TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shtëpia e Almeda Abazit dhe Çënarit shkatërrohet nga uragani "Irma"

Albeu.com - 13.09.2017

Uragani Irma përveç shtëpisë së aktorëve të njohur ndërkombëtarë duket se ka shkaktuar dëme dhe në shtëpinë e shqiptares Almeda Abazi. Ajo dhe bashkëshorti i saj turk kanë pësuar dëme të rënda ...

“Irma”, rëndohet bilanci. 5 të vdekur nga një shtëpi të moshuarish

Top Channel - 13.09.2017

Bilanci tragjik i uraganit “Irma”, në ditët më aktive të tij nga ishujt e Karaibeve e deri në Florida, shtohet edhe me 5 viktima të tjerë në shtetin amerikan, pavarësisht mosekzistencës së tij.

Irma, pesë të vdekur në shtëpinë e të moshuarve të mbetur pa energji

Ora news - 13.09.2017

Pesë të moshuar në një azil pleqsh në Florida që mbeten pa energji elektrike pas goditjes nga uragani Irma kanë humbur jetën. Policia evakuoi rreth 120 banorë të mërkurën nga objekti, të cilin stuhia ...

Pamjet nga ishulli që "Irma" nuk i la gur në këmbë (VIDEO)

Albeu.com - 13.09.2017

Teksa i numri i të vdekurve ka arritur deri në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, Irma vazhdon të mbjellë shkatërrim kudo që kalon. Një dron ka filmuar pamjet e mjerueshme dhe gjendjen ...

“Irma” shkatërron shtëpinë e Donald Trumpit

Zeri - 13.09.2017

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganet dhe stuhitë e llojeve të ndryshme.

Macron premton se do të rindërtojë ishujt në Karaibe

Lajmi.net - 13.09.2017

Gjatë vizitës së tij në ishujt francezë në Karaibe, Macron pranoi se ishte i zemëruar për shkak të reagimit të dobët të qeverisë ndaj katastrofës Presidenti francez Emmanuel Macron ka premtuar të ...

Uragani ia shkatërron vilën milionëshe Lepa Brenës, ja çka la pas (Foto)

Lajm - 13.09.2017

Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, Irma. Shtëpia luksozë që Lepa Brena e ka blerë në ...

"Irma" shkatërron shtëpinë e aktorit të njohur (VIDEO)

Albeu.com - 13.09.2017

“ Irma ” është duke shkatërruar çfarëdo që po gjen përpara dhe miliona njerëz janë evakuar. Furtuna me 320 km/h ka sjellë pasoja alarmante edhe për yllin e telenovelave William Levy.

Uragani Irma shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy

Ora news - 13.09.2017

Uragani Irma që preku Floridën shkatërroi çdo gjë që i doli përpara. Stuhia e fuqishme solli pasoja dhe për yllin e telenovela meksikane William Levy.

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

Top Channel - 13.09.2017

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme ...

Uragani Irma shkatërroi mijëra banesa

RTSH - 13.09.2017

¼ e banesave në ishujt Florida Keys, të cilët u goditën nga Irma, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë së katërt, janë shkatërruar plotësisht. Pamjet e fundit tregojnë shtëpi të shkatërruara ...

Shokon fizikani i njohur, zbulon të vërtetën e tmerrshme se kush qëndron prapa uraganeve e stuhive (Video)

Lajm - 13.09.2017

Pasi uragani shkatërrimtar “Irma” shkaktoi kaos në Karaibe dhe filloi lëvizjen drejtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në rrjetet aktuale sërish u bë aktuale intervista me fizikanin e njohur, ...

Florida e gjunjëzuar nga "Irma", një në katër shtëpi e shkatërruar

Albeu.com - 13.09.2017

Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet se është shkatërruar . Imazhet e fundit tregojnë mijëra banesa të rrënuara dhe ...

'Uragani "Irma" shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy

Durres Lajm - 13.09.2017

Uragani “Irma” që preku Floridan, shkatërroi shumë banesa, dyqane, rrugë e shkolla. Lajmet e publikuara herë pas here, tregonin për ndërpreje të energjisë elektrike, shërbimin e ujit dhe të telefonit ...

Uragani ia shkatërron vilën milionëshe Lepa Brenës, ja çka la pas (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, ...

Në hovin e uraganit Irma jetën e kanë humbur gjithsej 55 njerëz

Portalb - 13.09.2017

Si pasojë e uraganit Irma deri më tani në Florida jetën e kanë humbur 12 persona, me çka bilanci i viktimave është rritur në 55. Zëdhënësi i guvernatorit të Floridës, Mekinli Luis, theksoi se gjashtë ...

Trump të enjten në Florida

Java News - 13.09.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Sa i çmendur duhet të jesh për të sfiduar uraganin “Irma”? (Video)

Lajmi.net - 13.09.2017

Uragani “Irma” po shkakton dëme të paimagjinueshme në të gjithë Amerikën, duke shkatërruar kështu çfarë t’i dalë përpara. Era e fortë që solli ky uragan arrin në një shpejtësi të frikshme, gjë e cila ...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar.

Europa “reagon” me vonesë pas uraganit “Irma”

Top Channel - 12.09.2017

Vendet europiane po intensifikojnë përpjekjet e shpëtimit në territoret e tyre në Karaibe, të shkatërruara nga uragani “Irma”, pas kritikave mbi reagimin e tyre.

“Harvey” dhe “Irma”, “çifti” që shkatërroi SHBA-të

Top Channel - 12.09.2017

Llogaritja e kostos së dëmeve të shkaktuara nga “Harvey” dhe “Irma” është thuajse e pamundur, kjo edhe sepse nuk dihet as nga të fillohet dhe cilët zëra të përfshihen në bilanc.

Pas Irmës Karaibet “nuk duken më të gjelbra”

Alb Portali - 12.09.2017

Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka publikuar fotografi, të cilat dëshmojnë për pasojat që uragani Irma la mbrapa në Karaibe ku në masë të madhe shkatërroi botën bimore. Loading...

Franca, Britania dhe Holanda ndihma në ishujt e tyre të shkatërruar nga Irma

Ora news - 12.09.2017

Vendet europiane po rrisin përpjekjet e ndihmave në territoret e tyre në Karaibe të shkatërruar nga Uragani Irma, mes kritikave të shumta për reagim të vonuar.

Zbulohet vendi prej nga vijnë uraganet në SHBA

Koha.net - 12.09.2017

Shumica e uraganeve, të cilat godasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijnë nga i njëjti vend në botë. Derisa uragani Irma është dobësuar tash dhe ka shkaktuar mjaft dëme në Karaibe dhe Florida, ai ...

Uragani “fshiu” një ishull të tërë!

Ora news - 12.09.2017

Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e gjatë të rindërtimit të jetës së tyre pas Uraganit Irma, i cili së pari goditi të mërkurën e shkuar Barbudan, me erëra me shpejtësi 180 ...

Ishulli privat i miliarderit shkatërrohet nga Uragani Irma

Ora news - 12.09.2017

Biznesmeni i njohur Richard Brenson ka publikuar fotografi dhe video nga ishulli i tij privat, Necker që është dëmtuar rëndë nga uragani Irma gjatë fundjavës.

‘Irma’ në Florida… ose apokalipsi i një perle amerikane

Mapo - 12.09.2017

Foto 1 nga 24 Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia.

Uragani “Irma” merr 45 jetë njerëzish

LajmiFundit - 12.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Uragani Irma “gëlltit” gjysmën e ishullit Necker: Imazhet satelitore dëshmojnë si mijëra tonë rërë janë zhdukur nga ...

Telegrafi - 12.09.2017

Mijëra banorë përreth ishujve Karaibe kanë filluar të mendojnë për “rifillimin” e jetës së re pasi uragani Irma goditi shtëpitë e tyre, që fillimisht u shfaq në Barbuda ku erërat e forta që frynin me ...

Gjatë Irmës 100 të burgosur ikin në Ishujt Virxhine

Koha.net - 12.09.2017

Më shumë se 100 të burgosur shumë të rrezikshëm kanë ikur nga burgjet në ishujt Virxhine gjatë uraganit Irma, deklaroi zëvendësi i shefi të diplomacisë britanike Alan Duncan.

Uragani ia shkatërron vilën milionëshe Lepa Brenës, ja çka la pas (Foto)

Antpress - 13.09.2017

Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, Irma.Shtëpia luksozë që Lepa Brena e ka blerë në ...

Uragani Irma shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy (FOTO)

Portalb - 13.09.2017

Uragani Irma që preku Floridën shkatërroi çdo gjë që i doli përpara. Stuhia e fuqishme solli pasoja dhe për yllin e telenovela meksikane William Levy.

Rikthehen të evakuuarit e “Irmës”, çereku i shtëpive të zhdukura

Ora news - 13.09.2017

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze.

