TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Payet lë me lot finalen e Ligës së Evropës

Koha.net - 16.05.2018

Dimitri Payet, mesfushori i Marseilles, ka lënë me lot fushën në finalen e Ligës së Evropës ndaj Atletico Madridit. Ylli francez u detyrua të zëvendësohej për shkak të një lëndimi.

Griezmann kalon Atleticon në epërsi ndaj Marseilles

Koha.net - 16.05.2018

Antoine Griezmann ka kaluar Atletico Madridin në epërsi në finalen e Ligës së Evropës ndaj Marseilles. Francezi shënoi në minutën e 21-të për rezultatin 0 me 1.

Formacionet zyrtare: Marseille – Atletico Madrid

Lajmi.net - 16.05.2018

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Sonte në Parc Olympique Lyonnais zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Evropës mes Marseille dhe Atletico Madridit. Tani dy ekipet kanë publikuar formaiconet zyrtare, ...

Marseille-Atletico, publikohen formacionet zyrtare

Mapo - 16.05.2018

Europa League do të mësojë orët e vona të mbrëmjes së kësaj të mërkure fituesin e trofeut të dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër. Marseille dhe Atletico Madrid do të sfidojnë njëra-tjetrën ...

‘Vrastari’ Griezman dhe Gabi, Atletico mposht Marseille dhe fiton “Europa League” (Video)

BalkanWeb - 16.05.2018

Atletico Madrid është kampionia e “Europa League” për sezonin 2017-2018. Klubi spanjoll ka mposhtur në finale Marseille me rezultatin e thellë 3-0 falë ‘dopietës’ së Antoine Griezman dhe Gabi-t.

Formacionet zyrtare: Marseille dhe Atletico zhvillojnë finalen e Europa League

Telegrafi - 16.05.2018

Në Lyon të Francës, Olympique de Marseille dhe Atletico Madridi zhvillojnë finalen e Ligës së Evropës. Përballja e sivjetme zhvillohet në Parc Olympique Lyonnais në Decines-Charpieu të Lyonit dhe ...

Sonte finalja në Europa League, Marseille – Atletico Madrid

Ina - 16.05.2018

Sot në mbrëmje në Lyon do të luhet finala e madhe e Europa Leagues ndërmjet Marseilles dhe Atletico Madridit. Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego Simeonen, ...

Çfarë ka ndodhur më pas? Formacioni i Marseille në finalen e 2004 ndaj Valencias

Telegrafi - 16.05.2018

Në 2003/04 Olympique Marseille pothuajse fitoi Kupën e UEFA-s, që tani quhet Liga e Evropës. Por, skuadra e Ligue 1 nuk arriti pasi u mund në finale nga Valencia me rezultat 2-0.

Gafa e UEFA-s/ Zbulon rezultatin e saktë të finales Marseille-Atletico Madrid

VeqSport - 16.05.2018

Marseille-Atletico Madrid 1-0, goli shënohet në minutën e 23-të. Ky ishte shënimi në tabelën elektronike të stadiumit të Lyonit pak orë përpara zhvillimit të finales së Ligës së Europës.

Arrihet marrëveshja, ky është ekipi i ri i Balotellit

Lajmi.net - 16.05.2018

. Mario Balotelli do të mbetet në Francë. Sipas “TuttoMercatoWeb”, Balo ka arritur marrëveshjen me skuadrën e re, përcjellë “Lajmi.net”. Ai në sezonin e ri do të jetë pjesë e Marseille.

Atletico Madrid-Marseille, në Lyon vendoset njëri nga titujt e Europës

Lajm - 16.05.2018

E nisi në Champions, por e shikon veten në “stacionin” e fundit të Ligës së Europës. Aty ku nuk pritej, Europa do të përfundojë sot për Atletico Madridin: në Lyon, 2500 kilometra larg nga Kievi.

Finale edhe në tribunë në LE: Beteja për femrën me seksi mes Pamela dhe Beatriz (Foto)

Lajm - 16.05.2018

Të gjithë jemi të fokusuar te finalja e Ligës së Europës mes Atletico Madrid dhe Olimpik Marseille, e cila do të vendos se kush do të triumfojë në Lyon, por vëmendjen e madhe në tribunë do ta ...

CAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s, ja kush e drejton sot Atletico-n në finalen kundër Marseille

BalkanWeb - 16.05.2018

Irritimi me fjalët jo të duhura ndaj gjyqtarit në sfidën e parë gjysmëfinale kundër Arsenal i ka hequr përfundimisht mundësinë Diego Simeone-s të drejtojë Atletico-n sonte në finalen kundër ...

Liga Europa, Atletiko dhe Olimpik kërkojnë fitore

Alsat - 16.05.2018

Mbrëmjen e sotme në Lyon do të luhet finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube, në kontinentin e vjetër. Kjo do jetë finalja e nëntë e cila vë përballë Atletiko ...

Statistika, analizë dhe parashikim: Marseille – Atletico Madrid

Telegrafi - 16.05.2018

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Franca. Miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Marseille dhe Atletico Madrid do të ballafaqohen për trofeun e Ligës së ...

Diego Simeone trajneri i vetëm joeuropian me titull në Liga Europa

InfoSport - 16.05.2018

E keni ditur, e ndoshta edhe jo!? Diego Simeone është i vetmi trajner joeuropian që ka triumfuar në Liga Europa, kompeticion ky që në 8-të edicionet e mëparshme është fituar vetëm nga trajnerë ...

Pothuajse punën e kryer, Balotelli bëhet me skuadër të re

Mapo - 16.05.2018

Mario Balotelli është shumë pranë kompletimit të marrëveshjes për t’iu bashkuar klubit francez, Marseille, sipas TuttoMercatoWeb. Ndërkohë, e përditshmja gjermane Bild raportoi dje se sulmuesi ...

Marseilla apo Atletico/ Skedina për finalen, eksperti: Ja kush e fiton Europa Leaguen

VeqSport - 16.05.2018

Sot në mbrëmje në Lyon do të luhet finalja e madhe e Europa Leagues ndërmjet Marseilles dhe Atletico Madridit. Stefano Palmieri, i cili formulon parashikimet e ndeshjeve të futbollit te prestigjiozja ...

Balotelli befason tifozët me klubin e ri

Lajmi.net - 16.05.2018

Mario Balotelli ka vendosur të mbetet në Ligue 1 por te një ekip i ri. Mario Balotelli është pranë marrëveshjes me Olympique Marseille. “Tuttomercatoweb” raporton se sulmuesi do të largohet nga Nice ...

Sonte finalja e Ligës së Evropës, direkt në RTSH (20:45)

RTSH - 16.05.2018

Trajneri i Atletikos së Madridit, Diego Simeone, nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë skuadrën e tij sonte nga vija anësore, në finalen e Ligës së Evropës me Olimpikun e Marsejës.

Atl.Madridi kërkon trofeun e tretë të Liga Europa në 9 vitet e fundit!

InfoSport - 16.05.2018

Atletiko Madridi pa dyshim se është një ndër skuadrat me më shumë eksperiencë në Kupat e Evropës në dekadën e fundit. Dy finale të humbura në Ligën e Kampionëve me Realin në pesë vitet e fundit ...

Finalja e Europa League: Marseille për të thyer tabunë, Atletico për të shpëtuar sezonin

Mapo - 16.05.2018

Mbrëmjen e sotme në Lyon do të luhet finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube, në kontinentin e vjetër. Atletico e Madridit dhe Marseille janë dy skuadrat që kanë ...

Sonte finalja e Liga Europa, Marseja kundër Atl. Madrid

InfoSport - 16.05.2018

Sonte në program është finalja e madhe e Liga Europa, ku mejdanin do të ndajnë skuadra franceze e Olimpikut të Marsejës dhe ajo spanjolle e Atletiko Madridit, njofton “infOSport.mk”.

Marseille synon të mbajë Mario Balotellin në Francë

SuperSport - 16.05.2018

Mario Balotelli mund të qëndrojë në Francë. Mediat italiane shkruajnë se sulmuesi italian mund të transferohet te finalistja e Europa League, Marseille.

Marseille – Atletico Madrid: Formacionet e mundshme të finales së Ligës së Evropës

Telegrafi - 16.05.2018

Marseille dhe Atletico Madrid do të mundohen të fitojnë trofeun e parë sezonal. Francezët dhe spanjollët do të takohen sonte në finalen e Ligës së Evropës, e cila është e para pas shumë sezoneve mes ...

Atletico po kërkon “hat-trickun” në Ligën e Evropës

Koha.net - 16.05.2018

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë skuadrën e tij nga vija anësore të mërkurën, në finalen e Ligës së Evropës me Olympique Marseillen.

Olympique Marseille – Atletico Madrid, formacionet e finales në Europa League

Lajmi.net - 16.05.2018

Finalja e Europa League zhvillohet sonte mes Olympique Marseille dhe Atletico Madrid. Olympique Marseille dhe Atletico Madrid takohen sonte në finalen e Europa League.

Balotelli drejt Marseilles?

Telegrafi - 16.05.2018

Mario Balotelli ka arritur marrëveshje personale me Olympique Marseillen, pasi Roma dhe Fiorentina nuk i kanë plotësuar kërkesat e tij. Sipas Tuttomercatoweb, sulmuesi i Nice ka ringjallur ...

Spektakël në ceremoninë para finales së Lyonit (Foto)

SuperSport - 16.05.2018

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon, Atletico Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij ...

Përballja e fundit mes Marsejës dhe Atletikos, pjesë e saj edhe Lorik Cana!

InfoSport - 16.05.2018

Në Lion, finalja do të luhet mes dy skuadrash që sigurisht janë të kundërta për histori dhe sidomos eksperiencë e grup, edhe pse statistikat flasin për vetëm një kryqëzim mes tyre në Champions ...

Simeone sheh finalen nga tribuna: Besoj te Burgos dhe skuadra

SuperSport - 15.05.2018

Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego Simeonen, që është i pezulluar me 4 takime nga UEFA. Trajneri i Atleticos së Madridit është i bindur për mundësinë që ...

VIDEO/ Griezman ndëshkon, gabimi i kushton shtrenjtë Marseille

Java News - 16.05.2018

Po luhet në këto momente në Francë ndeshja finale e ‘Europa League’ ndërmjet Marseille-s dhe Atletico Madrid. Marseille 0-1 Atletico Madrid 21′ Pas një gabimi të vendasve Griezman nuk ka falur, por ...

Statistika, analizë dhe parashikim: Marseille – Atletico Madrid

Zhurnal - 16.05.2018

Statistika, analizë dhe parashikim: Marseille – Atletico Madrid Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Franca. Miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe.

Zbulohen formacionet e finales: Marseille – Atletico Madrid

Mapo - 16.05.2018

Sot në mbrëmje në Lyon do të luhet finala e madhe e Europa Leagues ndërmjet Marseilles dhe Atletico Madridit. “Sky” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Olympique Marseille (4-2-3-1): ...

Balotelli drejt Marseilles?

Zhurnal - 16.05.2018

Balotelli drejt Marseilles? Mario Balotelli ka arritur marrëveshje personale me Olympique Marseillen, pasi Roma dhe Fiorentina nuk i kanë plotësuar kërkesat e tij.

Atletico Madrid – Olympique Marseille, gjithçka që duhet të dini për finalen e Europa League

Lajmi.net - 16.05.2018

. Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij ...

Rudi Garcia: Duam të fitojmë dhe të bëjmë historinë

SuperSport - 15.05.2018

Mbrëmjen e të mërkurës në Lyon do të luhet finalja e Europa Leagues, mes Atleticos së Madridit dhe Marseilles. Në konferencën për shtyp të para ndeshjes, tekniku i skuadrës franceze, Rudi Garcia ...

Finalja e LE-së në Lyon: Festë e vendësve ose sërish Atletiko?

Lajm - 15.05.2018

Atletiko kërkon trofeun e tretë në vetëm tetë vite, pasi triumfoi në 2010 dhe 2012, kurse Marseille dy herë humbi finalet. Është interesant se klubi nga madridi një finale e ka zhvilluar në Lyon dhe ...

Atletico-Marseille, Zidane: Ja kush e fiton finalen në Europa League

VeqSport - 15.05.2018

Zinedine Zidane nuk e ka fshehur kurrë se është një tifoz i Olympique Marseille, ekipi i vendlindjes së tij. Megjithëse nuk mundi të luante kurrë me të, ngjyrat e këtij ekipi janë ato, që ai ndien në ...

Simeone synon trofeun e Europa League, nga tribunat e Lyonit

Lajmi.net - 16.05.2018

Diego Simeone nuk do të jetë në bankinën e Atletico Madridit për finalen e Europa League ndaj Olympique Marseille. Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego ...