TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/ Rexhep Çeliku, figura emblematike, njeriu që vallëzoi me shqipet

Alb Portali - 13.01.2018

Rexhep Çeliku, biri i një gjirokastriti, mjeshtër në nxjerren dhe gdhendjen e gurit, e më vonë si restaurator i kishave dhe xhamive në Tiranën e paraçlirimit, vazhdoi traditën shqiptare në gdhendjen ...

Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut

Lajmi.net - 12.01.2018

Gjatë ditës së sotme, u bë e ditur se valltari i njohur shqiptar, Rexhep Çeliku u nda nga jeta. Vdekja e papritur e tij, ka tronditur gjithë opinionin, ndërsa telegrame ngushëllimi kanë ardhë nga të ...

Vdekja e valltarit të njohur, Berisha: Kultura jonë në zi për legjendën

SOT - 12.01.2018

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook, ka shprehur keqardhjen për vdekjen e valltarit, Rexhep Celiku. Në postimin e tij, Berisha shpeh ngushëllimin familjarëve dhe ...

Pas vdekjes së ‘Mjeshtrit të Madh’, Bleona shpreh mërzinë e saj

Lajmi.net - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti, shkruan ...

Shuhet Rexhep Çeliku, ikona e valles shqiptare

Antpress - 12.01.2018

Ai ishte 63 vjeç. Ikona e valles shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë. Rexhep Çeliku lindi në Tiranë në vitin 1954. Qysh prej vitit 1976 ishte solist i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore ...

Ermal Mamaqi i prekur për humbjen e mjeshtrit të valles shqiptare

Zhurnal - 12.01.2018

Ermal Mamaqi i prekur për humbjen e mjeshtrit të valles shqiptare Na emocionoj dhe na bëri krenar të gjithëve me performancat e tij, mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, shkruan Kosovarja.

Nga murator në Mjeshtër i Madh, kush ishte Rexhep Çeliku (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2018

Ditën e sotme është ndarë nga jeta artisti i madh Rexhep Çeliku rreth orës 2 e 30 të mëngjesit. Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë prej disa kohësh.

45 vite karrierë, kush është Rexhep Çeliku që nesër i jepet lamtumira e fundit?! (VIDEO)

Portalb - 12.01.2018

Më 5 janar të 2018-s, artisti i këngëve dhe valleve shqiptare, Rexhep Çeliku mori dekoratë si “Nderi i kombit” derisa në mesin e nëntorit të 2017-s, kur Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popoullore ...

Një Çelik që u bë shqiponjë e artit tonë popullor

BalkanWeb - 12.01.2018

Meditime për Rexhep Çelikun një njeri dhe një burrë të madh të valles popullore shqiptare Ai iku në një kohë dhe moshë kur i çelte lule jeta. Vetëm 63 vjeç… Tri ditë më parë iu gëzova titullit tepër ...

Gashi: Ikona e valles shqipe, Rexhep Çeliku do të mbetet i paharruar ndër ne

Kosova Live - 12.01.2018

Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e ndarjes nga jeta të ikonës së valles shqipe, Rexhep Çeliku. “E nderuara familje Çeliku, Të nderuar kolegë të Ansamblit Popullor të Këngëve ...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, Basha: Vallja e tij ushqim epik për shpirtin

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare.

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Zhurnal - 12.01.2018

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, njofton Top Channel.

Aurela shpreh ngushëllime për vdekjen e ‘Mjeshtrit të Madh’ Rexhep Çelikut

Lajmi.net - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Aurela Gace, shkruan ...

Ndërron jetë ikona e valles shqiptare Rexhep Çeliku, para katër ditësh u pagëzua “Nderi i Kombit”

Ina - 12.01.2018

Katër ditë pasi u nderua nga presidenti Meta me titullin e lartë “Nderi i Kombit”, valltari simbol i Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve, Rexhep Çeliku, është ndarë nga jeta.

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

Telegrafi - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Vdekja e Rexhep Çelikut, Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Gazeta Express - 12.01.2018

Kreu i Shtetit, Ilir Meta shpreh mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të valltarit Rexhep ...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Portalb - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, njofton Top Channel. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku. Ndarja nga jeta ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Ndahet nga jeta Rexhep Çeliku

Respublica - 12.01.2018

Rexhep Çeliku, valltari i njohur shqiptar, ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotshëm. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë të cilën nuk ka mundur ta kapërcejë.

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh, Rexhep Çeliku

Lajmi.net - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai u shua sot, në orën 2:30.

Skena shqiptare në zi, shuhet parakohe mjeshtri i valles shqiptare

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANË- Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku.

Ndahet nga jeta “Nderi i Kombit”, Mjeshtri Rexhep Çeliku

Durres Lajm - 12.01.2018

Është ndarë sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë dhe i mbylli sytë për herë të ...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, Berisha: Kultura jonë në zi

LajmiFundit - 12.01.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si humbje të madhe ndarjen nga jeta të kërcimtarit, valltari dhe artistit të njohur Rexhep Çeliku. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, ...

MKRS me telegram ngushëllimi për familjen Çeliku

Koha.net - 12.01.2018

Rexhep Çeliku, një nga ikonat e Ansamblit Popullor Shqiptar është shuar përgjithmonë në orët e para të ditës së sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Vetëm dy ditë më parë presidenti i vendit Ilir Meta ...

Ndarja nga jeta e ‘valltarit fluturues’, Basha: Çeliku, Zot i skenës

Java News - 12.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare.

Bleona vjen me mesazh prekës për vdekjen e ?Mjeshtrit të Madh? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti.

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

Almakos - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe (FOTO LAJM)

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... Është ndarë nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku. Ndarja nga jeta ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Shuhet ‘Nderi i Kombit’, mjeshtri i madh i valles shqiptare Rexhep Çeliku

Java News - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku.

Ndërron jetë Mjeshtri i Madh i vallëzimit Rexhep Çeliku

Lajm - 12.01.2018

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë artisti i madh i valleve, Rexhep Çeliku. Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron më shumë ...

Shuhet Rexhep Çeliku, shqiponja e valleve shqiptare

RTSH - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, ne moshen 63 vjecare “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, ish-Kryeministri shpreh ngushëllime: Legjendë e valles dhe kërcimit

Alb Portali - 13.01.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të valles shqiptare Rexhep Çeliku. Loading... Në një postim në faqen në Facebook, ish-kryeministri shkruan: ...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Alsat - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Vdekja e mjeshtrit të valles, Meta: Humbje e madhe dhe e pazëvendësueshme

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE -Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare.

Ndahet nga jeta legjenda e valles shqiptare, Rexhep Çeliku

SOT - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku. Valltari i njohur u nda nga jeta sot në orën 02:30 të mëngjesit.

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Idividi - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Para 4 ditësh e vlerësoi me Dekoratën “Nderi i Kombit”, ja ç’thotë Meta për humbjen e Rexhep Çelikut

LajmiFundit - 12.01.2018

Pas lajmit te trishte per ndarjen e parakohshme nga jeta te ikones se valles shqiptare, Rexhep Çelikut, reagon me nje mesazh prekes presidenti i vendit, Ilir Meta.

Humb betejën me sëmundjen, shuhet në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare

LajmiFundit - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku.

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Gazeta Tema - 12.01.2018

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku. Solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve ndërroi jetë sot në orën 02:30 të mëngjesit pas një sëmundjeje të rëndë.

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Albeu.com - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të valles shqiptare, Meta mesazh prekës

SOT - 12.01.2018

Pas ndarjes nga jeta të ikones së valles shqiptare, Rexhep Çelikut, ka reaguar me me nje mesazh prekes presidenti i vendit, Ilir Meta. Me dhimbje të thellë mësova lajmin drithërues të ndarjes së ...

Vdekja e valltarit të njohur, homazhet nesër tek Muzeu Kombëtar

SOT - 12.01.2018

Valltari i njohur, Rexhep Çeliku u nda nga jeta në orën 2:30 të mëngjesit. Homazhet e mjeshtrit të madh të valles do të mbahen nesër në orën 11:00-13:00 tek Muzeu Kombëtar.

Shuhet Rexhep Çeliku, vallëtari fluturues

Koha.net - 12.01.2018

Rexhep Çeliku “vallëtari fluturues”, Nder I Kombit, një nga ikonat e Ansamblit Popullor Shqiptar është shuar përgjithmonë në orët e para të ditës së sotme pas një sëmundjeje të rëndë.