TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ninxha: Brishkovska urdhëroi Veljanovskin të hapte dyert e Kuvendit

Alsat - 06.12.2018

Qendra e operacionit për sulmin e përgjakshëm më 27 prill të vitit të kaluar ka qenë i vendosur në katin e tetë të Oborrit të Bardhë të VMRO-DPMNE-së.

Skenari fillestar i “27 prillit”, deputetët e VMRO-DPMNE-së është dashur të përleshen me të LSDM-së

Flaka - 06.12.2018

Sipas dëshmisë së të pandehurit Aleksandar Vasilevski Ninxha mbi sulmin e 27 prillit në Parlament, mund të konkludohet se ka pasur një skenar për shkaktimin e rrahjes të ndërsjellë të përbashkëta ...

“E enjtja e përgjakshme”, gishti drejtohet te DSK dhe VMRO-DPMNE

Flaka - 06.12.2018

Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i akuzuar për dhunën në Parlament më 27 prill, tha se dhuna ishte organizuar nga VMRO-DPMNE dhe se ai punonte me urdhër të DSK-së, përcjell FLAKA.

Gjykimi për “27 prillin”, Ninxha: VMRO koordinoi sulmin në Kuvend

Flaka - 06.12.2018

Me dëshminë mbrojtëse të të akuzuarit, Aleksandar Vasilevski Ninxha, ka vazhduar gjykimi për dhunën e organizuar në Kuvend. Ai pranoi se ka qenë lidhja mes ish drejtorit të atëhershëm të DSK-së, ...

Petrushevski: Drejtorinë e DSK me 27 prill e pash në selinë e VMRO-së

Flaka - 06.12.2018

Dëshmitari Vele Petrushevski, i propozuar nga mbrojtja e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski – Ninxha, sot para gjykatës tha se më 27 prill vitin e kaluar ka drekuar në restorantin “Dion” së bashku me ...

Ninxha: Plani për “27 prillin” u përgatit në shtabin e VMRO-së

Alsat - 06.12.2018

Edhe njëri nga të akuzuarit për dhunën e përgjakshme në kuvend drejton gishtin nga DSK-ja si organizatore kryesore e ngjarjeve të 27 prillit. Aleksandar Vasilevski Ninxha zot zbuloi se koordinimi i ...

“DSK-ja ka përcjellë analistin Albert Musliu”

Telegrafi - 06.12.2018

Aleksandar Vasilevski “Ninxha” i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit tha se ai dhe DSK-ja i kanë montuar kamera analistit Albert Musliu në shtëpinë e tij me qëllim që ta ndjekin lëvizjen e tij derisa ...

DSK-ja ka ndjekur analistin shqiptar në Maqedoni, ja kush është? (FOTO)

Ina - 06.12.2018

Gjatë vitit 2015, gazetari dhe analisti politik Albert Musliu është përcjellë nga pjesëtarët e DSK-së me urdhër të Goran Grujovskit. Sot këtë e ka thënë Aleksandar Valsilevski – Ninxha, i akuzuari ...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

Telegrafi - 06.12.2018

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i ...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

Alsat - 06.12.2018

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në ,dëshmitë e tij ...

27 prilli, Ninxha: Damovski, Durllovski dhe Betmen u kontrolluan nga VMRO-ja

Alsat - 06.12.2018

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në, ndërsa gjykimi ...

Ninxha: Sulmi në Kuvend është komanduar nga shtabi i VMRO-DPMNE-së

Botasot - 06.12.2018

“Sulmi në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar është komanduar nga shtabi paramilitar i VMRO-DPMNE-së”, deklaroi i akuzuari, Aleksandar Vaslievski – Ninxha, gjatë seancës së sotme gjyqësore, njofton ...

27 prilli, Ninxha: Më thanë të përfundoja shkollën e mesme për tu bërë pjesë e DSK-së

Alsat - 06.12.2018

Gjatë vitit 2015, në periudhën e muajit janar-shkurt në prag të krizës politike në vend, kur Zaevi filloi të publikoj “bombat” u angazhova nga Goran Grujevski që të bëhesha sy dhe vesh i Nikolla ...

Ninxha: Brishkovska urdhëroi Veljanovskin të hapte dyert e Kuvendit (VIDEO)

Tetova Sot - 06.12.2018

Qendra e operacionit për sulmin e përgjakshëm më 27 prill të vitit të kaluar ka qenë i vendosur në katin e tetë të Oborrit të Bardhë të VMRO-DPMNE-së.

