TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lëvizjet pro-ruse vazhdojnë protestat para Kuvendit: Hiqni dorë nga ndryshimi i emrit (VIDEO)

Portalb - 11.01.2019

Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese , vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

Telegrafi - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së.

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

Telegrafi - 11.01.2019

Nga pati në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti

Botasot - 10.01.2019

Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, ...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

Medial - 10.01.2019

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore.

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën

Telegrafi - 10.01.2019

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev por kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë ...

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

Alsat - 10.01.2019

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

Botasot - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së.

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

Botasot - 11.01.2019

Nga partia në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE.

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO (VIDEO)

Portalb - 10.01.2019

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin ...

Protesta para Kuvendit, Mickoski: Zaevi e ndërron emrin që të fitojë tenderë më shumë

Portalb - 10.01.2019

Lëvizjet pro-ruse “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon” edhe sot kanë protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Portalb.mk .

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Almakos - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 19:40 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri ...

ZAEV: Mickoski po i shkakton vetëm dëm Maqedonisë

Medial - 10.01.2019

Kryeministri Zoran Zaev, duke e komentuar deklaratën e djeshme të Hristian Mickoskit dhe qëndrimin ndaj Marrëveshjes tha se lideri i VMRO-DPMNE-së nga njëra anë para përfaqësuesve ndërkombëtarë thotë ...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Telegrafi - 10.01.2019

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00.

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti

Telegrafi - 10.01.2019

Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, ...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

Tetova Sot - 10.01.2019

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore.

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën

Botasot - 10.01.2019

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev po kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë se ...

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

Almakos - 10.01.2019

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit. The post Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

Dy të arrestuar, protesta para Kuvendit do të vazhdojë nesër pasdite

Portalb - 09.01.2019

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, policia ndaloi dy protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme për Kanal5 .

Mickoski i ftoi qytetarët t’i bashkëngjiten protestës përpara Kuvendit kundër ndryshimeve kushtetuese

Portalb - 09.01.2019

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nëpërmjet rrjeteve sociale i ka ftuar të gjithë qytetarët që t’i bashkëngjiten protestës përpara Kuvendit, kundër ndryshimeve kushtetuese që pritet sot të ...

Incident para Kuvendit, policia ndërhyn ndaj protestuesve (FOTO)

Ina - 09.01.2019

Forcat policore kanë intervenuar duke arrestuar disa nga protestuesit para godinës së Kuvendit, njofton SHENJA. Reagimi i policisë erdhi pasi një grup prej protestuesve kanë hequr kordonin para ...

Kostadinov: Mickoski qëndron krah për krah me ushtarin anti-perëndimor Baçev

Telegrafi - 09.01.2019

Zëdhënësi i LSDM dhe deputeti i Kuvendit Kostadin Kostadinov, nëpërmjet një konference shtypi tha se “Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga qëllimi për ta ndaluar anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe ...

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

Telegrafi - 09.01.2019

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”.

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

Medial - 09.01.2019

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13.

MICKOSKI: VMRO-ja nuk i jep legjitimitet ndryshimit të Kushtetutës

Medial - 09.01.2019

Sot është akti final i një procesi të marrë në të cilin Republika e Maqedonisë është e futur nga ana e kryeministrit Zoran Zaev dhe shumicës qeveritare, deklaroi sot para ndërtesës kuvendore, ...

Mickoski ju bashkohet protestave para Kuvendit: VMRO-DPMNE nuk jep legjitimitet për ndryshimet kushtetues (Video)

Tetova Sot - 09.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot në konferencë për shtyp tha se partia e tij nuk do të merr pjesë në procesin e ndryshimeve kushtetuese dhe nuk do t’i japin mbështetje dhe ...

Protestuesit e fyejnë Mickoskin sepse refuzoi të mbajë fjalim

Tetova Sot - 09.01.2019

Lideri i opozitës Hristian Mickoski ka refuzuar të drejtohet protestuesve para Kuvendit të Maqedonisë. Disa herë u kërkuar nga ai që të marrë fjalën dhe të deklarohet për ndryshimet kushtetuese, ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Lajm - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

Botasot - 10.01.2019

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin ...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Ina - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

ZAEV: Mickoski po i shkakton vetëm dëm Maqedonisë

Lajm - 10.01.2019

Kryeministri Zoran Zaev, duke e komentuar deklaratën e djeshme të Hristian Mickoskit dhe qëndrimin ndaj Marrëveshjes tha se lideri i VMRO-DPMNE-së nga njëra anë para përfaqësuesve ndërkombëtarë thotë ...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Botasot - 10.01.2019

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00.

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti

Lajm - 10.01.2019

Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, ...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

Almakos - 10.01.2019

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore.

Policia e Maqedonisë arreston katër protestues para Kuvendit (VIDEO)

Tetova Sot - 09.01.2019

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, policia ndaloi katër protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Mickoski i ftoi qytetarët t’i bashkëngjiten protestës përpara Kuvendit kundër ndryshimeve kushtetuese

Lajm - 09.01.2019

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nëpërmjet rrjeteve sociale i ka ftuar të gjithë qytetarët që t’i bashkëngjiten protestës përpara Kuvendit, kundër ndryshimeve kushtetuese që pritet sot të ...

Protestuesit shkaktojnë incident para Kuvendit, reagon policia (FOTO)

Lajm - 09.01.2019

Forcat policore kanë intervenuar duke arrestuar disa nga protestuesit para godinës së Kuvendit, njofton SHENJA. Reagimi i policisë erdhi pasi një grup prej protestuesve kanë hequr kordonin para ...

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

Lajm - 09.01.2019

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”.

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

Alsat - 09.01.2019

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13.

Mickoski ju bashkohet protestave para Kuvendit: OBRM-PDUKM nuk jep legjitimitet për ndryshimet kushtetues

Botasot - 09.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot në konferencë për shtyp tha se partia e tij nuk do të merr pjesë në procesin e ndryshimeve kushtetuese dhe nuk do t’i japin mbështetje dhe ...

Protestuesit e fyejnë Mickoskin sepse refuzoi të mbajë fjalim

Lajm - 09.01.2019

Lideri i opozitës Hristian Mickoski ka refuzuar të drejtohet protestuesve para Kuvendit të Maqedonisë. Disa herë u kërkuar nga ai që të marrë fjalën dhe të deklarohet për ndryshimet kushtetuese, ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Almakos - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

Lajm - 10.01.2019

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin ...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Lajm - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.01.2019

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00.

Arrestohen dy persona që tentuan të bllokojnë marrëveshjen e Prespës

Albeu.com - 09.01.2019

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese , në të cilën filloi diskutimi për ndryshimet kushtetuese të Maqedonisë policia ndaloi dy protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, ...

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

Botasot - 09.01.2019

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”.

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

Tetova Sot - 09.01.2019

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13.

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Tetova Sot - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së.