TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Paralajmërimi”/ Libri me autor anonim, kritika të rënda për Trump

Top Channel - 08.11.2019

Një libër i ri, me titullin “Paralajmërimi” që pritet të dale në shitje së shpejti, paraqet në mënyrë mjaft kritike profilin publik të presidentit Trump.

Avokati: Trump po e vë informatorin në "rrezik fizik"

Evropaelire - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump

VOA - 08.11.2019

8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane.

“Më ka ftuar Putin”, Trump mendon të shkojë në paradën ku Rusia “tregon muskujt”

Gazeta Tema - 08.11.2019

Donald Trump vazhdon të surprizojë me disa nga deklaratat e tij. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi sot se po merr seriozisht parasysh ftesën e presidentit rus Vladimir Putin për ...

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi

VOA - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Trump thotë se po merr në konsideratë pjesmarrjen në paradën ushtarake ruse të 9 Majit

SOT - 08.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se po merr në konsideratë të vizitojë Rusinë vitin që vjen për të parë paradën ushtarake të 9 Majit. “Më kanë ftuar dhe po e mendoj.

Libri i ri "Paralajmërimi", një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

VOA - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin "Paralajmërimi" portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë $ për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Evropaelire - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump gjobitet me dy milionë dollarë

Alsat - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Pres. Trump

VOA - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

SHBA/ Ja çfarë po ndodh me hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve

Botasot - 07.11.2019

Një zyrtar i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit dëshmoi të mërkurën si pjesë e hetimit që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump. Dëshmia e tij mund të hedhë dritë mbi çështjen e shkarkimit ...

Nisma për shkarkimin e presidentit Trump, seancat publike nisin javën e ardhshme

BalkanWeb - 07.11.2019

Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të ...

Nisma për shkarkimin e presidentit Trump, seancat publike nisin javën e ardhshme

Java News - 07.11.2019

Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Presidentit Trump

Botasot - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin

Gazeta Express - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin

Tetova Sot - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Presidentit Trump

Top Channel - 08.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Trump gjobitet me 2 mln dollarë, shpërdoroi për qëllime politike fondacionin e vet bamirës

Koha.net - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Trump gjobitet me 2 milionë dollarë, shpërdoroi për qëllime politike fondacionin e vet bamirës

Gazeta Express - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Trump gjobitet me 2 milionë dollarë, shpërdoroi për qëllime politike fondacionin e vet bamirës

Zeri - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë $ për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Botasot - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë dollarë – për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Telegrafi - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Portalb - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Keqpërdori fondet e bamirësisë, gjykata “dënon” Trump me një gjobë të majme

Java News - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Libri i ri "Paralajmërimi", një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

Botasot - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin "Paralajmërimi" portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë $ për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Top Channel - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Botasot - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Libri i ri “Paralajmërimi”, një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

BalkanWeb - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin “Paralajmërimi” portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Lajmi.net - 08.11.2019

Në letër, Andrew Bakaj, shkroi se “retorika dhe aktiviteti” i Trumpit e vendosin klientin dhe familjen e tij “në rrezik fizik”. Identiteti i informatorit deri më tash është ruajtur nga rivalët e ...

Libri i ri “Paralajmërimi”, një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

Alsat - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin “Paralajmërimi” portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Si sot 3 vjet më parë, Donald Trump u bë presidenti i Amerikës

BalkanWeb - 08.11.2019

Data 8 nëntor shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

BalkanWeb - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Gazeta Express - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Libri i ri “Paralajmërimi”, një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

Gazeta Tema - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin “Paralajmërimi” portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Tetova Sot - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Zeri - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Portalb - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin, njofton REL.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Lajmi.net - 08.11.2019

Duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump nuk u kushtoi rëndësi teksteve të zbardhura të dëshmive me dyer të mbyllura nga ana e zyrtarëve të tjerë që tashmë janë bërë publike.

Avokati: Trump po e vë informatorin në rrezik fizik

Gazeta Express - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Durres Lajm - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Avokati: Trump po e vë informatorin në rrezik fizik

Tetova Sot - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Botasot - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump

Botasot - 08.11.2019

8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane.

Rusia ‘tregon muskujt’, Trump mendon të shkojë në paradë: Më ka ftuar Putin

Gazeta Express - 08.11.2019

Donald Trump vazhdon të surprizojë me disa nga deklaratat e tij. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi sot se po merr seriozisht parasysh ftesën e presidentit rus Vladimir Putin për ...

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi

Top Channel - 09.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.