Ninxha: Plani për “27 prillin” u përgatit në shtabin e VMRO-së

Tetova Sot - 06.12.2018

Edhe njëri nga të akuzuarit për dhunën e përgjakshme në kuvend drejton gishtin nga DSK-ja si organizatore kryesore e ngjarjeve të 27 prillit. Aleksandar Vasilevski Ninxha zot zbuloi se koordinimi i ...

“DSK-ja ka përcjellë analistin Albert Musliu”

Botasot - 06.12.2018

Aleksandar Vasilevski “Ninxha” i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit tha se ai dhe DSK-ja i kanë montuar kamera analistit Albert Musliu në shtëpinë e tij me qëllim që ta ndjekin lëvizjen e tij derisa ...

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit, do të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – “Ninxha”

Telegrafi - 06.12.2018

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i ...

Pas informatës se është përcjellë nga pjesëtarët e DSK, reagon Albert Musliu

Flaka - 06.12.2018

Gjatë vitit 2015, gazetari dhe analisti politik Albert Musliu është përcjellë nga pjesëtarët e DSK-së me urdhër të Goran Grujovskit. Sot këtë e ka thënë Aleksandar Valsilevski – Ninxha, i akuzuari ...

“27 PRILLI”: Gjykimi vazhdon me dëshminë e Ninxhës

Medial - 06.12.2018

Në Gjykatën Penale në Shkup vazhdon gjykimi për ngjarjet në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar. Në seancën e sotme gjyqësore duhet të dëshmojë i akuzuari Aleksandar Vasilevski-Ninxha, i cili ka ...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

Tetova Sot - 06.12.2018

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i ...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

Tetova Sot - 06.12.2018

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në ,dëshmitë e tij ...

27 prilli, Ninxha: Më thanë të përfundoja shkollën e mesme për tu bërë pjesë e DSK-së

Tetova Sot - 06.12.2018

Gjatë vitit 2015, në periudhën e muajit janar-shkurt në prag të krizës politike në vend, kur Zaevi filloi të publikoj “bombat” u angazhova nga Goran Grujevski që të bëhesha sy dhe vesh i Nikolla ...

Ninxha: Brishkovska urdhëroi Veljanovskin të hapte dyert e Kuvendit

Flaka - 06.12.2018

Qendra e operacionit për sulmin e përgjakshëm më 27 prill të vitit të kaluar ka qenë i vendosur në katin e tetë të Oborrit të Bardhë të VMRO-DPMNE-së.

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit, do të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – “Ninxha”

Botasot - 06.12.2018

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i ...

Reagon Musliu pas informatës se është përcjellur nga shërbimet

Tetova Sot - 06.12.2018

Pas informatës se është përcjellë nga pjesëtarët e DSK, ka reaguar edhe vet analisti Albert Musliu. “Jam i shqetësuar edhe pse mund të paramendoj se në çfarë skajshmërie ka mundur të shkojë regjimi i ...

Kamera të fshehta në shtëpinë e Albert Musliut. DSK-ja ka ndjekur analistin shqiptar

Ina - 06.12.2018

Gjatë vitit 2015, gazetari dhe analisti politik Albert Musliu është përcjellë nga pjesëtarët e DSK-së me urdhër të Goran Grujovskit. Sot këtë e ka thënë Aleksandar Valsilevski – Ninxha, i akuzuari ...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

Flaka - 07.12.2018

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i ...

Ninxha: VMRO-ja na dha direktiva për të ndërhyrë në KSHZ

Ina - 06.12.2018

Gjatë vitit 2015, në periudhën e muajit janar-shkurt në prag të krizës politike në vend, kur Zaevi filloi të publikoj “bombat” u angazhova nga Goran Grujevski që të bëhesha sy dhe vesh i Nikolla ...

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

Alsat - 21.12.2018

Në Gjykatën Penale në Shkup vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit. Në seancën e sotme duhet të paraqiten dëshmitë e mbrojtjes së Mitko Çavkovit, Dushko Llazarovi dhe Krsto Mukoskit.

“Ninxha” sot dëshmon për ngjarjet e “27 prillit”

Tetova Sot - 06.12.2018

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i ...