TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bilall Kasami: E vlerësoj lartë kontributin e Kim Mehmetit në gjithë jetën politike të Lëvizjes BESA dhe çështjes ...

Almakos - 19.05.2017

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në emisionin Click Plus të TV 21 i pyetur për shkrimtarin dhe publicistin Kim Mehmeti është përgjigjur: “E vlerësoj lartë kontributin e Kim Mehmetit në gjithë ...

Neziri: Besa duket se nuk i ka bërë hesapet si duhet

Ina - 19.05.2017

Ridefinimi i shtetit ka qenë edhe motoja e Lëvizjes BESA si kusht për të qenë pjesë e qeverisë së re në Maqedoni. Pa e ridefinuar shtetin nuk do të marrim pjesë në qeveri kanë thënë zyrtarë të lart ...

Bilall Kasami takon Ambasadorin italian dhe atë francez (FOTO)

Almakos - 19.05.2017

“Dje kryetari i Lëvizjes BESA, z. Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, z. Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, z. Kristian Timonie.

Lëvizja BESA demanton: Arben Labënishti nuk është përjashtuar, po shpifin portale të BDI-së!

Ina - 19.05.2017

Portale të afërta me BDI-në kanë shkruar mbrëmë se gjoja Arben Labënishta si duket do të përjashtohet nga Lëvizja Besa për faktin se ka qenë zv.ministër dhe deputet i BDI-së në kohën kur kjo e fundit ...

Bilall Kasami ja çka thotë për Kim Mehmetin (VIDEO)

Ina - 19.05.2017

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në emisionin Click Plus të TV 21 i pyetur për shkrimtarin dhe publicistin Kim Mehmeti është përgjigjur: “E vlerësoj lartë kontributin e Kim Mehmetit në gjithë ...

Kasami: Maqedonia, para se gjithash një shtet i barabartë për të gjithë

Telegrafi - 19.05.2017

Dje kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, Christian Thimonier.

“Besa” e të inkriminuarve!

Ina - 18.05.2017

Xhemal Ahmeti Zaevit i konvenon për taktikë “Besa”, prandaj e donë patjetër në qeverisje. Ajo i shërben si mburojë nga presioni që mund t’ia bëjnë nga njëra anë shqiptarët me kërkesat e tyre e nga ...

Ahmeti: Qeveri së shpejti. Kasami kërkon garanca dhe afate konkrete (VIDEO)

Almakos - 18.05.2017

Lëvizja Besa mund të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë pjesë e ...

Anëtarë dhe ekspert të shumtë i bashkëngjiten Lëvizjen BESA, priten përçarje të reja në BDI

Lajm - 18.05.2017

Së fundmi po vërehet një ristrukturim i gjithëanshme i Lëvizjes BESA dhe përforcim i degëve të kësaj partie. Rritjen e BESËS në terren e dëshmoi edhe anketa më e re e Institutit Ndërkombëtar ...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit (VIDEO)

Ina - 18.05.2017

kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në ...

Pas "Levizjes Ik", Grubi e pagëzon Kasamin me një emër ekzotik (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.05.2017

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi , e ka "pagëzuar" me një emër tjetër kreun e Lëvizjen Besa, Bilall Kasamin. Ai e ka quajtur atë si Bilall Usain Bolt , duke e krahasuarit me ...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

Ina - 18.05.2017

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ...

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

Telegrafi - 18.05.2017

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Lëvizja BESA demanton: Arben Labënishti nuk është përjashtuar, po shpifin portale të BDI-së!

Lajm - 19.05.2017

Portale të afërta me BDI-në kanë shkruar mbrëmë se gjoja Arben Labënishta si duket do të përjashtohet nga Lëvizja Besa për faktin se ka qenë zv.ministër dhe deputet i BDI-së në kohën kur kjo e fundit ...

Grubi: Le ti tregon dikush Bilall Usain Bolt Kasamit, sa s’ka ik, që Juventusi, Real Madridi dhe BDI fituan sot

Antpress - 18.05.2017

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka komentuar fitoret e sotme që sipas tij, në një ditë kanë ndodhur tre fitore, ajo e Juventusit, Real Madrididit dhe e BDI-së.

Kasami: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

Republika - 18.05.2017

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria ...

Kasami: Në asnjë moment nuk është pranuar që partitë shqiptare të heqin dorë nga Platforma Shqiptare

Republika - 18.05.2017

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se BESA nuk do të tërhiqet në asnjë moment nga Deklarata e përbashkët e partive shqiptare në ...

Kasami: Maqedonia, para se gjithash një shtet i barabartë për të gjithë

Botasot - 19.05.2017

Dje kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, Christian Thimonier.

Ahmeti godet rëndë Lëvizjen Besa

Lajm - 18.05.2017

Zaevit i konvenon për taktikë “Besa”, prandaj e donë patjetër në qeverisje. Ajo i shërben si mburojë nga presioni që mund t’ia bëjnë nga njëra anë shqiptarët me kërkesat e tyre e nga ana tjetër ...

Anëtarë dhe ekspert të shumtë i bashkëngjiten Lëvizjen BESA, priten përçarje të reja në BDI

Ina - 18.05.2017

ë fundmi po vërehet një ristrukturim i gjithëanshme i Lëvizjes BESA dhe përforcim i degëve të kësaj partie. Rritjen e BESËS në terren e dëshmoi edhe anketa më e re e Institutit Ndërkombëtar ...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

Antpress - 18.05.2017

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në ...

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

Lajm - 18.05.2017

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus.

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

Botasot - 18.05.2017

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus.