TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Visar Ymeri: Koalicioni 100% do ta themelojë Fondin Zhvillimor

Botasot - 11.09.2019

Visar Ymeri nga PSD ka thënë se koalicioni AAK-PSD është koalicion i programeve dhe ideve. “Nuk jemi sikur koalicionet dhe partitë tjera të emrave të përveçëm”, ka thënë Ymeri gjatë prezantimit të ...

Visar Ymeri: Koalicioni 100% do ta themelojë Fondin Zhvillimor

Medial - 11.09.2019

Visar Ymeri nga PSD ka thënë se koalicioni AAK-PSD është koalicion i programeve dhe ideve. “Nuk jemi sikur koalicionet dhe partitë tjera të emrave të përveçëm”, ka thënë Ymeri gjatë prezantimit të ...

Ymeri: Nëse nënshkruajnë marrëveshje do t’i zbatojnë, ndryshe greva

Zeri - 11.09.2019

Ymer Ymeri nga Sindikata për Arsim ka thënë se rreth 90% të marrëveshjes që kishin nënshkruar me PAN-in është realizuar. Ai gjithashtu tregoi se a kishin kërkuar nga anëtarësia që ta mbështesnin ...

Analistët japin opinionet e tyre: Kush e fitoi debatin ne RTV Dukagjini?

Telegrafi - 10.09.2019

Analistët në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini kanë komentuar debatin me përfaqësuesit e partive politike. Imer Mushkolaj ka thënë se bashkëqeverisja me PDK-në, nuk i japin të drejtë ...

Ilir Mirena: Debatin e sotëm e fitoi Abelard Tahiri i PDK-së

Lajmi.net - 09.09.2019

Ai tha se fitues në këtë debat janë Abelard Tahiri nga PDK dhe Visar Ymeri nga koalicioni AAK-PSD. Mirena ka dhënë notë të dobët për përfaqësuesin e LDK-së Driton Selmanaj për të cilin tha se ka qenë ...

Visar Ymeri: Koalicioni 100% do ta themelojë Fondin Zhvillimor

Lajmi.net - 11.09.2019

“Nuk jemi sikur koalicionet dhe partitë tjera të emrave të përveçëm”, ka thënë Ymeri gjatë prezantimit të programit qeverisës të tyre, njofton Klan Kosova.

Ymer Ymeri: Nëse nënshkruajnë marrëveshje do t’i zbatojnë, ndryshe greva

Botasot - 11.09.2019

Ymer Ymeri nga Sindikata për Arsim ka thënë se rreth 90% të marrëveshjes që kishin nënshkruar me PAN-in është realizuar. Ai gjithashtu tregoi se a kishin kërkuar nga anëtarësia që ta mbështesnin ...

Ymer Ymeri: Nëse nënshkruajnë marrëveshje do t’i zbatojnë, ndryshe greva

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai gjithashtu tregoi se a kishin kërkuar nga anëtarësia që ta mbështesnin koalicionin në fjalë. “Në marrëveshjen e kaluar i kemi vendosur pikat ku kemi kërkuar nga koalicioni, nëse i fiton zgjedhjet, ...