Zbulimi i fizikanit të njohur, a është njeriu shkaktari i uraganit “Irma”?!

Ora news - 13.09.2017

Duke u nisur nga uragani “Irma” i cili shkatërroi Karaibet dhe u përhap në Florida, në media është ripublikuar interivsta e një fizikanti të njohur, i cili ka shpjeguar se se është e munduar që ...

Në hovin e uraganit Irma jetën e kanë humbur gjithsej 55 njerëz

Almakos - 13.09.2017

Si pasojë e uraganit Irma deri më tani në Florida jetën e kanë humbur 12 persona, me çka bilanci i viktimave është rritur në 55. Zëdhënësi i guvernatorit të Floridës, Mekinli Luis, theksoi se gjashtë ...

“Irma” zhyt Floridën në errësirë

Top Channel - 12.09.2017

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida, dy të tretat e totalit, kanë mbetur pa energji pas kalimit të uraganit “Irma”. Edhe pse operacionet e shpëtimit janë intensive dhe ekspertët po punojnë me të ...

Pas Irmës, pjesa holandeze e Shën Martinit pothuajse tërësisht është shkatërruar

Zhurnal - 12.09.2017

Pas Irmës, pjesa holandeze e Shën Martinit pothuajse tërësisht është shkatërruar Pothuajse një e treta nga të gjithë ndërtesat në pjesën holandeze të ishullit të karaibeve Shën Martin janë ...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

VOA - 12.09.2017

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë ...

Si e ktheu uragani Irma-Floridan në ?zonë luftë? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma . Përveç dëmeve të tjera materiale, “ Irma ” ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 ...

40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë arratisen nga burgu pas uraganit ?Irma? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Më shumë se 40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë dyshohet të jetë arratisur nga ishujt britanikë Virgin pasi përfituan nga dëmet e krijuara nga uragani “ Irma ”.

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

Almakos - 13.09.2017

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar.

"Irma" shkatërron shtëpinë luksoze të William Levyt, gjendja e mjerueshme (Foto)

Zhurnal - 12.09.2017

"Irma" shkatërron shtëpinë luksoze të William Levyt, gjendja e mjerueshme (Foto) Loading... Uragani ‘Irma’ u kthe në tmerrin e SHBA-së. Deri më tani nga furtuna numërohen 25 viktima, për të mos folur ...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

Zhurnal - 12.09.2017

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi ...

Uragani ‘’Irma’’ shkatërroi mijëra banesa, vetëm xhamia i rezistoi (Video)

LajmiFundit - 12.09.2017

Florida pothuajse u shkatërrua nga Uragani ‘’Irma’’, ku me mijëra njerëz u evakuan. Ajo që ka bërë përshtypje, ka qenë se nga gjithë këto shkatërrime dhe trazira, xhamia në atë zonë nuk është prekur ...

Uragani “Irma” shkakton fenomenin e rrallë natyror

Ora news - 12.09.2017

Uragani Irma që ka prekur pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri më tani 11 viktima në SHBA dhe ka lënë pas strehë përkohësisht 6.7 nln njerëz në pesë shtete.

OBSH: “Irma” shkaktoi 40 viktima dhe mijëra të pastrehë

ABC News - 12.09.2017

Mijëra njerëz janë të pastrehë dhe kanë nevojë për strehim urgjent pas Uragani Irma, veçanërisht në Karaibet Lindore. Alarmi është dhënë nga një raport i publikuar të martën nga Organizata Botërore e ...

Uragani Irma godet ishujt Florida Keys

RTSH - 12.09.2017

Pjesë të ishujve Florida Keys, të cilët u goditën nga fuqia e Irmës, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë katër, do të hapen shumë shpejt për banorët.

VIDEO/ Burri shfrytëzon uraganin e tërbuar për të larë makinën

Java News - 12.09.2017

Një video e publikuar në rrjetet sociale ka shkaktuar shumë të qeshura. Pamjet janë regjistruar në SHBA, gjatë momentit të vështirë, kur uragani “Irma” kishte goditur Floridan.

Pas uraganit Irma, një rrezik i ri: Aligatorët, gjarpërinjtë dhe kafshët e egra shëtitën rrugëve të Floridës (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Pasi që uragani Irma goditi Floridën duke bërë që të mbytën shumë vendbanime, në një rrugë u shfaqen disa pamje jo të zakonshme. Në fakt, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë ...