TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeline

Zeri - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e ...

Snajperët kujdesen për sigurinë e Clinton-it, Albright-it e Clark-ut

Gazeta Express - 12.06.2019

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident ...

Qytetarët dalin në shesh, presin të takohen me Clinton-in e Albright-in

Gazeta Express - 12.06.2019

Ata po presin të përshëndesin ish-presidentin Bill Clinton e ish sekretaren amerikane Madeleine Albright. Dy figurat më të rëndësishme që dhanë kontribut në çlirimin e vendit do të vijnë në shesh, ku ...

Albright: Po ndihem si në shtëpinë time

Botasot - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright është kthyer në Kosovë për vizitë në 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Nga shteti i pavarur i Kosovës ajo u nderua me Urdhrin e Lirisë në shenjë ...

Vuçiq e nxit Gjuriqin të reagojë për Albright-in dhe Clinton-in, i quan kriminelë

Gazeta Express - 12.06.2019

Vizita në Kosovë e presidentit amerikan, Bill Clinton, dhe sekretares, Madeleine Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ka nxitur reagime të shumta ...

Pullë postare me figurën e ish sekretares së shtetit

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish sekretares Albright për angazhimin ...

Labi bën thirrje të dalin të gjithë në shesh për t’i nderuar Bill Clintonin dhe Madeleine Albright

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, në sheshin “Skënderbej” sot organizohet ceremoni shtetërore, me të ftuar special personalitete të njohura, shkruan lajmi.net.

Albright: Kosova është e pavarur, meriton të njihet nga të gjithë

Koha.net - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime ...

​Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisnin “Faleminderit USA”

Alsat - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e ...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

Lajmi.net - 12.06.2019

Albright po qëndron në Kosovë për 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Pas takimit me Thaçin, ajo do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, shkruan lajmi.net.

Presidenti Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

Medial - 12.06.2019

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njofton Klan Kosova. Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi ...

Busti i Medeleine Albright zbulohet sot

Lajmi.net - 12.06.2019

Albright ka arritur në Kosovë pas Clinton dhe bashkë do të marrin pjesë në ceremoninë që do të mbahet për nder të kësaj dite. Për Albright është punuar edhe një bust, që është vendosur afër ‘NewBorn’ ...

Madeleine Albright përjetësisht në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë.

Pacolli fton qytetarët: Të nderojmë Presidentin Clinton dhe Sekretaren Albright

Telegrafi - 11.06.2019

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli i ka ftuar qytetarët e Kosovës që nesër të marrin pjesë në tubimin qendror të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës që mbahet nga ora 11:00 në ...

Jahjaga u drejtohet qytetarëve: Ejani nesër në shesh në ora 11:00 t’i falënderojmë Clintonin, Albrghtin

Gazeta Express - 11.06.2019

Nesër shënohet 20 vjetori i hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Me këtë rast do të organizohen shumë aktivitete në Prishtinë. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u ka bërë thirrje ...

Koncerti i Filharmonisë kënaq mysafirët, mungojnë Clinton dhe Haradinaj (VIDEO)

Medial - 12.06.2019

Pjesa festive e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit ka nisur nga sonte dhe kjo me muzikë. Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” u mbajt koncerti i Filharmonisë së Kosovës.

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës.

Presidenti poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut!

Zeri - 11.06.2019

Presidenti Thaçi, përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së Kosovës, të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në facebook.

Hoxhaj: I lumtur që po e takoj Albrightin në Prishtinë

Lajmi.net - 11.06.2019

Hoxhaj ka shkruar se Kosova i është përjetësisht mirënjohëse Albrightit për garantimin e lirisë. “Nder i madh sa herë që e takoj ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright.

Rrugët e Prishtinës bllokohen nga qytetarët që po presin ta takojnë Clintonin

Gazeta Express - 11.06.2019

Rrugët kryesore të Prishtinës janë mbuluar me njerëz, të cilët po presin që të kenë rastin ta takojnë ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Madeleine Albright, shkruan Gazeta ...

E mahnitshme: Qytetarët dalin para Katedrales duke përshëndetur me duartrokitje të gjata Madeleine Albright!

Botasot - 11.06.2019

Në 20 vjetorin e bombardimeve të NATO-s në Kosovë, në Prishtinë për një vizitë kanë ardhur dy nga njerëzit të cilët ndikuan në lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë, ish-presidenti amerikan, Bill ...

​Albright merr pjesë në koncertin e Filharmonisë së Kosovës

Telegrafi - 11.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, në sallën kulturore të Katedrales “Nënë Tereza”, Filharmonia e Kosovës sonte ka mbajtur koncert. Në këtë koncert mori pjesë ish-sekretarja amerikane e ...

Fotografi e papublikuar: Albright mban në krah fëmijën kosovar që kishte ikur nga lufta

Lajmi.net - 11.06.2019

Ajo ka qenë përherë një mike e Kosovës dhe e ka përkrahur popullin e Kosovës në momentet më të vështira, shkruan lajmi.net. Ndërkohë, një lexues i lajmi.net ka dërguar fotografinë e vëllait të tij në ...

Kështu e priten qytetarët Madeleine Albright para katedrales 'Nënë Tereza"

Zeri - 11.06.2019

Para se të fillojë koncerti i Filarmonisë së Kosovës në katedralen "Nënë Tereza", në Prishtinë, dhjetëra qytetar ishin mbledhur para katedrales për ta përshëndetur Madeleine Albright, shkruan ...

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright

Botasot - 11.06.2019

Nesër në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo sot ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Sa kushtoi busti i Albright në Prishtinë?

Gazeta Express - 11.06.2019

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz.

Presidenti Thaçi ngre dolli për Clinton dhe Albright: Qofshi përjetë të bekuar

Lajmi.net - 11.06.2019

Ai këtë e ka bërë publike në profilin e tij në Facebook. “Një dolli për miqtë e mëdhenj të popullit tonë, miqtë e Republikës së Kosovës, për presidentin Clinton, sekretaren Albright dhe miqtë tjerë ...

Haradinaj takohet me Albright

Lajmi.net - 11.06.2019

Haradinaj i ka uruar mirëseardhje sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Welcome back Secretary of State, Madeleine Albright! ”, ka shkruar Haradinaj.

Presidenti Thaçi nderon miqtë e Kosovës

Telegrafi - 11.06.2019

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka shtruar një darkë për nder të miqve të Kosovës, ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish-Sekretares së Shtetit, Madeleine Albright.

Albright në koncertin e Filarmonisë së Kosovës, kështu përshendet të pranishmit

Zeri - 11.06.2019

Është duke u mbajtur koncerti i Filarmonisë së Kosovës për nder të 20-vjetorit të Çlirimit në Katedralen "Nëna Tereza" në Prishtinë. Koncertin po e ndjekin edhe krerët e shtetit si dhe sekretarja ...

“Një dolli për miqtë e Republikës së Kosovës”

Botasot - 11.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka organizuar një darkë të përbashkët më shumë përfaqësuese të vendeve të ndryshme për ndër ish presidentit të SHBA-vë, Bill Clinton dhe sekretaren Madeleine ...

Haradinaj i uron mirëseardhje Madeleine Albright

Telegrafi - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Haradinaj i ka uruar mirëseardhje Albright.

Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin

Gazeta Express - 11.06.2019

Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill ...

Presidenti Thaçi shtron darkë dhe ngre dolli për ardhjen Bill Clintonit dhe Albright në Kosovë

Zeri - 11.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka shtruar një darkë të përbashkët në shenjë mirëse ardhje për ish-presidentin e SHBA-së Bill Clinton dhe sekretaren Albright, shkruan "Zëri.info".

Ministrja Hoxha: Po ndërtojmë shtet me vlera euro-atlantike

Zeri - 11.06.2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha po merr pjesë në darkën solemne për nder të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit, ku të pranishëm janë Presidenti ...

Speciale: Bill Clinton në vizitë historike në Kosovë (VIDEO)

Medial - 11.06.2019

Dy mysafirët kryesorë ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit Madelein Albright, kanë arritur në Kosovë, për të kremtuar bashkë me institucionet dhe qytetarët, 20 vjetorin e ...

Thaçi ngre dolli për Clinton dhe Albright

Medial - 11.06.2019

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright në darkën që është shtruar për nder të tyre.

Kështu duket busti i Madeleine Albright në Prishtinë

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Mehmeti zbulon agjendën shtetërore për Ditën e Çlirimit

Koha.net - 11.06.2019

Fehmi Mehmeti, anëtar i Këshillit Organizativ për Shënimin e ditës së Çlirimit, në “Express Intervistën” në KTV ka folur rreth agjendës së nesërme me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Qytetarët i vlerësojnë Clinton dhe Albright shpëtimtarët e popullit shqiptar

Botasot - 11.06.2019

Përgatitjet për manifestimin e nesërmen për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë veçse kanë nisur në Prishtinë. Për të marr pjesë në festimin e dekadës së dytë të çlirimit ...

Haradinaj takohet me Albright

Medial - 11.06.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në rrjetin e tij social ai e postoi një fotografi me miken e Kosovës, së cilës i uroi ...

Madeleine Albright ka arritur në Kosovë

Evropaelire - 11.06.2019

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Medeleine Albright, ka arritur në Prishtinë për të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të përfundimit të sulmeve ajrore të NATO-s dhe hyrjes së trupave tokësore, ...

Bill Clinton arrin në hotel

Medial - 11.06.2019

Ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, sapo ka arritur në hotelin Sëiss Diamond në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Miku i madh i kosovarëve para pak minutash arriti në aeroportin ndërkombëtar të ...

Snajperët kujdesen për sigurinë e presidentit Clinton

Botasot - 12.06.2019

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident ...

Vuçiq e nxit Gjuriqin të reagojë për Allbright’in dhe Clinton’in, i quan kri*minelë

Antpress - 12.06.2019

Vizita në Kosovë e presidentit amerikan, Bill Clinton, dhe sekretares, Madeleine Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ka nxitur reagime të shumta ...

Ja çka thotë Albright në librin e saj për bombardimet e NATO-së dhe për Millosheviqin

Botasot - 11.06.2019

Ish- sekretarja e shtetit Amerikan, Madeleine Albright në librin e saj shkruan për bombardimet e NATO-së në Kosovë dhe për kriminelin e Ballkanit, kasapin Sllobodan Millosheviq.

Pullë postare me figurën e ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright

Telegrafi - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares Albright për angazhimin ...

Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit USA’

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime ...

Busti i Medeleine Albright zbulohet sot, kështu po duket

Alsat - 12.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright bashkë me ish-presidentin Bill Clinton gjenden në Kosovë për nder të shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të vendit.

20 vjet çlirim – Kosova falënderon NATO-n në disa gjuhë (FOTO)

Medial - 10.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit, Kosova ka falënderuar NATO-n në disa gjuhë të botës për ndërhyrjen e saj në vitin 1999. Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është mbuluar me një pano të madhe në të cilën fjala ...