë që Amerika është e pikëlluar pas për viktimat e sulmeve në Shri Lankë ndërsa janë të përkushtuar për luftimin e terrorizmit, transmeton Klan ...

Pompeo: SHBA e përkushtuar të luftojë terrorizmin

Evropaelire - 22.04.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara shprehin pikëllimin e tyre për viktimat e sulmeve në Shri Lankë dhe se ato janë të përkushtuara për luftimin e terrorizmit së ...

Turistët në Shri Lankë, paralajmërohen për sulme të reja (Foto)

Telegrafi - 22.04.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka paralajmëruar turistët që ndodhen në Shri Lankë, se mund të ketë sulme të reja. Në përditësimin e bërë në këshillat për turistë, është thënë se pas sulmit tragjik ...

Sulmet në Shri Lankë dyshohet se lidhen me një rrjet ndërkombëtar

Evropaelire - 22.04.2019

Vala e sulmeve që vrau 290 njerëz të dielën në Shri Lankë u krye me mbështetjen e një rrjeti ndërkombëtar, thanë zyrtarët. Qeveria fajësoi grupin lokal xhihadist, Jamath, edhe pse askush nuk e mori ...

Sulmi në Shri Lanka, ushtria merr kompetencat

Alsat - 22.04.2019

Presidenti i Shri Lankës, Sirpale Sirisen, sot i ka dhënë ushtrisë një mandat të gjerë për të arrestuar të dyshuarit pas një serie sulmesh për Pashkë.

Trump premton mbështetjen e SHBA-së për Shri Lankën

Botasot - 22.04.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, premtoi mbështetjen e vendit të tij për Shri Lankën, për të sjellë para drejtësisë autorët e sulmeve të koordinuara me bomba, gjatë bisedimeve me kryeministrin e ...

Policia gjen 87 shpërthyes bombash në stacionin kryesor

Alsat - 22.04.2019

Policia e Shri Lankës gjeti 87 shpërthyes bombash në stacionin e autobusëve në qytetin më të madh të vendit, pas shpërthimeve të tmerrshme që vranë 290 vetë të dielën e Pashkëve.

Shpërthim i ri në Shri Lanka

Botasot - 22.04.2019

ë kryeqytetin e Shri Lankës, Kolombo, ka ndodhur një shpërthim i ri pranë kishës gjatë çmontimit të bombës, raporton Reuters. Sipas agjencisë, pranë kishës ku shpërtheu bomba, shpërtheu edhe një ...

Sulmet në Shri Lankë, të lidhura me rrjetin ndërkombëtarë

Telegrafi - 22.04.2019

Një valë shpërthimesh që vranë 290 persona në Shri Lanka të dielën, u kryen me mbështetjen e një rrejti ndërkombëtarë, thonë zyrtarët. Qeveria ka fajësuar një grup të njohur si xhihadist lokal, ...

Shri Lankë: Gjenden 87 detonatorë për bomba në Kolombo

Botasot - 22.04.2019

Policia e Shri Lankës ka gjetur 87 detonatorë për bomba në stacionin kryesor të autobusëve në kryeqytetin Kolombo, tha një zëdhënës i policisë. Detonatorët u gjetën ditë pas sulmeve vetëvrasëse në ...

Sulmet në Shri Lanka ishin paralajmëruar më 4 prill

Gazeta Express - 22.04.2019

Zëdhënësi i kabinetit qeveritar të Shri Lankas, Rajitha Senaratne, gjatë një konference për gazetarë të hënën tha se qeveria ka qenë e informuar për mundësinë e sulmeve të përgjakshme që ndodhën të ...

Shri Lanka injoroi paralajmërimin për sulme në “kishat e njohura”

Koha.net - 22.04.2019

Së paku 290 persona janë vrarë dhe rreth pesëqind të tjerë janë plagosur në shpërthimet e shumëfishta nëpër kisha dhe hotele në Shri Lankë në ditën e Pashkëve, kanë bërë të ditur zyrtarët e këtij ...

Arrin në 290 numri i të vdekurve në Shri Lankë

Koha.net - 22.04.2019

Numri i të vdekurve në Shri Lankë ka arritur në 290, pasi një valë shpërthimesh goditi kishat dhe hotelet luksoze të dielën. Policia tha se 24 persona janë arrestuar, por ende nuk dihet kush i ka ...

Mbi 290 persona të vdekur nga sulmet në Shri Lankë

Evropaelire - 22.04.2019

Të paktën 290 persona kanë vdekur në Shri Lankë, si pasojë e disa shpërthimeve në kisha dhe hotele luksoze, që kanë ndodhur mëngjesin e së dielës, teksa besimtarët kanë qenë duke kryer shërbimet për ...

Pas shpërthimeve, gjendet një bombë në aeroportin e Shri Lankës

Alsat - 21.04.2019

Një mjet shpërthyes i improvizuar u gjet pranë aeroportit të vetëm ndërkombëtar në Kolombo të Shri Lankës, i cili u shkatërrua në mënyrë të sigurt nga njësitë speciale të aviacionit.

ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në Shri Lanka

Telegrafi - 23.04.2019

I ashtuquajturi Shteti Islamik mori përgjegjësinë për sulmet terroriste në Shri Lanka sot, duke vrarë 321 njerëz dhe duke plagosur 500 të tjerë. Kjo është bërë e ditur në mediumin e kësaj organizate ...

Liderët botërorë reagojnë për sulmet në Shri Lanka

Botasot - 21.04.2019

Sulmuesit në mënyrë të organizuar kanë sulmuar tre kisha dhe disa hotele në ditën Pashkëve, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova. Papa Françesku para mijërave besimtarëve që u mblodhën në Sheshin ...

Sulmet me bombë në Shri Lankë, arrin në 290 numri i të vdekurve

Telegrafi - 22.04.2019

Numri i të vdekurve në Shri Lankë ka arritur në 290 pas një sërë shpërthimesh të cilat goditën të dielën kishat dhe hotelet luksoze në gjithë vendin. Policia tha se 24 persona janë arrestuar, por ...

Pompeo: SHBA e përkushtuar të luftojë terrorizmin

Portalb - 22.04.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara shprehin pikëllimin e tyre për viktimat e sulmeve në Shri Lankë dhe se ato janë të përkushtuara për luftimin e terrorizmit së ...

Turistët në Shri Lankë, paralajmërohen për sulme të reja (Foto)

Portalb - 23.04.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka paralajmëruar turistët që ndodhen në Shri Lankë, se mund të ketë sulme të reja. Në përditësimin e bërë në këshillat për turistë, është thënë se pas sulmit tragjik ...

Sulmet në Shri Lankë, qeveria shpalos informacionet e para

Alsat - 22.04.2019

Vala e sulmeve që vrau 290 njerëz të dielën në Shri Lankë u krye me mbështetjen e një rrjeti ndërkombëtar, thanë zyrtarët. Qeveria fajësoi grupin lokal xhihadist, Jamath, edhe pse askush nuk e mori ...

Ushtria e Shri Lankës merr kompetencat e luftës

Botasot - 22.04.2019

Presidenti i Shri Lankës, Sirpale Sirisen, sot i ka dhënë ushtrisë një mandat të gjerë për të arrestuar të dyshuarit pas një serie sulmesh për Pashkë.

Trump premton mbështetjen e SHBA-së për Shri Lankën

Alsat - 22.04.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, premtoi mbështetjen e vendit të tij për Shri Lankën, për të sjellë para drejtësisë autorët e sulmeve të koordinuara me bomba, gjatë bisedimeve me kryeministrin e ...

Shpërthim i ri në Shri Lanka

Alsat - 22.04.2019

Në kryeqytetin e Shri Lankës, Kolombo, ka ndodhur një shpërthim i ri pranë kishës gjatë çmontimit të bombës, raporton Reuters. Sipas agjencisë, pranë kishës ku shpërtheu bomba, shpërtheu edhe një ...

Shri Lankë, gjenden 87 detonatorë për bomba në Kolombo

Telegrafi - 22.04.2019

Policia e Shri Lankës ka gjetur 87 detonatorë për bomba në stacionin kryesor të autobusëve në kryeqytetin Kolombo, tha një zëdhënës i policisë. Detonatorët u gjetën ditë pas sulmeve vetëvrasëse në ...

Sulmet në Sri Lanka ishin paralajmëruar dy javë më parë

Albeu.com - 22.04.2019

Zëdhënësi i kabinetit qeveritar të Shri Lankas, Rajitha Senaratne, gjatë një konference për gazetarë të hënën tha se qeveria ka qenë e informuar për mundësinë e sulmeve të përgjakshme që ndodhën të ...

Mbi 290 persona të vdekur nga sulmet në Shri Lankë

Ina - 22.04.2019

Të paktën 290 persona kanë vdekur në Shri Lankë, si pasojë e disa shpërthimeve në kisha dhe hotele luksoze, që kanë ndodhur mëngjesin e së dielës, teksa besimtarët kanë qenë duke kryer shërbimet për ...

Shri Lankë: Pas shpërthimeve, gjendet një bombë në aeroport

Botasot - 21.04.2019

Një mjet shpërthyes i improvizuar u gjet pranë aeroportit të vetëm ndërkombëtar në Kolombo të Shri Lankës, i cili u shkatërrua në mënyrë të sigurt nga njësitë speciale të aviacionit.

ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në Shri Lanka

SOT - 23.04.2019

I ashtuquajturi Shteti Islamik mori përgjegjësinë për sulmet terroriste në Shri Lanka sot, duke vrarë 321 njerëz dhe duke plagosur 500 të tjerë. Kjo është bërë e ditur në mediumin e kësaj organizate ...

Liderët botërorë reagojnë për sulmet në Shri Lanka

Gazeta Express - 22.04.2019

Udhëheqës nga vende të ndryshme të botës kanë shprehur dhembshurinë e tyre lidhur me sulmet terroriste në Shri Lanka, ku humbën jetën 207 persona dhe u plagosën 450 të tjerë.

Shri Lankë, shkon në 290 numri i të vdekurve pas sulmeve me bombë në kisha dhe hotele

Alsat - 22.04.2019

Ka shkuar në 290 numri i të vdekurve pas tetë sulmeve më bombë që ndodhën në kisha dhe hotele dje në Shri Lankë. Mbi 500 persona kanë mbetur të lënduar, në mesin e tyre edhe dhjetëra të huaj – ...

Pompeo: SHBA e përkushtuar të luftojë terrorizmin

Botasot - 22.04.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara shprehin pikëllimin e tyre për viktimat e sulmeve në Shri Lankë dhe se ato janë të përkushtuara për luftimin e terrorizmit së ...

Ushtria e Shri Lankës merr kompetencat e luftës

Tetova Sot - 22.04.2019

Presidenti i Shri Lankës, Sirpale Sirisen, sot i ka dhënë ushtrisë një mandat të gjerë për të arrestuar të dyshuarit pas një serie sulmesh për Pashkë.

Trump premton mbështetjen e SHBA-së për Shri Lankën

Tetova Sot - 22.04.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, premtoi mbështetjen e vendit të tij për Shri Lankën, për të sjellë para drejtësisë autorët e sulmeve të koordinuara me bomba, gjatë bisedimeve me kryeministrin e ...

Shpërthim i ri në Sri Lanka

Telegrafi - 22.04.2019

Në kryeqytetin e Shri Lankës, Kolombo, ka ndodhur një shpërthim i ri pranë kishës gjatë çmontimit të bombës, Siç raporton Reuters, pranë kishës ku shpërtheu bomba, shpërtheu edhe një kamion.

Mbi 290 persona të vdekur nga sulmet në Shri Lankë

Portalb - 22.04.2019

Të paktën 290 persona kanë vdekur në Shri Lankë, si pasojë e disa shpërthimeve në kisha dhe hotele luksoze, që kanë ndodhur mëngjesin e së dielës, teksa besimtarët kanë qenë duke kryer shërbimet për ...

Sri Lankë: Pas shpërthimeve, gjendet një bombë në aeroport

Telegrafi - 21.04.2019

Një mjet shpërthyes i improvizuar u gjet pranë aeroportit të vetëm ndërkombëtar në Kolombo të Shri Lankës, i cili u shkatërrua në mënyrë të sigurt nga njësitë speciale të aviacionit.